Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Nefungujú Sahary chladiča vody.

Nefungujú Sahary chladiča vody. 03. kvě 2015 01:59 #154596

• AnarkiR5
  • Avatar uživatele AnarkiR5 Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Dobrý deň,
Snáď som nevytvoril duplicitnú tému, som tu nováčik, prešiel som väčšinu fóra kde som si myslel, že by sa to mohlo riešiť a nenašiel som.
Transporter T4 (Motor ABL klasika 1.9TD) mám ešte len druhý rok a nemal som čas sa mu nejako viac venovať (množstvo práce, manželka, dieťa, sťahovanie ...) Bohužiaľ je to kúpa z AAA a podľa toho aj vyzerá. Z veľkej hromady chýb ktoré chcem riešiť začnem tou najvážnejšou. Nespínajú mi ventilátory na chladiči vody. Prišiel som na to, až keď mi zovrela voda v kolóne, lebo budík teploty vystúpa vždy len do polovice. Ďalej ho ani nehne. Poistky som prešiel, aj som ich po jednej povyberal a premeral multimetrom, či niekde nie je zrada no nič. Čidlo teploty vody v chladiči je bohužiaľ trojkontaktné no nech som meral proti zemi čo som chcel, nič som na kábli nenameral. Rovnako neúspešné bolo aj náhodné spájanie pinov medzi sebou (vyskúšané aj s prepnutým kľúčom v zapaľovaní.) Budem vďačný za akúkoľvek navigáciu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nefungujú Sahary chladiča vody. 18. kvě 2015 17:59 #155231

• AnarkiR5
  • Avatar uživatele AnarkiR5 Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Vidím, že tu nemáte odborníkov na autoelektriku tak sa podelím so svojím záverom, snáď to pomôže niekomu v budúcnosti.
Ako základ uvediem, že na červenom (čisto červenom káble) čo ide do konektora pre čidlo umiestnené v chladiči má byť trvalých 12V.

Po prepojení s jedným alebo druhým káblom čo tiež idú do spomínaného konektora by mali obidva sahary naraz nabehnúť buď v pomalšom alebo rýchlejšom režime. To pomôže určiť či je chyba v čidle alebo niekde inde.

Káble od čidla aj samotných ventilátorov (sahar) vedú až do priestoru autobatérie kde sa napájajú do veľkého obdĺžnikového relé. Samotné relé je napájané priamo z batérie cez dva plieškové poistky, tie treba skontrolovať (jednu som mal odpálenú.)
Pokiaľ človek nemá poruke náhradnú, tak je treba zmerať hrúbku s posuvným meradlo, nájsť rovnako hrubý kúsok medeného alebo mosadzného pliešku, prečistiť z jednej strany povrch všetkých plieškov a zospájkovať ich dokopy. Podstatné je aby nebol kúsok veľmi veľký a nepresiahol celú dĺžku poistky a tým neznásobil jej výdrž pred prepálením. Pri jednom dyme odporúčam všetky káble koncovky, podložky, skrutky a konektory poriadne prečistiť a zabalzamovať.

Na otestovanie funkčnosti systému sa dá aj to veľké obdĺžnikové relé rozobrať a ručným spínaním jednotlivých relé (pomocou niečoho nevodivého) skúšať či je všetko v poriadku. Podstatné je ale naspäť ju zalepiť ako bola aby sa do nej nedostala vlhkosť a neznížila jej životnosť.

U mňa bola chyba v podobe prepálenej poistky a zhnitého červeného káblu ktorý mal na čidlo privádzať +12V. Keďže som ale nemal schému a ani poňatia ako to celé funguje tak to bola pre mňa španielska dedina. Snáď moje amatérske vysvetlenie pomôže ďalším s podobnými problémami.
Poděkovali: Honza 77, Navrátil

Nefungujú Sahary chladiča vody. 18. kvě 2015 21:19 #155239

• Polda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 28
Já sem zrovna dneska zjistil že při zaplé klimatizaci se mě točí jenom jedna sahara. Chtěl bych se zeptat - je to tak normální a nebo mám někde problem?
Polda - pomáhat a chránit

T4 CARVELLE 2,5TDI 75 kw
www.transporterclub.cz/forum/19-moje-auto/126664-p
http://igorvw.rajce.idnes.cz/
tel.: 602 124 854
IgorPol@seznam.cz

Re:Nefungujú Sahary chladiča vody. 19. kvě 2015 05:34 #155252

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Musi se tocit obe. Takze mas problem :-)

Odesláno z Mé databanky S4 Galaxy pomocí Tapatalk
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.
Poděkovali: Polda

Nefungujú Sahary chladiča vody. 06. zář 2015 18:20 #158744

Také se mě netočí ani jeden ventilátor. Vypada to na špatný díl / relé s číslem 701 919 506 A. Cena nového, respektive použitého dílu je víc jak 1000 kč. Tak mě napadá varianta, nahradit tento díl dvěma obyčejnými relé 12v/40a za 50kč, na každý ventilátor jedno. Zkoušel někdo něco podobného?

Nefungujú Sahary chladiča vody. 06. zář 2015 20:40 #158751

• Vit5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 49
nejdřív zkontrolovat pojistky,hnedka nad tím velkým relé,nahradit ho nebude jen tak,ono to relé přepíná ty větráky serio-paralelně,seriově na nízké otáčky a paralelně na vysoké,tak sem si myslel že je v háji,když se mi točí jen jeden větrák na vysoké otáčky,ale já měl v mrtvej jeden větrák.
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 2011 :-) ji

Re:Nefungujú Sahary chladiča vody. 06. zář 2015 21:18 #158752

• barakus
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 22
Na s bazaru se jedno nedavno toulalo za cca 400 a dej bacha je jine pro vozidlo s klimou a bez klimy

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Nefungujú Sahary chladiča vody. 11. zář 2015 16:45 #158851

• Frosty
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Mam ACV 75kw.. Mam nekde taky ty pliskovy pojistky a to rele nekde u baterky? Hledal jsem ale nenasel. Mam climatronic a klima bezi jen za jizdy.. Mozna mam v haji ty elektromotory o kterych se pise v jinem tematu..ale radsi bych zacal hledat pres pojistky.rele atd..a az nakonec rozebirat sahary a motory.
VW T4 Multivan , 75 kw 1997.

Nefungujú Sahary chladiča vody. 11. zář 2015 17:23 #158853

• Vit5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 49
mělo by to být u všech téček nad levým předním světlem,nebo na boku pod hranou blatníku,vyndá se kryt baterky a je tam schovaná krabička do který vedou čtyři červený drády
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 2011 :-) ji
Poděkovali: Frosty

Nefungujú Sahary chladiča vody. 13. zář 2015 09:22 #158865

• Frosty
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Yes! :woohoo: díky našel jsem... a jsou nějaký prasklý.. doslova, vůbec nevypadají jako přepálený :blink:
Tak je vyměním a uvidím jestli se to rozběhne nebo půjdu dál hledat.. relé jsem zatím nehledal,je někde schované nebo taky viditelné?
EDIT: super byli to jen pojistky a sahary už funí :) klima vrčí i na volnoběh :)
VW T4 Multivan , 75 kw 1997.
Poděkovali: drumn

Naposledy změněno: od Frosty.

Nefungujú Sahary chladiča vody. 17. čen 2019 12:31 #192968

• drumn
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Frosty napsal: Yes! :woohoo: díky našel jsem... a jsou nějaký prasklý.. doslova, vůbec nevypadají jako přepálený :blink:
Tak je vyměním a uvidím jestli se to rozběhne nebo půjdu dál hledat.. relé jsem zatím nehledal,je někde schované nebo taky viditelné?
EDIT: super byli to jen pojistky a sahary už funí :) klima vrčí i na volnoběh :)

Ahoj. Vypada to, ze mam stejny problem. Mam ten stejny motor jako ty. Vetraky se nezapnou, ale jsou v poradku(zkousel jsem je napojit kabelama na baterku a toci se). Klima se spusti jen pri jizde, na volnobeh se nezapne. Kde vlastne jsou ty pojistky o kterych pises? U toho rele u baterky? Mimochodem na diagnostice v servisu jim to ukazalo neznamou chybu, takze ti mi neporadili proc vetraky nesepnou.

Ty pliskove pojistky jsem asi nasel (primo nad svetlem) - obe odpalene. Nicmene ventilatory se neseply ani kdyz jsem kontakty natvrdo propojil. Všechny indície zatím vedou k tomu, že chyba bude asi v té řídící jednotce viz. obrázek?
Přílohy:

Naposledy změněno: od drumn.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.234 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/