Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: T4 - SAHARY "ventilátory chladiče"

T4 - SAHARY "ventilátory chladiče" 13. srp 2018 17:59 #186644

  • Volfi
  • Avatar uživatele Volfi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím, koupil jsem si transportéra 2.4D z roku 91. Stav zachovalý, dovoz rakousko. Ale mám sním pár problémů. Budíky neukazují teplotu vody a stav paliva, občas se hnou, ale uplně minimálně. Pak mi bliká kontrolka teploty což by měla být hladina v nádobce, hladina je dobrá voda se neztrácí, takže asi vyměním nádobku. Ale co mě trápí nejvíc jak poznám, že mi fungujou ventilátory sahary? Nechci ho nechat běžet na volnoběh a čekat, že se sepnou když to nemůžu kontrolovat ukazatelem teploty. Zkusil jsem odpojit čidlo (3 piny), které je v radiátoru a nic se neroztočilo. Ale nevím jak to je u transportéra řešený. Pojistku jsem dal pro jistotu novou myslím že č.19. Poradíte mi někdo jak vyzkoušet funkčnost ventilátorů?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SAHARY "ventilátory chladiče" 13. srp 2018 23:03 #186658

  • bobr
  • Avatar uživatele bobr
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 134
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 18
Pokud alespon trochu rozumis elektrice a pocitas stim, ze toho budes delat vic, doporucuju ti sehnat si elzu od vw. Mas tam dilenske postupy utahovaci momenty sroubu, ale hlavne schemata, coz je vec bez ktere se neobejdes, spousta lidi se tady pta na problemy v elektrice, cim to muze byt atd.. , az na par vyjimek u pripadu, ktere jsou proflaknute ti takhle tezko nekdo na dalku bez znalosti okolnosti poradi, kazdy model kazda vybava kazdy rok, je trochu jinak, takze si to chce nastudovat schema pro tvuj konkretni model a s multimetrem v ruce hledat...
Za mne ti muzu rict jen, ze rele pro sahary je za pravym svetlem (alespon u T4 kolem roku 2000), ale co spina ty rele uz ti nereknu, protoze jsem to do ted neresil...
VW T4 Multivan 2.5TDI Generation 111kw AXG 2002
VW T4 Transporter 2.5TDI ACV 75kw Syncro 1999

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SAHARY "ventilátory chladiče" 13. srp 2018 23:46 #186659

  • Volfi
  • Avatar uživatele Volfi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
V elektrice se trochu vyznám, schematům rozumím a letování taky zvládnu. Už jsem postoupil o kus dál. Na čidle teploty, které je v radiátoru, není nikde plus a není ani ve třech relátkách u čidla. Z pojistkovky ale elektrika jde, zjistil jsem pomocí googlu, že by někde na cestě mělo být ještě jedno relé přímo z baterie a to mám vyrezlé, jak ve vnitř, tak na kontaktech. Zítra jdu pro nové tak uvidíme. Každopádně knížku koupím, děkuji za tip. :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SAHARY "ventilátory chladiče" 30. bře 2021 18:25 #201754

Pánové nemá prosím někdo číslo čidla spínání sahar na chladiči do teplých krajin ? Budu muset dávat nové , staré mi přestalo spínat . Manuálně (drátkem ) kontakty propojím , a sahary fungují . Ale čidlo už nespíná . Z toho jsem usoudil , že není v háji relé , ale čidlo . Předem děkuji za odpověď
Ps : 3 pinové hranaté
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.207 sekund

Login