Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: vestavba 2DIN navi do T4

vestavba 2DIN navi do T4 24. čen 2013 00:57 #123577

  • TDI Life
  • Avatar uživatele TDI Life Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 167
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,
asi už se to tady někdy řešilo,něco jsem našel v příspěvcích tuším od M.Mindla,doplnil bych pár poznatků a fotek pro všechny co se do něčeho podobného chtějí pustit...
v první řadě díky výstuze pod palubovkou která není určení pro vestavbu 2din rádia je jasné že to tam jen tak nepůjde nacpat,dá se koupit samozřejmě nová nebo použitá výztuha a namontovat ji tam,ovšem kdo má flexku a COčko a nějaký to nářadí, je to brnkačka.
samozřejmě klasika-palubka dolů,odstrojit všechny kabeláže s příchytkama co vedou po výstuze,vymontovat pár 8mm šroubů a vyndat ji ven.
bud dát jinou nebo jako já dnes večer ji ve správném místě rozříznout a navařit do ní otvor pro rádio.
kdysi jsem tohle řešil u bývalýho auta a skončilo to nákupem jiné za tenkrát 3,5tisíce a cestou kamsi do liberce :snoty:
tenkrát jsem výztuhu zkoumal a ten otvor pro rádio se mi zdál docela masivní ale už si nepamatuju jak přesně to vypadalo :-k
vzal jsem si DX navi a oměřil si vnější rozměry,podle toho si nařezal z pásoviny 10x60 mm (jiná zrovna po ruce nebyla) kusy ze kterých jsem svařil rámeček,ten jsem udělal z každé strany o 1mm větší než navi aby tam šla perfektně nasunout a já měl i nějakou toleranci pro svařování.
pak přišlo to hlavní-navařit ji na výstuhu....stačí dát do palubky výstuhu,přišroubovat na pár místech aby ty dvě věci perfektně seděly jak mají,v otvoru pro rádio jsem si označil kde se bude výztuha řezat vč odečtu na tlouštku rámečku,
tu jsem vynadal z palubky,rozříznul a zase namontoval zpět na palubku-každou polovinu 2ma šroubama aby to zase sedělo,do zbývající díry jsem si dal ráměček a podložil ho metrem aby se při spasování nedotýkal palubky a byla mezi nima pár milimetrů mezera...
největší adrenalin byl to na každé straně na pár místech bodnout aby se to mohlo bezpečně oddělat od palubky aniž by se to nějak zkroutilo a muselo se to spravovat.
jestli někoho napadne lepší způsob jak navařit rámeček na ideální místo pod přesným úhlem,sem s ním :drunken:
naštěstí odlétávající žhavé kuličky netrefily palubku na pohledovém místě takže neutrpěla újmu a já mohl výztuhu oddělat a na place pořádně dovařit,potom s tím zpátky do palubky,vyzkoušet jak to sedí a nastrojit do auta...pche,hlavně se v tom spěchu nespalte jako já #-o
dnes bych ji za ty prachy nekupoval ani omylem vzhledem k tomu že jsem s demontáží palubky začal v 19h večer a z výstuhou ji měl zpátky a se vším všudy hotový auto v 1 ráno.
samotné vaření rámečku a pasování na výztuhu netrvalo ani hodinu,takže luxus! \:D/
tady jsou fotky,kdo to chce zkusit,hodně štěstí OK!
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...
Poděkovali: info@cctv-ezs.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od TDI Life.

vestavba 2DIN navi do T4 24. čen 2013 01:02 #123578

  • TDI Life
  • Avatar uživatele TDI Life Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 167
  • Obdržená poděkování 1
palubka s namontovanou výztuhou
fixou označený místa řezu,
řezání výztuhy
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 24. čen 2013 01:07 #123579

  • TDI Life
  • Avatar uživatele TDI Life Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 167
  • Obdržená poděkování 1
zpátky do palubky
bodování rámečku
hotovo
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 24. čen 2013 01:09 #123580

  • TDI Life
  • Avatar uživatele TDI Life Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 167
  • Obdržená poděkování 1
dovařit a tradá do auta
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 24. čen 2013 12:27 #123591

  • TDI Life
  • Avatar uživatele TDI Life Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 167
  • Obdržená poděkování 1
hotovo
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 24. čen 2013 17:43 #123604

No prace to je docela dost. Jsem rad, ze jsem tomuto byl usetren. Kazdopadne na materialu jsi fakt nesetril, na druhou stranu, kdyz jsem koukal na zesileni te origo 2 din co je z vyroby tak ta tvoje zase tak uplne prehnana neni. Plni to v aute nejen funkci drzaku radia a tak proc to podcenovat ze :-)
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 24. čen 2013 20:59 #123628

  • kumi
  • Avatar uživatele kumi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 505
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 15
jo,jo práce až dost. Já si taky dělal rámeček a musím přiznat, že mi to sedlo malinko šikmo, snad to ještě dohoním, ale nějak na to nemám chuť.
Máš to pěkný OK! OK!
t-4 Long předělaný na multivan
T-4 firma spier 3x náprava pracant---- shořel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 24. čen 2013 22:14 #123641

  • TDI Life
  • Avatar uživatele TDI Life Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 167
  • Obdržená poděkování 1
no právě-ono to je nejen rámeček rádia ale ta výstuha vyztužuje i karoserii,nebo alespon něco takovýho jsem kdesi slyšel...
jinak díky,ale práce to zas tolik není.rozsahem, řekl bych je to něco na způsob vyndávání celé pohonné jednotky ale akorát taková čistější fajnovější práce,ale když to člověka evidentně baví,tak je to zábavou \:D/
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 24. čen 2013 22:36 #123646

Doufám, když si to měl dole, že jsi to i pak víc odhlučnil. Je to dost znát pak ;)
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 24. čen 2013 22:53 #123649

  • TDI Life
  • Avatar uživatele TDI Life Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 167
  • Obdržená poděkování 1
EE,popravdě vzhedem k tomu že mám caravellu tak se mi zdá že je víc odhlučněná ale možná je to jen pocit i když proti předchozím transpikům určitě ,každopádně nevím jak to odhlučnit,u transpika jsem vyhodil i topení,volantový tyče,pojistkovku a odhlučnoval jsem,zkoušlel jsem 20 mm filc,ale to se mi nějak nedařilo,hlavně jsem tam nedostal topení,jindy zase 4 mm silnou perfektně tvarovatelnou samolepící žlutou hmotu (už nevím jak se to jmenovalo) taky nic moc,nakonec purpěnu na lepení fasád-nízkoexpanzivní a zátěžovej koberec,to jakš takš pomohlo,do zadu na bočnice pod plasty 50 mm minerální vatu-to bylo teprve znát,na strop 15mm silnej samolepící mirelon,jenomže mám zase klimatizovanou stropnici a tam ten miralon už nejde.
musím říct že oddělávat pod palubkou topení-mám climatronic se mi nechtělo a těch kabelů je tam taky jaksi dvojnásob než u předchozích aut...takže cílem včerejška bylo montáž DX
\:D/
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 01. pro 2013 17:09 #130972

Ahoj vestavbu 2DIN navi jsem si taky udělal. Ale ta navi k 100% funkčnosti ještě potřebuje signál od kol... Řešil jste to někdo? Potřeboval bych vyvést 2 dráty od ABS a nevím které to jsou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 18. kvě 2016 14:16 #167175

Ještě jedna technicka když udělám prestavbu na 2din radio, kde sezenu samotnej rámeček na digi klimu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 20. čen 2020 13:16 #198163

  • Woisi
  • Avatar uživatele Woisi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0
To vypadá parádně, jen škoda že by to nešlo k manuálně ovládanému větráku předek+podlaha :/ . Jinak i zajímavě osvícené budíky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vestavba 2DIN navi do T4 14. říj 2020 09:15 #199507

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Ja pridal 1DIN radio s velkym displejem a jsem nadmiru spokojeny.
Nemusel kuchat tu zeleznou pricku co je za tim. Jen jsem si k tomu dokoupil original maly ramecek na panel klimatizace.
www.aliexpress.com/item/32905556734.html...1.0.0.5e744c4dIK9jkg
Android 9.1 tj. navigace, kamera, couvaci kamera. pripojit jdou tlaky v pneu coz mam taky. proste Android.
Kdyz bych mel Can BUS tak si tam zobrazim i motor management.

VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od dins..

vestavba 2DIN navi do T4 11. kvě 2021 19:23 #202183

Shodou okolností jsem koukal přesně na tohle Android rádio, co se zapojením, bylo potřeba něco extra? A ten vymezovací rámeček byl od prodejce k tomu, nebo jsi ho sháněl zvlášt? Díky :)
1999 Volkswagen Multivan 2.5 TDI (111 kW)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.203 sekund

Login