Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Climatronic - nereaguje režim ECON, kompresor nevypíná

Climatronic - nereaguje režim ECON, kompresor nevypíná 26. čen 2019 11:47 #193138

• drumn
  • Uživatel
Dobrý den

Mám T4 Multivan r.v.1998. Měsíc zpátky byl stav klimatizace takový, že kompresor klimatizace zapnul až když měl chladič nápor větru při jízdě, protože nešly ventilátory u chladiče. Panel Climatronicu fungoval jak měl - při zapnutí na režim ECON kompresor klimatizace vypnul, a začal foukat normální vzduch. Přistoupil jsem tedy k opravě ventilátorů. Chyba byla v ŘJ 701 919 506 A - nyní už opraveno a ventilátory fungují jak mají. Klimatizace(kompresor) se tedy zapne už při samotném nastartování a hned začne proudit chladný vzduch.

Jenomže nějakou záhadou, hned po výměně té řídící jednotky (vůbec nevím jestli to s tím souvisí), kompresor klimatizace nyní jede pořád! . Režim ECON nijak nereaguje. Klimatizace chladí, kompresor pořád jede, ať mi na panelu Climatronicu svítí cokoliv. A když Climatronic vypnu úplně na OFF, tak kompresor klimatizace se pořád točí :dry:
Neví někdo v čem může být chyba? Děkuji, a zároveň se omlouvám, pokud jsem vytvořil stejné téma. Nikde jinde v diskuzích jsem takový problém nenašel.

Navíc jsem po dni zjistil, ze zadní stropní průduchy místo toho aby z toho šel taky chladný vzduch, tak topí :(
Poslední úprava: 27. čen 2019 16:15 od drumn. Důvod: změna stavu, nové zjištění
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Climatronic - nereaguje režim ECON, kompresor nevypíná 28. čen 2019 17:27 #193165

• Honzis Caravelle
  • Avatar uživatele Honzis Caravelle
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 32
Tak. Chyba můž být ledakde. PRvní, co bych udělal, tak bych odpojil od drátů spojku na kompresoru. Jestli vypne... a jestli jo, tak bych to tak nechal, protože kompresor neustále v chodu není dobrý plán. Ti to dřív nebo později někde bouchne...
Podle výsledku řešit dál.

to, že zadek topí, je daný tím, že do toho nahoře pere slunko. Topit to neumí, jen to nechladí. A z nějakého důvodu se ti neotevírá ventil chladiva dozadu - třeba proto, že máš zaplý ECON a myslí si to, že klima nejede...
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01
Poslední úprava: 28. čen 2019 17:28 od Honzis Caravelle.
Následující uživatel poděkoval: drumn

Climatronic - nereaguje režim ECON, kompresor nevypíná 01. čec 2019 10:29 #193197

• drumn
  • Uživatel
Diky za radu. Poradim se take jeste se svym elektromechanikem, ten si s tim kompresorem take moc nevi rady. Potvrdil jste mi take mou vlastni hypotezu, ze ty zadni vetraky nestihaji kvuli slunku jak pere do strechy - to asi resit uz nebudu, neni to nic vazneho.

Climatronic - nereaguje režim ECON, kompresor nevypíná 11. čec 2019 13:08 #193331

• drumn
  • Uživatel
Dnes jsem zjistil, ze krom nevypinani kompresoru, se po vymene ŘJ nevypinaji ani ty vetraky u chladice (pouze se meni jejich otacky).
Nemuze byt chyba v te nove ridici jednotce?

Climatronic - nereaguje režim ECON, kompresor nevypíná 12. čec 2019 21:19 #193347

• Tlama
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 1
ahoj, už jsi to vyřešil? dneska se mi zničeho nic stala stejná závada...kompresor běží stále i na econ, relé 140 to není...to jsem zkusil, na odpojení tlakového i teplotního čidla to taky vypne, díky
VW T4 syncro allsperre 2,5i 85kw LPG

Climatronic - nereaguje režim ECON, kompresor nevypíná 22. čec 2019 06:45 #193493

• drumn
  • Uživatel
Ahoj. Bohuzel zatim jsem to nevyresil. Kompresor pres leto necham tak. Elektromechanik me ujistoval, ze mu neublizi kdyz se bude stale tocit.
Zmenu planuju az na podzim. Jelikoz si s tim nevi nikdo, koho jsem kontaktoval, rady, tak pristoupim na trochu "prasacke" reseni - necham si udelat nekde na palubovce pridavny vypinac na kompresor, to prej zvladnou.
Je totiz mozny, ze chyba muze byt i primo v ovladacim panelu Climatroniku a do toho se mi fakt uz nechce investovat.

Climatronic - nereaguje režim ECON, kompresor nevypíná 22. čec 2019 22:09 #193507

• Honzis Caravelle
  • Avatar uživatele Honzis Caravelle
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 32
Kompresor to zvládne, pokud se k tomu točí ventilátory na chladiči a pokud jsou v provozu tlakové spínače v potrubí. Protože pokud ne, tak jednou chladivo dosáhne kritické teploty - tj té, kdy už nejde zkapalnit a budou se dít věci. Mimo jiné to znamená prudký nárůst tlaku v systému...

ehm.. blbý dotaz. Co diagnostika?
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Climatronic - nereaguje režim ECON, kompresor nevypíná 23. čec 2019 11:29 #193514

• barbořina
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Honzo, takový spínač je i na kompresoru a jelikož je to obyčejná mechanika (pružinka s kuličkou) tak předpokládám, že tohle by se pokazit nemuselo = max by vyfunělo chladivo a budeš mít zelený motor. :cheer:
Vůbec bych se toho nebál, komp a ostatní komponenty to vydrží.
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs
Vygenerováno za 0.191 sekund

Login