Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 18. dub 2011 12:41 #71494

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Něco málo jsem teď pod autem pobyl, protože jsem loni na jaře z hrůzou koukal po spodku a všude se vše odlupovalo a vše vypadalo na totální rez, ale žádná díra, všechno jen popraskané a zvětralé, "naštěstí" asi majitel předemnou spodek nastřkal přelakovatelným DODYČKEM co je prahy, takové to hrubé #-o
Jenže to nasříkal na voskem ošetřenej spodek ještě z fabriky :) "asi jak natřít vazelínu barvou". :mrgreen: Po důkladné masáži horkou wapkou v místním JZD :? kde jsem trnul hrůzou šlo vše dolů a odkrili se průserová místa kde jsem měl plech opískovanej od kol a místa kde vosk vůbec nebyl.
Omlácené a orezlé místa jsem obrousil a opískoval, natřel nějakou zázračnou základkou co mám od známého z lakovny, ale asi by stačila obyčejná v nitru :-k a místa ještě přestřík bodyčkem na spodky + celej spodek voskem.
Voskem jsem vzal i místa uvnitř pod tapcem, zádní lemy,zadní kapsy tj. u každého zadního světla 3 D:_)7 a schůdky + dutiny zevnitř.
Při montáži tlumení a izolace jsem nachal na každe straně 2-5cm volná místa "na dýchání" které jsem taky natřel voskem páč se tam asi dost sráží voda podle stop v prachu.
Na spodku je několik hodně krytickych míst, já měl omlácený:
- špice předních vnějších nosníků
- přední lemy
- vnitřní strana prahů
- nosník zadní nápravy z místa od předních kol "vnější uložení ramene"

Z těch předních nosníku jsem vybral asi po 2kg hlíny :? t4 to má tak dobře řešené, že to co steče z předního okna teče do těchto nosníků. D:_)7
Takže jsem je nahoře zalepil karosářským tmelem, dole odšpuntoval, vyčistil a prostříknul.
Nechci vidět co to bude dělat v létě na sluníčku. #-o
Při stříkání spodku doporučuji sundání zad.topení, zad.bufikua a vyfuku s kryty, páč pod nimi je fakt vosku pomálo #-o hlavně u předního pravého schodu. D:_)7
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 19. dub 2011 20:10 #71563

  • somath
  • Avatar uživatele somath
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 316
  • Obdržená poděkování 0
pořádnej kus práce =D>
T4, 2.5TDi, 75kW, kombi 6míst
T4, 2.4 D (dodělané turbo), Multivan
+420 776 880 271 bude-li někdo něco potřebovat
ZRX 1100

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 04. kvě 2011 16:19 #72447

no,mně to čeká letos v létě...vloni když jsem si ho přivezl, mně nenapadlo nic lepšího než na kritickejch místech obrousit rez až na zdravej plech (a že jsem si u toho vyklečel důlek v asfaltu před garáží) všechno jsem to tenkrát nastříkal bez základu silnou vrstvou plniče a v půlce zimy už mě to zrezlo uplně stejně jako bych nic neudělal #-o takovej na pikaču postup #-o #-o #-o
letos to vidim na radikální zásah-písek,metalizace,základ,tmel,plnič,báze, klarlak
a zevnitř vosk.jo a taky někam rovnou nový plechy,protože jsem si napodzim pořídil nový COčko tak at z něj vyženu pavouky... D:_)5
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 08. kvě 2011 21:37 #72704

Ahoj vsem,
nase nove Tecko se rozhodlo, ze nam zasne kvest, a to kolem predniho okna.
Nemel by nekdo z Vas typ na sikovne ruce z Prahy co by se s tim poprali?
Okno dolu, obrousit, mozna vykitovat, a dat do zastriku, nalepi okno.
Prikladam foto.
A diky za typy.
Pavel

http://paveljan-vartanus.rajce.idnes.cz/okno/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 10. kvě 2011 13:38 #72806

  • bob
  • Avatar uživatele bob
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0
:help čau, jakpak řešíte klempířsky rez vlevo auta, na spoji středního a zadního panelu, nad výšku plechů z druhovýroby? :-k Dík
T4 2,4D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 11. kvě 2011 21:28 #72902

:-k plechem z prvovýroby =D>
anebo totálním bastlem co garáž dá... bud to vyřežu něco nazohýbám,navařím a hodně kytuju \:D/ nebo si s tím pohraju a kituju mín ale přece.anebo origo plech ale počítej že ten bok bude stát cca 20 tis.jenom kus plechu.je to na tobě a na finančních možnostech.
osobně mám u plecháče takový vymáčkliny jak někdo předemnou vozil matroš.karoserii jsem zaklepal a spravil ale tam kde je plech místo okna tak tam vyřežu okna a z plecháče s krátkým čumákem udělám busa s dlouhým čumákem.
longa z něho ale už dělat nebudu :snoty:
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 11. kvě 2011 23:35 #72913

  • bob
  • Avatar uživatele bob
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0
Vyříznu ten spoj panelů, půlku naboduju, druhou přilepím ve spoji a doboduju. To by snad mělo být OK? Když to zmrvím, tak aspoň sám sobě. :) Nebo to děláte jinak :?: Týká se to části ještě pod okny, ale nad prolisem.

TDI Life, já bych potřeboval spíš z longa kraťase. :lol:
T4 2,4D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 12. kvě 2011 09:28 #72932

ještě mně napadá co takhle zajít někam na vrakoviště jestliby ti nevyřízli nějakej zdravej kus plechu kterej by sis tam navařil... OK!
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 07. čen 2011 15:12 #74385

  • sodic
  • Avatar uživatele sodic
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim,nevite nekdo o nekom z Prahy a okoli kdo dela spodek,prahy,lemy a tak.(trochu mi to kvete)?Diky predem za tipy

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 09. čen 2011 20:44 #74505

budu držet palce at nedopadneš jako já-malá koroze napovrchu a kromě lemu a prahu jsem musel vyřezat celej schodek,plech pod prahem,blatník a to ani nemluvim otom že byl zhnilej celej spodek bočnice za řidičem #-o
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 09. čen 2011 20:52 #74508

pichal napsal: Ahoj vsem,
nase nove Tecko se rozhodlo, ze nam zasne kvest, a to kolem predniho okna.
Nemel by nekdo z Vas typ na sikovne ruce z Prahy co by se s tim poprali?
Okno dolu, obrousit, mozna vykitovat, a dat do zastriku, nalepi okno.
Prikladam foto.
A diky za typy.
Pavel

http://paveljan-vartanus.rajce.idnes.cz/okno/


když to vidím tak mně běhá mráz po zádech,měl jsem to ůplně stejný-okno ven,palubka ven vybrousit na zdravej plech dokonce jsem ty nejhorší místa cínoval....no a pak všechny vrstvy až po finální lak a zatím to drží \:D/
...p. Angreška kdysi říkal že má jakýsi klempíře (transportercentrum)
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 28. srp 2011 13:58 #78360

Zdravim nevite jak dostat stary loupajici se vosk z podvozku auta? nemam moznost horke vapky dik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 23. zář 2011 22:01 #79499

http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... ilit=lakov án%C3%AD+od+odborn%C3%ADků&start=680 tenhle odkaz dela z me zitrejsi prace horor :) sem opravdu zvedavej jak to dopadne....
Vw T4 California Exclusive
Subaru Impreza 160 KW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 01. říj 2011 12:11 #79904

Ahoj máte někdo kontakt na pravdu schopné pracanty na opravu kolem předního okna díky za tip.Ideálně někde Praha nebo středočeský kraj už mi holka kvete dost dlouho a je potřeba s tím něco dělat. díky
DAS AUTO

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOROZE + nástřik spodku a dutin 05. lis 2011 17:30 #82562

Ahoj všichni
Rád bych slyšel Váš názor na můj momentální problémeček.
- pod sundanýma zadníma blatníkama mě čekalo nemilý překvapení viz foto 1.
nejdřiv jsem okolo toho chodil po špičkách, ale po chvíli to vytrhal šroubovákem. Z mého laického pohledu si myslim, že hlavní problém je snad ve vyústění topení ? Jelikož plechy okolo jsou o dvě třídy na tom lépe, tak to bude asi nějaký problémový místo u téhle řady. Snad se tam objevovavala nějakým způsobem voda, nebo to mohlo trpět tím potrubím.
Tak teď přemýšlim co s tim. Jelikož dělám hodně se dřevem, napadlo mě, že bych vyřezal všechno schnilý, rezavý zbrousil, jestli teda něco zbude a našrouboval bych na to voděvzdornou překližku. Možná, že to bude Vám profíkům k smíchu, ale jelikož nejsem zatíženej žádnýma valnýma vědomostma o autech, nedej bože o karosářství, tak možná improvizecí můžu přinést světlo do nějakýho takýho problému =D> .
Moc by mě zajímal Váš názor, zkušenosti, možnosti.
Tak díky za ochotu a Vaše jakýkoliv názory.
Mari
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.202 sekund

Login