Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA

Re:T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 09. úno 2019 16:35 #190538

  • RadimS
  • Avatar uživatele RadimS
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0
Nemate nekdo fotku zapojeni dratu v konektoru spinacky?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 04. bře 2019 07:22 #190984

  • RadimS
  • Avatar uživatele RadimS
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0

drc napsal: Nutně potřebuju poradit.Blbne mi spínačka.Projevuje se to tak, že po nastartování musím ještě jednou pohnout klíčkem směrem ke startu,abych zapnul radio.Teď se k tomu přidalo ještě vybíjení baterie přes noc.Myslím, že se rozpadl plastový střed spínače.Nevím, jestli jde obstarat jenom modul na spínání a jak je to s imobilizérem.Je to stodvojka rok 2001.

Mám úplně stejny problém. Jak jsi to prosím vyřešil? A jak se sjednocuji klice spinacka/a zbytek vozu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 13. bře 2020 17:03 #196853

Ahoj lidi, mám obdobný problém, jak je popsáno v tomto vláknu. Na moji T4ce 2,5 tdi 111Kw mi zničeho nic nejde start. Otočím klíček, kontrolky ok a když otočím dál, vůbec nic. První fáze - výměna ořechu ve spínačce, žádná změna, dál, komplet novej startér, starej už měl svý za sebou. proměřit a očistit kontakty na startéru, vše ok, stále nestartuje. Když natvrdo propojím šrouby na cívce tak startér běží. Nevím co dál, je nějaká pojistka mezi startérem a spínačkou popř. relé??? Nevíte někdo které kabely na konektoru u spínačky zkusit propojit, jakože start tlačítko???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 18. led 2021 12:26 #200752

  • MMM
  • Avatar uživatele MMM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 12
  • Obdržená poděkování 2

Frosty napsal: Nevíte někdo kdo byl nebo je oroginalni vyrobce spinacky (orech) v dobach kdy se T4 vyrabela?


Zdar borci, nepřišel na tohle někdo? Půjčil jsem tátovi T4ku a je s ní zapadnutý někde na chalupě v horách a nestartuje. Naštěstí je důchodce, takže mu to je jedno, jestli luští křížovky doma nebo tam, ale přeci jen bych ho výhledově potřeboval dostat do civilizace (už jen kvůli tomu autu :) ). Protože startér jsem dával repasovat v létě a baterka byla taky nová, vidím to na problém v tom ořechu (už mi to jednou nebo dvakrát udělal).

Koukal jsem, že třeba v Kelly mají údajně i originál, ale bez slev za jedenáct stovek: www.autokelly.cz/Product/VAG-6N0905865/9855182

A na druhé straně spektra se dá pořídit třeba "Maxgear" za 78,- Kč: automedik.cz/spinac-zapalovani-starteru-maxgear-630017

Zaznamenal jsem tady nářky, že ty "neoriginální" jsou tak na rok, čemuž bych se rád vyhnul, ale není tomu jako v jiných případech, že "originál" je třeba FEBI nebo MEYLE? Zrovna Meyle nabízí leckde a za rozum: www.euautodily.cz/dil/meyle/2117017

Já totiž pořád žiju v představě, že to vyrábí nějací čínští bratři na jedné mašině, jen tam jednou dají ten plast bílý, jindy zase černý... a my tady dáme litr navrch za krabičku s logem VW. :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 19. led 2021 15:34 #200763

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 725
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
ja ji rozebral a opravil
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 19. led 2021 21:00 #200768

ahoj jeslti máš možnost koupit originál tak ho kup,hlavně nekupuj druhovýrobu značky vika jp group a další.dobrý je borsehung,febi tak napůl,někdy funguje a někdy pul roku a ko,je ale možný že budeš mít v háji ten unašeč v tý spínačce.časem se přetočí pak musíš ten klíček ve spínačce páčit nahoru dolu abys nastartoval nebo ti rupne uplně a nestartuješ vubec jako se mi to stalo teď v týdnu mě. musel jsem z jiný zpínačky ten unašeč vyměnit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 23. led 2021 16:49 #200824

  • MMM
  • Avatar uživatele MMM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 12
  • Obdržená poděkování 2
Kluci díky, plácnu se přes kapsu a koupím originál. Perlička - přijel jsem dnes do Orlických hor a busíka nastartoval na první otočení. :) Tohle nemám rád, hloupé závady, které se špatně diagnostikují. Jen ze zvědavosti, podělíš se dinsi, jak jsi opravil?

Já na to koukal na T4wiki a předpokládám, že se prostě časem oběhají/ošoupou ty malé plíšky (kontakty) uvnitř: www.t4-wiki.de/wiki/Schalter_D_(Zündanlassschalter) ... a moc nevím, co bych opravoval.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od MMM.

T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 05. bře 2021 09:55 #201388

Prosím Vás, šikulové, když se mění pouze oříšek, musi se vymontovat celá spínačka?
Dekuji za odpověď

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 07. bře 2021 18:03 #201425

ahoj bohužel ano je tam malej šroubek kterej ten ořech drží a na ten se nedostaneš pokud to nevymontuješ
Poděkovali: Frnakovnik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 16. kvě 2021 22:49 #202237

  • Walo
  • Avatar uživatele Walo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím pánové, na me 1.9TD mám nějaký opačný problém, začalo to nepravidelným chcipanim motoru za jízdy ( intervaly se zkracovaly), při posledních pár kilometrech poskakování, zůstávalo svítit dobíjení i při vypnutém klíčku. Pak si to asi rozmyslel a začal běžet normálně, ale zastavím, vypnu klíček a motor běží dál, říkám si ořech, odpojím konektor, motor běží dál. Někde spečený kabely? Napadá někoho něco?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 26. kvě 2021 19:41 #202341

Ahoj,

mám T4 2.5tdi 75kw 1998, asi před týdnem se mu přestalo chtít startovat v poslední poloze klíčku. Občas to šlo, když se s tím na sílu otočilo ještě kus víc. Postupně se to dařilo pořád míň až jsem jednoho dne nenastartoval vůbec. Volal jsem pro radu bývalému majiteli, který s tím měl taky kdysi problém a nechal si to opravit, konkrétně nevím co. Poradil mi, že když vyndám dolní plastovou část spínačky, klíček nechám otočený v zapalování (kvůli imobilizéru) a otočím jiným klíčem/šroubovákem tou plastovou částí spínačky, auto v pohodě nastartuje. To sice funguje, ale rád bych to dostal do normálního stavu :D

Dneska jsem auto odvezl v Praze k autoelektrikáři, ten vyměnil ořech, ale už když jsem od něj odjížděl, tak to nastartovat nešlo. Zase se to dařilo jenom občas. A teď už se to podaří jenom tak 1/10 pokusů když současně s otáčením klíčku tlačím proti na plastovou zadní část. Ve většině případů auto v poslední poloze klíčku jen cvakne a nic se nestane. Autoelektrikář mi řekl, že by bylo potřeba vyměnit ještě vložku, že už má dost za sebou. Mělo by tedy stačit vyměnit tohle, co jsem už viděl v tomto vlákně? www.aci.cz/5845z11-vlozka-zamku-spinaci-...bilizeru_d64706.html

Z předchozích oprav je už ve spínačce vyvrtaná ona dírka. Stačí tedy zatlačit něčím příhodným do ní a vložku vyměnit? Zvládnu to i na autě bez demontáže celé spínačky? A jak je to s imobilizérem? Dá se použít ten co mám na staré vložce?

Díky moc za všechny rady! :)
T4 Multivan 1998, 2.5tdi 75kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od honzabacak.

T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 29. kvě 2021 20:50 #202379

ano přesně jak píšeš ,imo sundáš a dáš na novou
T4 Caravelle long 2.5tdi
T3 Caravelle 1.6d
Toyota Corolla 2.0D T3 4WD bus
Skoda octavia 1.9tdi elegance

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 29. kvě 2021 21:03 #202381

Dneska jsem vložku bez imo koupil, odřezal jsem černý kovový kroužek jak už tu někdo psal výše. Funguje perfektně ale motor po nastartování chcípne kvůli imobilizéru. Doufal jsem, že pomůže mít origo klíč pověšený na stejném kroužku poblíž, ale bohužel ne. Řešení asi bude zkusit nějaké zámečnictví? Sundat planžetu z origo klíče kde je čip a na origo klíč přidělat planžetu z klíče, který jsem dostal k vložce? Nebo je nějaké jednodušší řešení, které zvládnu sám?
T4 Multivan 1998, 2.5tdi 75kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPÍNACÍ SKŘÍŇKA 09. čec 2022 20:15 #206842

Ahoj všem,
mám 1.9D bez posilovače s větším volantem. Mám špatné ložisko co je v odlitku pro spínačku. Nemáte někde vadnou pínačku s dobrým ložiskem? Nebo můžete mi někdo poradit? Vím že jde koupit i s novým klíčem za cca 1000 Kč. Ale já celý klíček a kontakty měnil vloni. Děkuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.231 sekund

Login