Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Přestavba ze zelených na modré budíky

Přestavba ze zelených na modré budíky 18. bře 2020 14:46 #196878

• T4-Rex
  • Avatar uživatele T4-Rex Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,
Žádám o radu: mám Caravellu T4 Long 1998 2,5 ACV a v ní jsou displayové zelené budíky č. 7DO 919 862G, koupil jsem kompletní sadu na přestavbu (taky z r.98) s č. dílu budíků: 7DO 920 800 B (jsou to klasické modré bez Dotu), vyměnil jsem i kabeláž od svorkovnice do budiku za novou, ALE budíky neukazuji otáčky, teplotu, naftu, nesviti ani kontrolky (jen dálkové sv. ale při první poloze klicku Nesviti taky nic), na kabeláži z modrých budiku je o mnoho víc konektoru než kolik jsem měl zapojeno já na staré kabelazi, dokázal by mi někdo poradit? Co a jak, kde? Děkuji :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Přestavba ze zelených na modré budíky 12. dub 2020 01:48 #197171

• T4-Rex
  • Avatar uživatele T4-Rex Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
...NEVERMIND... diky za pomoc, znalci :silly:

Přestavba ze zelených na modré budíky 28. led 2023 19:06 #208303

Sice už ti to nepomůže , ale někomu jinému třeba ano . Nejspíš jsi sehnal can bus budíky. Teď aktuálně řeším něco podobného . Dle člověka, kterému ohledně t4 bezmezně věřím , jelikož jeho znalost těchto aut je obdivuhodná , tak pouhé 2% modrých budíků jsou analogové , zbytek je can busových . Takže to lze předělat dodáním can/analog převodníku , anebo výměnou elektronistalace na novější včetně 2 konektorové řídící jednotky podporující can . Dále je potřeba vyměnit olejové tlakové čidlo - do 98 jsou 2 , 99+ mají 1 . No a to by mělo snad být vše :-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Přestavba ze zelených na modré budíky 07. dub 2023 21:36 #208855

• Kuky
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Ahojky, mám na Vás prosbu. Řeším momentálně předělání modrých budíku za zelené. Vše funguje, kromě otáčkoměru. Dočetl jsem se, že existuje nějaký převodník? Mohl by mi prosím z Vás někdo poradit kde tento převodník dá sehnat či jak jinak zprovoznit otáčkoměr? Předem moc a moc děkuji za odpověď.
Kuky

Přestavba ze zelených na modré budíky 07. dub 2023 22:18 #208856

Z modrých na zelené , nebo ze zelených na modré :-) ? Důležité , co máš za motor . Protože jestli máš d /td ,a budíky z tdi , tak otáčky jsou problém, jelikož tdi bere otáčky ze snímače klikové hřídele, d/zd z altíku. A taky jestli jsou budíky canové (Can bus) . Je to alchymie ,ale jde to . Já měl zelené , a mám modré . Auto rv do 95 :-)
Jinak když jsem měl ještě "jen" td , tak jsem celkem laboroval s tím , kde vzít digitální signál rychlosti pro tempomat (waeco , bohužel jsem koupil nekompletní) . Zkoušel jsem signál z čidla abs a podobný věci , a nakonec byl celkem slušný převodník z (forda ka :-) ) , kdy se nasadí mezi lanka , a z něj vychází jak signál , tak zas lanko pokračuje dál až do budíků . Foto bohužel nemám
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Přílohy:

Přestavba ze zelených na modré budíky 08. dub 2023 19:46 #208868

• Kuky
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, no původně tam byly nejspíš zelené, teď mám již modré u kterých nejde otáčkoměr. Měl jsem to teď u auto elektrikáře a říkal mi, že je právě problém v budíkách. Signál tam jde, ale otáčkoměr si nedokáže poradit. Zkoušel tam z Octavie a ty fungují. Mám 2,5 TDI r.v. 97. Už jsme vyřešily i dobíjení, jelikož po každém nastartování se muselo prošlápnut plyn, aby se začalo dobíjet. Stačila jedna žárovka a problém byl vyřešen. Teď už mi zbývá jen ten otáčkoměr, se kterým si opravdu nevíme rady. Takže budu rád když mi pomůžeš. Děkuji mockrát
Kuky

Přestavba ze zelených na modré budíky 08. dub 2023 22:15 #208869

Ještě jeden detail : máš v autě tohle "relé" ?
A kdyby jsi měl ,tak by to bylo super - číslo budíků . Ty šedé/oranžové drátky vedoucí do toho relé , jsou právě can bus komunikace . Pokud nemáš , a pošleš to číslo budíků , tak se dá pak lehce určit , jestli je chyba přímo v budíkách , nebo "jen" máš can bis budíky a necanovou elektroinstalaci . V tom případě budeš potřebovat : buď modré non can budíky ( téměř nemožné sehnat) , nebo ten převodník analogového signálu na can bus . Cena převodníku v závislosti co vše od něj chceš, ale základní stojí cca 2000kč
A prosimte co tam máš za motor ?
Přílohy:

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

Přestavba ze zelených na modré budíky 09. dub 2023 09:57 #208871

• Kuky
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, motor mám 2,5 TDI, 75 kW typ motoru ACV. Na to relátko se podívám. A od kud prosím jsi? Já Kutná Hora. Ale určitě pojedeme na velký transportér sraz....já se v auto elektrice moc nevyznám, ale pokud by to nějak vyšlo se sejít a dát to vše dohromady, budu šťastný
Kuky

Přestavba ze zelených na modré budíky 09. dub 2023 19:11 #208875

Trochu z ruky , já od Karlových Varů :-) . Na sraz 100% jedu , teď by měl být nejspíš někde kolem Trutnova , ale dokud to neni ofiko , tak kdo ví :-) . Jinak na to číslo budíků jsem se ptal kvůli tomu, jestli tam někdo nenacpal modré z d/td . Protože v tom případě by ti teoreticky stačilo dotáhnout jen signál svorky w z altíku. Ale nejdůležitější je ten can bus . Koukni na to "relé". Ale pokud tam zůstala původní "zelená" elektrika, tak nejspíš can bus nemáš , jelikož 97 má ještě jednokonektorovou řídící jednotku, a tam can není . Je to jak alchymie :-) :-) :-)

Přestavba ze zelených na modré budíky 09. dub 2023 19:42 #208876

• Kuky
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
No alchymie to opravdu jde. Teď auto momentálně mám u jiného auto elektrikáře, kterému jsem to podrobně popsal. Vím, že mi tam signál jde, jelikož na oktavávácké budíky to prý šlo. A nebo může být ten otáčkoměr jen rozbitý a z jiného auta by třeba fungoval. Ano sraz by měl být v kempu Dolce u Trutnova, tak se tam určitě potkáme a můžeme dát řeč.
Kuky

Přestavba ze zelených na modré budíky 10. kvě 2023 10:21 #209189

• Kuky
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj Mickey, tak mám nové informace ohledně těch budíku. Tak mám starou ne can instalaci a modré can budíky. Takže asi neřešitelná situace. A posílám ještě foto pojistkovky, ale myslím si, že tam ani to relé nemám. Děkuji za odpověď. Lukáš
Kuky

Přestavba ze zelených na modré budíky 10. kvě 2023 11:42 #209190

Tak máš 3 možnosti : 1- nechat to tak a jezdit , 2- koupit can bus převodník - drahý ,a ještě navíc hromada zapojování k tomu , 3- koupit budíky co tam patří - zelený s digitálním ukazatelem kilometrů. Teď jsou na bazoši za cca 1500kč . Ideálně teda i s kabelovým svazkem mezi budíkama a pojistkovkou. A hranatý rámeček kolem budíků. Ale ten bych ti kdyžtak mohl dovézt na sraz... Klidně sežeň budíky z passata b4 (1.9tdi 66/81kw) , samozřejmě s elektrickým náhonem :-) . Je tady teda ještě jedna možnost - sehnat modrý ne-canový budiky . Ale těch je jak šafránu.

Přestavba ze zelených na modré budíky 10. kvě 2023 15:51 #209193

• Kuky
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, tak to jsi mě velice potěšil. Proč sehnat budíky z passata? To jsou stejné? Nebo šel by dokoupit přídavný otáčkoměr? Otázka je, kam ho dopojit.....a jak poznám ne can modré budíky?
Kuky

Přestavba ze zelených na modré budíky 10. kvě 2023 16:08 #209194

• Kuky
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Je možné si zavolat? Volal jsem tomu pánovi, co má na bazosi ty zelené budíky a jsou z roku 98. Ale má tam i ty modré a ty jsou z roku taky 98, ale nevím jak zjistíme, zda-li jsou to ty správné, které by pasovaly ke mě do auta. Děkuji za odpověď
Kuky

Přestavba ze zelených na modré budíky 10. kvě 2023 16:42 #209195

Jasně, pošlu ti do sz číslo.

• Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.229 sekund

Login