Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 13. pro 2017 19:40 #181251

• VWenca
  • Avatar uživatele VWenca Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Ahoj vichni,
predem se omlouvam, jetli to tu nekde na foru je, ale dneska jem to hledal pul dne bez vysledku. Ve zkratce: vetrak nefouka, po napojeni naprimo na baterii nic, takze vetrak KO.Podarilo se mi vysroubovat vsechny sroubky, ale jak e to k*rva dostane ven? To se fakt musi vyndat cela palubovka? nebo airbag?

Mimochodem, pokud by nekdo mel dobry vetrak, koupim :) diky za odpovedi. Jo a hezky svatky :woohoo: !
Poděkovali: bobr

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 13. pro 2017 23:03 #181255

• bobr
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
Nevim jakou mas palubovku na mem syncru (Transporter 1999), kde je uz nova palubovka ale oproti multivanu 2002 tam je jeste klasicky vyklapeci kaslik, jsem ho menil. Pamatuju si ze jsem u toho strasne nadaval , ale urcite jsem airbag nesundaval , mel jsem sundany jen kaslik. Nakonec jsem to vyrval, ale vim ze to bylo na milimetry.
Ten vetrak vim ze stal origo asi 6k a druhovyroba v kelly asi 3000 pokud si pamatuju dobre ale to mi prislo taky dost.
Koupil jsem ho v intercars a stal asi 600kc je to uz tam pres 150k km a porad bezi bez problemu .
VW T4 Multivan 2.5TDI Generation 111kw AXG 2002
VW T4 Transporter 2.5TDI ACV 75kw Syncro 1999

Naposledy změněno: od bobr.

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 13. pro 2017 23:22 #181256

• bobr
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
Covece ted jsem nad tim jeste premyslel, a nejak se mi vybavuje (sorry, je to tak 2roky uz nevim detaily), jestli jsem ten airbag jen nepovolil, aby sel o kousek nadzvednout...
Vim ze jsem ho tehdy chtel uplne vyndat, a nekde to tam drzelo a nemohl sem prijit na to kde... , nemel sem u sebe pocitac, abych se podival jak se to demontuje a tak sem to nakonec nevyndaval....
Ale je mozny ze zcasti povolenej byl...

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 14. pro 2017 09:59 #181260

• VWenca
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
@Bobr: Diky za tip na intercars, ani jsem to neznal. I s dopravou vetrak 880,- coz je pohoda oproti 6000,- od Kelly. Uz je objednano, tak snad bude pasovat. Ale ta k*rva plastova porad nechce ven. leda bych to rozmlatil kladivem, uz z toho zacinam chytat nerva. Me snad zadna součástka na tecku tak nevyskolila, jako ten vetrak.

Kluci fakt nikdo kdo vi, jak na to?

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 14. pro 2017 12:05 #181263

• bobr
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
Dit jsem ti to psal, povolis srouby pak je tam plastova zapadka kterou nadzvednes otocis vetrakem vytahnes ho z toho boxu.
Pokud ti bude vadit airbag a nepujde to vyrvat ven, tak ho jen povolis aby sel trochu nadzvednout a vytahnes na tom neni nic slozityho. Vim ze jsem taky strasne nadaval, ale proste jsem to udelal....
U toho vetraku z intercars jsem mel jen jiny konektor, ten sem pouzil ze stareho vetraku....
Vcera vcer jsem se ti jeste dival do elzy, ale nenasel jsem to tam je tam jen rozkreslenej ten celej box , ale zadny info jak vyndat vetrak oficielne bez nadavani sem nenasel .
Poděkovali: VWenca

Naposledy změněno: od bobr.

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 14. pro 2017 12:16 #181264

• VWenca
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Ja to zkousel, jak jsi psal, ale airbag nepovolim. Kastlik je normalne dole, ale arbag je chycenej sroubama hlavama zevnitř palubky, jestli to spravne vysvetluju. Takze tam vlastne moznost povoleni není :( vetrak uz mam povolenej, ale ma jen cca 3 cm vuli na manipulaci. Mozna to mas krapet jinak delany, ja mam rok 98. Ještě me napadlo rozpulit ten "airbox" co v nem vetrak je, ale toho se bojim.

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 14. pro 2017 14:03 #181265

• Flekous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Ahoj, čirou náhodou se teď mořím s něčím podobným, opravuju nefunkční ovládání toho větráku..
Demontáž je naprosto snadná:
Já to dělal včetně airbagu a ten je tak do 10min venku - dva šrouby vlevo, dva v pravo na klíč 10mm,
zleva vyndej rádio a jseš u nich, z prava to chce vybrat mřížku větrání, pod ní je křížák, pak vytáhneš to celý vyústění
a za ním je trubka z měkýho plastu nasazená na pokračování ke klapkám - vyndat a jseš u těch šroubů v pravo..

Protože mám z airbagů respekt, vždy odpojuju baterku a pak teprv airbag..
Potom vybereš celou tu plastovou trubku co je v té ponožce, pokud bude potřeba, a jseš přímo nad větrákem..

Snad to pomůže.
Flek
Caravelle T4, 2.5Tdi ACV, r.v.1996, předělaný automat na manuál :-)
Poděkovali: VWenca

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 14. pro 2017 14:49 #181267

• VWenca
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Teda Fleku, respekt! Uz se na to tetelim! Jdu na to, vecer poreferuju. Diky

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 15. pro 2017 19:34 #181274

• Polda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 29
Ahoj, jesli není pozdě, tak mám pro tebe dbrou radu.
Na větráku jsou těsně kolem motorku ještě dva malý šroubky, ty udšroubuj povytáhni větrák směrem k motoru a kryt větráku pak vyndáž zvlášt a motorek s vrtulkou pujdou taky bez problémů.
Taky jsem s tím zápasil.
Když tak zavolej.
Polda - pomáhat a chránit

T4 CARVELLE 2,5TDI 75 kw
www.transporterclub.cz/forum/19-moje-auto/126664-p
http://igorvw.rajce.idnes.cz/
tel.: 602 124 854
IgorPol@seznam.cz
Poděkovali: Viki_t4

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 17. pro 2017 12:24 #181286

• Flekous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Tak Wenca se už neozval, hm jsou dvě možnosti, buď ho sežral větrák, nebo ho katapultoval airbag..
Caravelle T4, 2.5Tdi ACV, r.v.1996, předělaný automat na manuál :-)

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 18. pro 2017 08:07 #181298

• VWenca
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Nazdar kluci, omlouvam se za pozdni odpověď, jsem ted přes vikend nebyl na netu. Kadopadne ta mrcha uz je vymenena a popisu, jak to bylo u me.

1. Objednat vetrak z Intercars (díky Bobr) za 880,- i s dopravou.
2. Kastlik ven.
3. Airbag ven podle navodu Flekouse.
4. I přes to bych ho celej nevyndal, ale stator visi na plastovym tele pomoci tri gumových silentbloku. (Asi mam jinej typ nez Polda). Takze staci malej sroubovacek a zatlacit na ty zarážky. Motor s vrtuli se oddeli od plastovyho krytu a jde to krasne ven otvorem po airbagu.
5. Zpetna montaz opacnym zpusobem.

Díky vsem zucastnenym za rady, bych to jinak asi musel rozrezat flexou :silly:

Naposledy změněno: od VWenca.

Demontaz predniho vnitrniho ventilatoru 01. čec 2020 08:22 #198338

Ahoj Poldo, dal jsem na tvoji řadu a ventilátor vyndal, 3 minuty, bez demontáže airbagu. Díky.

• Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.213 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/