Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 27. kvě 2014 08:48 #140426

• lupo
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 3
Zkontroluj délku uhlíků na regulátoru alternátoru a jestli neváznou. Pokud nebudou dosedat,nebude svítit kontrolka. Když váznou nebo jsou krátký a je oválný kolektor,tak ve vysokých otáčkách přestává dobíjet.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 09. čec 2014 17:20 #141883

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,
prosím o radu...občas mi pomžourává, poblikává dobíjení, občas na volnoběh, při vyšších otáčkách zhasne, nikdy mžourá i třeba při 2tisících. Dnes mi trochu svítilo dobíjení na volnoběh, multimetrem sem ovšem změřil, že do baterky jde přesně 14,1 V....proč tedy svítí(mžourá) dobíjení?

Nikdy se ovšem zatím nerozsvítlo "naplno" vždy jen svítí tak na 50%
Neporadil byste mi nikdo?

Díky

Naposledy změněno: od jerrykx.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 09. čec 2014 22:33 #141886

• worxe
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 25
co klíňák ,máš ho pořádně napnutý?
???

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 10. čec 2014 08:13 #141889

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
jj, tam problém není B) ...spíš jestli to nemůže být kabeláž? není nikde místo kde bývá kablík "nemocný" protože ta kontrolka se rozsvicuje jak se jí zachce, není to nic, že by se to vždy rozsvítilo při stejných otáčkách, na volnoběh nebo tak. Nebo zdali může být problém nikdy v kontrolce?.....když do baterky šlo správně 14.1V a kontrolka poblikávala?....na jakém principu funguje kontrolka?...pokles napětí?

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 10. čec 2014 08:52 #141890

• Rebelant
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 109
Doporučoval bych kontrolu konektorů - respektive vodičů do konektorů (minikombinačkama možná i trocho přimáčknout dosedové plochy konektoru a stříknout kontaktolem) a pokud to nebude tam, tak je možná ještě závada na regleru (poromiň reléovém možno diodovém regulátoru).
Na mé Té 4 byl pro kontrolku dobíjení žlutý vodič. Dříve byla relátka s diodami pro alternátor samostatně, dneska už jsou součástí altíku. Ještě je varianta nakousaných vodičů od kuny.
Ride to live, live to ride
VW T4 1,9 TD 2001 - bohužel, už neaktivní :(
aktivní: VW T5 1,9 TDI 2004, VW T3 DOKA 1,6 TD 1986, VW T4 dlouhé vysoké syncro - Vildafornia 2,5 1995
IMV 1000 r.v. 1964
Honda CBR 1000f
a další :-o

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 24. srp 2014 22:21 #143473

• mdobi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Mam v autě pouze 90A altík a chci dát druhou baterku, tak jsem se začal poohlížet po silnějším, a jelikož mam celkem dobrý přístup k dílům škoda porovnal jsem alternátory z motorů TDI Škodovky a jsou úplně stejné jako moje T4 (rv.99 AUF, 2,5 TDI) jenom je tam jiná řemenice, ale ta se ta poměrně jednoduše přehodit,
Jenom by mě zajímalo jestli nebude vadit že Škodovka tak má volnoběžku ale moje T4 ne...

Díky za názory
T4 2,5 tdi syncro
T4 2,5 tdi automat

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 28. srp 2014 20:27 #143714

Ahoj já jsem měmil taky alternátor odešel mi regulátor na 120A alternátoru. Řešil jsem jiným alternátorem kretý byl z jinéh Vw a měl volnoběžku a funguje bez problémů jen musíš vyměnit kontakt ten 90A má jinej 120A TAKY .
VW Caravelle 2,5 TDI 96 KW
VW Golf III 1,9 TD 55KW
Yuky Relly2 50

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 16. zář 2014 11:38 #144337

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť mám problém s vw transporter 2,4 d rok 1997, cestou z Čiech mi odošiel alternátor a následne aj baterka lebo som na nej došiel až domov ešte 250 km a asi som ju vytrieskal, celou cestou mi svietila kontrolka oleja a baterky. Po výmene alt, a bat. bol problém vyriešený ale asi týždeň na to mi zas začala kontrolka baterie znova blikať (nie svietiť stále) a striedalo sa to s kontrolkou oleja.....odmeral som napätie a raz dobíjala ,raz nedobíjlala,potom aj kontrolka svietila ako sa jej chcelo raz olej raz bateria žmurkala, najnovšie svieti kontrolka keď zaradím spiatočku čomu v§bec už nerozumiem, ale auto som kúpil len na jar a asi tam bola zle spravená elektrika,pretože mi vybíjalo poistku na spiatočky, a nakoniec tak často že sa to muselo od spínača prekáblovať celé až ku svetlám ten istý problém mám z hmlovkami tiež išli a už nejdu , spiatočky po prekáblovaní išli dosť dlho ale ako mi začala svietiť ta kontrolka zase nejdu ,možno je to len vybitá poistka,ale mám podozrenie že by mohlo ísťo nejaký skrat v kábloch kt, spôsobuje aj žmurkanie baterky a jej svietenie pri zaradení spiatočky, vedel by mi niekto poradiť ,su to kable,kontakty a takéto veci alebo by to mohlo byť aj nieč iné??

za každú radu vopred ďakujem Adam

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 16. pro 2015 20:21 #161101

Zdravím všechny transportéráky. Můžete mi někdo poradit? Minulý týden jsem normálně přijel do práce, nastartoval jsem bez jakýchkoli známek slabší baterky či čehokoli, co by stálo za pozornost. Dobíjení bylo také naprosto v pořádku. Večer jsem již nenastartoval. Říkal jsem si, že asi odešla baterka, byla sice v provozu necelé dva roky, ale i to se někdy začátkem zimy stává... Koupil jsem tedy novou baterku, dva dny jsem normálně jezdil a v pátek auto odstavil před domem. V neděli jsem chtěl odejet, ale už při příchodu k autu jsem si všiml, že na silnici v místě pod alternátorem je nakapán roztavený hliník. Věnec alternátoru, jak jsou na něm diody, je totálně shořelý a natavené je i samé těleso alternátoru. Nechápu, jak se to mohlo stát v době, kdy auto bylo v klidu na parkovišti. Dobíjení před tím normálně fungovalo, alternátor byl před necelými dvěma roky generálkován.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 17. pro 2015 08:09 #161111

• Rebelant
  • člen clubu
  • člen clubu
Víceméně jsi si odpověděl. Né vždy repase alternátoru je nejlepším řešením. Příčin mohlo být více - proražené diody, vadná izolace, závada na relé.... Dej nový alternátor s relé a raději ještě nech proměřit i zbytek instalace a i pojistky - měly chránit a nic. Pravděpodobně budeš mít díky zkratu i v háji kabely - vyměň je určitě za nové, příště už by tůto závadu mohli řešit hasiči... Zkus se domluvit s JJirkou nebo Abartem na opravě - jsou relativně kousek od Tebe.
aktivní: VW T5 1,9 TDI 2004, VW T3 DOKA 1,6 TD 1986, VW T4 dlouhé vysoké syncro - Vildafornia 2,5 1995
IMV 1000 r.v. 1964
Honda CBR 1000f
Poděkovali: Transporter IV

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 17. pro 2015 10:09 #161115

Nejen kabely jsou v háji, ale ten žár z alternátoru mi spálil i palivové vedení od čerpadla a koncovku lanka plynu... Takže je pravděpodobné, že zkrat nastal probitím nějaké diody v alternátoru? Stalo se to přes noc na zaparkovaném autě. Zde je fotka:
Přílohy:

Naposledy změněno: od Transporter IV.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 18. pro 2015 12:48 #161153

• Rebelant
  • člen clubu
  • člen clubu
Jak už jsem psal, příčin mohlo být více, vyjmenoval jsem ty nejpravděpodobnější - proražené diody, vadná izolace, závada na relé. Stáli při Tobě vwšichni svwatí a zapal za ně svíčku, že Ti zbylo auto. Většinou tyto poruchy takto "banálně" nekončí.
IMV 1000 r.v. 1964
Honda CBR 1000f
Poděkovali: Transporter IV

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 18. pro 2015 13:36 #161155

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Safra, to byla klika, také jsi mohl mít z auta faguli...........
Jak to, že nevypadla pojistka?????
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 19. pro 2015 21:58 #161212

Myslím, že na tom silném kabelu, jak vede od plusu na baterii přes starter k alternátoru ani žádná pojistka není. Jinak, která pojistka by mohla takovou havárii jistit? Už mám objednán nový alternátor, než dorazí, budu muset jezdit jen na baterii. Je mi ale divné, že kontrolka dobíjení nesvítí, přestože je alternátor úplně shořelý a odpojený, namísto ní pravidelně bliká kontrolka mazání...

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 19. pro 2015 22:30 #161213

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
No, nevím jak T4, ale T5 má hlavní bateriovou pojistku - docela velký macek to je.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Vygenerováno za 0.239 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/