Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: T4 climatronic - funkce

T4 climatronic - funkce 08. dub 2015 16:37 #153622

  • magiccc
  • Avatar uživatele magiccc Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, možná už to tady někde bylo, ale nechce se mi zdlouhavě hledat. Jak správně funguje climatronic u tohohle modelu? U všech aut většinou fungoval tak, že na automatický režim topil na okno a nohy. A při chlazení to funělo všemi těmi prostředními výdechy.

Teď k mému problému: panel kllimy bliká, Vag řekl čidlo teploty nebo panel. Teplota ukazuje většinou ne moc přesně (pár stupňů jinak než teploměry u silnice, které mám jinými auty ozkoušený že +/- souhlasí), občas spadne pod nulu na cca -10 až -56 a auto pak topí jako praštěný i když mám nastavenou teplotu 18°C (myslel jsem, že to bere údaj i někde v kabině o aktuální teplotě uvnitř) a nebo taky ještě někdy místo venkovní teploty svítí tři pomlčky.
Chci koupit čidlo na venkovní teplotu, abych nejdřív zkusil to, ale nevím jaké. V nabídce na internetu jsem našel tři možnosti, tak nevím jaké. (Multivan 2,5tdi 75kw, 1999). U BMW (vždycky jsem měl jen tuhle značku) bych si poradil bez problémů, případně mám dost lidí ve svém okruhu, kteří by věděli. Ale VW mám necelý měsíc a nevím kde přesně hledat.

No a druhá věc. I když přepnu na střední výdechy, tak nad radiem to prostě foukat nezačne. Občas jo, ale to jen výjimečně, když mám tu automatickou. Čím to může být? Na boční okna to jde normálně. A i se to dost mlži, když je venku mokro (klimu jako takovou mám vypnutou.


Děkuji za postřehy
Multivan ´99, 2,5 tdi 75kw + chip

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od magiccc.

T4 climatronic - funkce 08. dub 2015 19:42 #153630

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
hele nemas nekde zoxidovane kontakty? kontakty k tomu cidlu.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 climatronic - funkce 08. dub 2015 21:12 #153635

  • magiccc
  • Avatar uživatele magiccc Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
Možné to je. I je o první, co mě napadlo, ale netuším ani kde hledat nějaký konektor k tomu čidlu. Někde jsem tady četl, že musí nárazník dolů?
Multivan ´99, 2,5 tdi 75kw + chip

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od magiccc.

T4 climatronic - funkce 09. dub 2015 00:14 #153639

  • worxe
  • Avatar uživatele worxe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 554
  • Karma: 14
  • Obdržená poděkování 26
:angry: zase budu za je.ku :( ,ale zkus magiccc hledat v tomhle vlákně www.transporterclub.cz/forum/29-vybava-e...onic-ridici-jednotka a při dobré dedukci se odpovědi dočkáš/dočteš. je zbytečné zakládat nové vlákno a trocha toho počtení taky neuškodí ... :whistle: :whistle: :whistle:
???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 climatronic - funkce 09. dub 2015 07:47 #153646

  • magiccc
  • Avatar uživatele magiccc Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
Děkuji za odpověď, ale to jsem už četl a nevidím tam nic, co by mi pomohlo. Resp. v tom odkazu, co tam dával Maršoun je toho spousta, ale ten translater z toho udělá hroznou věc :D (lepší teda než němčina, ale i tak) Mě je jasné jak funguje klimatizace, co dělají klapky atd. (ale je to tam hezky popsané) Zajímá mě konkrétně jak funguje správně u tohohle modelu.
Zajímá mě, jestli když dáte foukání středními výdechy, tak vám to fouká i nad rádiem, nebo si to nějak samo určuje jestli jo nebo ne (což mi přijde jako blbost), ale u mého i kamarádovo to tak dělá..
Potom jestli se vám auto mlží když prší a vezete pár lidí.
Případně co myslíte, že by tyhle dvě závady mohlo způsobovat

A čidlo si nějak pořešim. Holt sundám nárazník až bude čas a podívám se co kudy vede...
Multivan ´99, 2,5 tdi 75kw + chip

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od magiccc.

T4 climatronic - funkce 09. dub 2015 13:01 #153659

  • worxe
  • Avatar uživatele worxe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 554
  • Karma: 14
  • Obdržená poděkování 26
To že se ti mlží okna bude asi pylovým filtrem. co se týče klimatizace tak ti sofistikovaně neporadím. ten odkaz jsem dal i proto ,že jsi do něho mohl tvůj dotaz napsat
???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 climatronic - funkce 09. dub 2015 13:45 #153661

  • magiccc
  • Avatar uživatele magiccc Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
Pylový filtr byl celou zimu venku, aby se s tim dalo jezdit.
Loni jsme jeli v říjnu na Rally Legend do San Marina a celou cestu běžel větrák skoro naplno, aby se to nemlžilo. 7 lidí v autě a po cestě pršelo. Odmlžilo se to až ráno, když jsme přijížděli do Itálie a přestalo pršet, jinak to mělo pořád tendence se od krajů mlžit.

Teď jsem to měl rozebrané. Všechny klapky makají, táhla jsou tam kde mají a zjistil jsem, že nad rádiem ty tři vydechy jsou ovládané podtlakem. Tak bych opravdu rád věděl, jak to maká správně. Kdy to má otevírat atd. U BMW tam jde třeba skoro pořád těmhle vydechama čerstvý vzduch...
Konektor k čidlu jsem našel za světlem, rozebral, byl čistý, prostříkl, zapojil a pořád -5, ač bylo tou dobou nějakých +6. Takže objednám nové. Jen bych potřeboval od nějakého odborníka poradit jaké. Našel jsem v te ETCE (nebo jak se to jmenovalo) tři čidla. Jedno bylo -25/+40 a dvě -40/+40. A netuším jaké si nechat objednat. Mám člověka na díly, ale potřebuje vědět které. Nebo mám zajet do VW ať mi řeknou které?


Nevěděl jsem jak to tady chodí. Jinde se pro nový dotaz píše nové vlákno, aby nemělo každé kilometr a dalo se v tom vyznat. Příště to naperu do podobného, již existujícího vlákna, když jste na to zvyklý takhle. Omlouvám se.
Multivan ´99, 2,5 tdi 75kw + chip

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od magiccc.

T4 climatronic - funkce 09. dub 2015 13:54 #153662

  • magiccc
  • Avatar uživatele magiccc Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
1. Podlakové naklápění klapky
2. Podtlaková "ŘJ" u nohou spolujezdce
Multivan ´99, 2,5 tdi 75kw + chip
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 climatronic - funkce 09. dub 2015 19:32 #153667

  • magiccc
  • Avatar uživatele magiccc Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
+ ještě jedna otázka:
klapka vnitřního okruhu je také ovládaná tím podltlakem?
Multivan ´99, 2,5 tdi 75kw + chip

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 climatronic - funkce 09. dub 2015 20:57 #153675

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Vnitrni klapka je ovladana podtlakem. Jinak ovladani je elektricke

Odesláno z Mé databanky S4 Galaxy pomocí Tapatalk
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 climatronic - funkce 09. dub 2015 22:01 #153682

  • magiccc
  • Avatar uživatele magiccc Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
Ten podtlak tam ovládá tři věci....odchází ta krabička ze které vedou ty podtlakové hadičky, nebo co může být špatně? Ty středové výdechy nad radiem se mi neotevírají a klapka na vnitřní cirkulaci je tak na prostředku.
Multivan ´99, 2,5 tdi 75kw + chip

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 climatronic - funkce 12. dub 2015 20:57 #153853

  • Shake
  • Avatar uživatele Shake
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 37
  • Obdržená poděkování 0
Hlásím, že mám stejný problém - neotevírají se prostřední výdechy v palubovce. Dnes jsem kolem toho chodil, ale nic nevygomal a jelikož na týden jedu pryč, tak asi ani nevygomu. Připadá mi to, že ten podtlak nedojde k tomu ovládacímu pístku, co hýbe s klapkou. Jako by byla zaškrcená ta hadička nebo něco podobnýho. Víc jsem kvůli tmě nezjistil... Kdybys na něco přišel, hod sem prosím info.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 climatronic - funkce 12. dub 2015 21:17 #153855

  • Shake
  • Avatar uživatele Shake
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 37
  • Obdržená poděkování 0
ještě mne napadla jedna věc, je to sice trochu prasárna, ale co tu klapku zablokovat něcím v otevřené poloze? To zda jde či nejde vzduch do kabiny si můžu regulovat přímo otevíráním těch tří výdechů v palubce, ta klapka mi tam připadá jaksi navíc, jako spíš komfortní funkce. Zablokováním v otevřené poloze si tak lze vyrobit z Climatronicu normální manuální klimu, ne? Jen nevím, jestli tím někde něco nemůžu podělat?? Tady bych ocenil radu zkušených.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 climatronic - funkce 15. dub 2015 14:29 #153979

  • celer
  • Avatar uživatele celer
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 95
  • Obdržená poděkování 0
Co se tyce prostredniho vydechu, funguje mi pouze kdyz je venku vyssi teplota nez pozadovana uvnitr, tedy mam dojem ze funguje pouze v rezimu ochlazovani interieru - ne nutne s klimakompresorem. Nezkousel jsi to? Myslim teda ze to neni zavada ale funkce.
Multivan Atlantis 2,5 TDI 111 kW 2001
Opel Zafira 2,21 A/T,
Gilera Fuoco 500 ie

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 climatronic - funkce 17. dub 2015 22:38 #154134

  • Shake
  • Avatar uživatele Shake
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 37
  • Obdržená poděkování 0
Prostřední výdech mi nešel ani v létě v Chorvatsku, ani ted v zimě, takže tím to asi nebude :-( Asi budu muset na diagnostiku, ale ted jsem víc pryc nez doma, tak není cas. Viděl jsem na netu, jak vyvolat diagnostiku Climatronicu na Octavce nebo VW osobáku, ale to u mojiho nefunguje (tusím stlacit zároven vnitrni cirkulaci a econ)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.151 sekund

Login