Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Elektro mix "upgrade"

Elektro mix "upgrade" 16. bře 2023 07:27 #208673

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Elektro mix "upgrade" 16. bře 2023 08:30 #208674

K tomu ucpanýmu katíku.
Mě se vysypal asi před 5 lety a od té doby tam mám jen tu atrapu katíku,mám klid a hlavně si ušetřím takový trable jako jsi měl ty ./ a taky peníze/
Na STk no probléma.
Stejně s těma našema autama budeme za chvíli jezdit jen po dvoře. Díky těm vypatlancům v EU. A to nám možná taky zakážou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oreginal.

Elektro mix "upgrade" 16. bře 2023 19:58 #208678

Tak svazek je konečně doma , teď už "jen" vypinovat ty potřebné dráty a šup s ním do auta. Hnědé je stejně potřeba uštípnout , jsou spojeny ještě před konektorem s dalšími hnědými do jednoho drátu . Ale takhle to nebude problém, tam odkuď to vytáhnu , tak na stejnou pozici to ve svém zas zapojím .
A ještě jeden malý detail trochu mimo - nemůžu v autě najít konektor na tempomat - ten černý hranatý 4pin . Nedělalo se náhodou víc verzí / tipů konektorů na připojení kabelu k ovládací páčce tempomatu ?
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

Elektro mix "upgrade" 16. bře 2023 21:51 #208679

Mám dojem, že mezi ten hranatý 4 pin patří ještě mezikus k páčce - ale na 100 procent si jistý nejsem.
Už je to dlouho co jsem to opravoval.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Elektro mix "upgrade" 17. bře 2023 23:27 #208682

To je jasný :-) . Páčku - mám. Kabel (mezikus) od páčky ke konektoru - mám. Konektor ? Nemůžu najít :-( . A to jsem měl VŠECHNY kabely venku !
Na ten bordel okolo nekoukat :-) . Dělal jsem moc věcí najednou....
Je tam tedy jeden konektor , který rozměrově i barevně odpovídá , ale je zas zapojený a pokračuje dál do dveří. Každopádně o víkendu se vrhnu na to obd , tak konektory ještě zkouknu... Nebo je možné, že na tom svazku prostě nebyla příprava pro tempomat?
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Elektro mix "upgrade" 18. bře 2023 06:28 #208683

Myslím, že ve všech TDI verzích je kabeláž s možností připojení tempomatu.
Je otázka, jestli někdo ten tempomat / u té tvé kabeláže/ nepředělal do dveří na tlačítka - jak jsem to už někde viděl.
Nastuduj wiki
- u některých verzí T4 taky chybí spínač na spojkovém pedálu - koukni na to.
https://www-t4--wiki-de.translate.goog/wiki/Geschwindigkeitsregelanlage_(mit_E-Gas)?_x_tr_sl=de&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oreginal.

Elektro mix "upgrade" 18. bře 2023 09:06 #208684

Spínač pro spojkový pedál jsem dodělával, je na společném svazku i pro brzdový pedál :-) . Všechny tyhle věci mám naštudovaný , a naštěstí jsem první , kdo se v tomhle autě šťourá a něco předělává . On je to předfacelift - do 95, jeden z posledních , přesně květen 95 , takže ještě staré vypínače . Proto jsem dával nový jen motorový svazek , jelikož zbytek kabeláže má jiné koncové konektory . A kdyby chtěl někdo náhodou měnit celé svazky z novějšího do takhle starého , tak by musel vyněnit opravdu celou elektriku. Jinak nefungují blinkry , jak normální tak výstražné , stěrače (pozor , táhla stěračů s motůrkem jsou záměnné bez problému ,ale kabeláž k nim ne !). Nový svazek do spínací skříňky má navíc 2 kabely na zadní stěrač , ale 1 kablík právě na blinkry tam chybí , protože staréblinkry jsou řízené přez relé č22(výstražné za volantem) , nové výstražné už mají relé v sobě ( trojúhelník v přístrojovce), atd . Všechno se dá samozřejmě poupravit , ale v rámci co nejjednodušší konverze na tdi jsem ponechal původní co jen šlo . Lego je to slušný , to se musí nechat :-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Elektro mix "upgrade" 18. bře 2023 09:51 #208685

  • dindaj
  • Avatar uživatele dindaj
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 21
  • Obdržená poděkování 4
Cau Mickey1.9td
Som tu pomerne novy a tiez si davam postupne T4 dokopy tak tu zbieram rozumy. Teba sledujem a obdivujem Tvoju energiu. Klobuk dole. Ak Ti to nejak pomoze tak ja
som si nechaval dorobit tempomat a tu zasuvku som tam mal. Teraz som do toho vliezol a pozrel farby na zasuvke original. Je tam bielocierny, cerveno zlty, cierny a modry.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Elektro mix "upgrade" 18. bře 2023 10:16 #208686

Jej tak to moc děkuji , až to vše bude podle představ , tak o tom možná i založím "moje auto" :-) . S tou energií je to složitější , sama na to nestačí , musíš bejt taky aspoň trochu "švihlej" , prostě drobek blázen :-) :-) , pak to jde . Zase musím říct , že od doby co mám téčko, jsem se mnohé naučil , dřív by mě ani nenapadlo , že si na zahradě rozhodím motor na šroubky , a zas to zprovozním . Musíš k tomu přistupovat s respektem , a s pocitem ,že to co se naučíš , ti už nikdo nevezme . Hlavně tady v okolí není moc dobrých servisů , a ty co za něco stojí , tak mají čekací dobu v řádech měsíců . Hlavně dneska na 99% věcí existuje manuál , někdo to už někdy udělal a někde je o tom aspoň něco napsáno . Takže zkoumám , zkouším , vymýšlím , a hlavně čtu , a otravuji ty , co o tom něco ví :-) :-) :-)
Na ty kabely kouknu. Prosímtě co máš za rok výroby ?
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Elektro mix "upgrade" 18. bře 2023 19:13 #208688

  • dindaj
  • Avatar uživatele dindaj
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 21
  • Obdržená poděkování 4
Ja to velmi dobre poznam. Jazdil som offroad a takto som rozobral , prestaval a zase zlozil 3 Nissany Patroly. A to nehovorim ze skoro pri kazdom jazdeni som nieco rozmlatil. Takze zase v garazi opravovat. To ma ale uz preslo. Chcem len pohodove auto ktore si viem sam opravit. Preto T4. Jo a podla TP mam rok 2000. Ale skor 1999 nakolko bolo prihlasene v lednu 2000

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Elektro mix "upgrade" 24. bře 2023 21:03 #208728

Tak obd zapojeno , jak má být , respektive stejně jak bylo v předchozím autě , ale nedaří se s ním spojit . Zkoušen VAG , i SuperVAG . Takže prozatím jsem namontoval sériové modré budíky , a úpravu těch neoriginálních s polodotem přesouvám na jindy . Ale aby to vše nebylo jen tak jednoduché, tak i v těchto modrých budíkách je "decentní " zádrhel. Při zatažení ruční brzdy se kontrolka ručky nerozsvítí , ale rozbliká , za doprovodu 3x pípnutí zvukové signalizace . Což mě celkem štve . Je mi jasné, že to souvisí s kabeláží , respektive s tím , že mám rv95 , kde brzdová kapalina , i ručka mají stejnou kontrolku , a budíky jsou 2001 , kdy ručka a brzdovka má každá svou vlastní. Takže otázka- kam, a jestli to lze , vypinovat původní 2 drátky , a stačí je jen zapojit na správný pin do kabeláže budíků , nebo musím vzít celý "nový" svazek. Svítící airbag , abs a čidla destiček jsem vyřešil , ukostřením konkrétních obvodů (na t4 wiki super návod) , ale ruční brzdu jsem tam bohužel nevyčetl...
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Elektro mix "upgrade" 25. bře 2023 05:13 #208729

Tobě se nadaří spojit s ŘJ motoru a nebo Přístrojovkou?
A nebo vůbec OBD nefunguje.
A k té ručce a kapalině -asi budeš muset buď natáhnout natáhnout jiný svazek a nebo upravit viz níže.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oreginal.

Elektro mix "upgrade" 25. bře 2023 05:55 #208730

Tady máš popsáno co a jak - pročti si to.



https://www-t4--wiki-de.translate.goog/wiki/Kombiinstrument_(Umbau)?_x_tr_sl=de&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Elektro mix "upgrade" 25. bře 2023 10:09 #208731

Vůbec mi to nic nenajde . Píše zkontroluj připojení , vozidlo nenalezeno , jednotky nenalezeny . A to mám zapojené dle originálu , +- jak má být a šedý signál normálně přez sběrnici KL . S těma kabelama na ručku jsem to tušil , ale tak nějak tajně doufal , že to půjde i jinak :-) . Až se udělá líp , tak na ty kabely vlítnu. Je to hrozný, poslední dobou častěji otevírám pojistkovku než kapotu :-) :-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Elektro mix "upgrade" 25. bře 2023 11:07 #208732

A co požíváš za soft ?
A co za kabel ?
Soft bych nahodil IHR3040n a k tomu klidně kabel obyč. OBD II KKL a k tomu ovladače.

Pokud tam máš v autě CAN bus, tak bude problém
I když je na kabelu napsáno KKL VAG 409 tak to nefunguje - to mám odzkoušený.
Zkusil bych VAG LITE jestli se něco objeví.
I kabel KKL se ve Win objeví jako / myslím /CH340 / nebo tak nějak.
Převodník, co býval kdysi - FTDI - což byl převodník z USB na serial port už tam necpou a dávají tam ten CH340
S těma kabelama je hodně velkej problém - z deseti kusů možná funguje tak 1 - 2
Musí se taky identifikovat COM port ve Win 1-4 - popřípadě com port přehodit ve Win
A nebo sehnat starej kabel opravdu FTDI - OBDII.
Nechci tě nějak dráždit , možná to víš, ale jedna podstatná věc - musíš mít zaplej klíček.
Možná si ještě dodatečně vzpomenu na další problémy s OBD.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oreginal.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.286 sekund

Login