Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 15. čec 2010 16:33 #46668

tak jsem rozebral budíky a měřil a měřil až málem do zblbnutí a nic.vidím to na jinou přístrojovku. protože tuto měl v prackách nějakej amatér.přepájel motorky,potom vyměnil celou základní desku jenomže ta měla funkci opotřebení brzdovejch destiček a ta folie ji na sobě neměla vytištěnou takže když mu kontrolka svítila tak ji neuměl vagem zdeaktivovat a tak ji kompletně ucpal lepícíma páskama.... #-o amatér... proč nejede otáčkoměr po nastartování už radši ani nedomejšlím :-AD(A takže du zhánět jiný budíky. d:_( D:_)10

jo a doufám že mě místní šéfové neukamenují za malý OT když se zeptám jestli máte někdo na ABLku s modrým podsvitem tachometr do 200 nebo 220km? já tam mam 220 a podle etky na všechny ABLka měli bejt jenom do 2kil. díky D:_)10
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 18. lis 2010 12:50 #55558

• RJ592
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Na T4 2,4D jsem vyměnil řemen na altíku, ten jsem se snažil vyčistit, nějak se i zadařilo, vyndal jsem uhlíky, dal je z5. Po namontování a připojení kabelu k baterii mi šel roj jisker od pólu baterie. Tak jsem to strhnul, když jsem vyndal uhlíky s regulátorem, tak po připojení na baterii nic nejiskří. Mate mě, že to takhle odešlo. Ten regulátor je nasazený na kontaktu vevnitř altíku a pak pod jedním ze šroubků, co ho to drží, tak je další kontakt. Je to tak správně? Odešel jen regulátor, nebo celý altík? Mám na klíňák, asi bosch.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 02. led 2011 18:17 #59779

• wasekd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
mám taky probém ale jinej než vy dobíjení svítí pořád ale když sem měřil na baterce tak mi to dobíjí těch 13.2 voltů což mi i teď v zimě stačí jen že je víc tma tak mě rozčiluje to světýlko. Po nastartování a sešlápnutí plynu mi malinko ztlumí ale opravdu jen nepatrně. Kde je chyba???
Díky za radu
T4 1.9D 44kw
T4 2.4D 57kw

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 02. led 2011 18:22 #59780

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Viděl bych to na regulaci v altíku :-k
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 02. led 2011 19:37 #59813

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Zkus kontakty
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 02. led 2011 20:05 #59830

• JaM
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
Hezký Nový rok přeji. S naší starou T4 2,4D dcerka jela znovu po vánocích do Slaného a na cestě z5 jí začalo poblikávat dobíjení a chcípl otáčkoměr. Já dnes dojel už bez světel, chcíplo mi to definitivně 200m před parkovištěm. Ještě že mám T5, tažnou tyč a Madlenku :lol: Dneska přes noc nabíjím baterii.
Čímpak to asi bude?
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Naposledy změněno: od JaM.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 02. led 2011 23:51 #59923

• lupo
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 3

wasekd napsal: mám taky probém ale jinej než vy dobíjení svítí pořád ale když sem měřil na baterce tak mi to dobíjí těch 13.2 voltů což mi i teď v zimě stačí jen že je víc tma tak mě rozčiluje to světýlko. Po nastartování a sešlápnutí plynu mi malinko ztlumí ale opravdu jen nepatrně. Kde je chyba???
Díky za radu

Mohla by být vadná dioda v alternátoru, nebo regulátor.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 04. led 2011 17:47 #60095

• JaM
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
Opraveno výměnou za můj původní altík, fšechno funguje jak má. Nevím, jestli je to normální, ale musel jsem při vyndavání horního čepu- šroubu demontovat i nádržku ostřikovače, bo ten šroub nešel dál povytahnout, aby altík vypad dolu...
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 18. úno 2011 02:57 #65608

Dneska mi T4(2,5TDi, '99, klima, 2 baterky) připravila drobné zklamání :(
Během jízdy se trvale rozsvítila kontrolka dobíjení. Dojel jsem domů, došel pro měřák a zjistil, že napětí pravidelně kolísá s periodou cca 1s zhruba v rozsahu 13,2-14,2V, a to nezávisle na otáčkách i zatížení různými spotřebiči. Přijde mi to, jako by to chtělo začít dobíjet, a jak to dostane zátěž, tak se to nějak zadrhne a tak pořád dokola. K tomu jsem navíc zjistil, že na volnoběh je slyšet nějaký divný neobvyklý zvuk, který má přesně stejnou periodu jako to kolísání napětí. Ten zvuk je takové tiché "hrm-hrm-hrm...", kdy jsem nebyl schopný přesně zjistit, odkud to jde a nedokázal jsem to třeba nějak vyloženě přiřadit k alternátoru.
Obě baterky jsou OK a další drobnou indicií by mohlo být, že relé dobíjení druhé baterky pod sedačkou nespíná. Zkusil jsem ho i vyndat, abych vyloučil, že problém nastane při jeho sepnutí a připojení druhé baterky a žádná změna.

Co by to mohlo být? Nejdivnější mi přijde, že se to jeví jako nezávislé na otáčkách a zátěži.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 18. úno 2011 12:08 #65630

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Na 99,9% bych videl závadu v altiku, regulace K.O. :-k
Jak dobijeni sviti, tak druha baterka "rele" nesepne.
číhni ještě na konektor D+ na altíku a na dotažení B+
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 18. úno 2011 13:54 #65639

Situace zase... :snoty: Po víkendu to tedy nějak zkusím vyndat, ale přístup je tam jak k penězům.
Čemu bys přikládal ten divný zvuk? Určitě tam předtím nebyl a jeho perioda přesně kopíruje to kolísání napětí. Navíc teda nechápu, jak je možné, že to kolísání nezávisí na otáčkách motoru. :-k

Dá se nějak pohledem na zastavěný alternátor poznat, jaký tam je typ(max.vyráběný proud)?

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 18. úno 2011 15:49 #65650

urcite je na nem stitek
Transporter 2.5 tdi 75kw+ čip EGR-off,KAT-off
Suzuki Bandit 1200S

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 21. bře 2011 09:18 #68554

Případ alternátor má smutné pokračování.
Altík jsem vyndal, šel na stolici, kde bylo potvrzeno jeho divné chování, byl zkontrolován, že uhlíky jsou OK, vinutí statoru i rotoru jsou OK i všechny diody můstku pracují správně, takže následovala koupě nového regulátoru(blbec jsem koupil neorigo CARCO, protože byl v ELITu skladem, přitom originál od Bosch stojí, jak jsem dodatečně zjistil, ve VW jen asi o 50Kč víc), sborka, zkouška na stolici(OK), zamontování do auta, nastartování, kdy jsme vše proměřili, dobíjelo to a bylo to vpořádku. Tak jsme to chcípnuli, uklidili nářadí, sednu do auta, že jedu a po nastartování kontrolka nezhasla. Tak měřák a na rozdíl od kolísání napětí původního regulátoru tam teď bylo čistě jen napětí baterky, z altíku nešlo ani ň. Vše jsme na autě znovu prošli a prostě altík nedával.
Nebyl už čas, tak jsem to nechal být. Druhý den přijdu k autu, nastartuju a dobíjelo jako by nic. Dokud jsem ho nechcípnul... Pak opět ani prd.
Takže altík znovu ven. Na stolici, roztočit a dobíjel. Zastavit, roztočit a nic. Znovu roztočit, nic. Znovu, nic.
Takže regulátor nejspíš z výroby vadný, nabudí a sepne jen jednou, když je nějak asi úplně studený, pak už nic.
Teď povezeme ten regulátor na reklamaci, jenže prý si ho tam nejspíš vyloženě nechají jako na reklamaci, tak nevím, co počít... I kdyby to uznali, v což doufám, tak to bude trvat nejspíš měsíc. :-( Při ceně skoro 1500,- se mi nechce to zrovna řešit, že bych koupil nový a tenhle si pak držel pro strýčka příhodu. :roll:

Nemáte někdo dobrý altík(je to rok 99, 2.5TDi, 120A Bosch) na půjčení nebo na prodej za nějakou rozumnou cenu?

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 23. bře 2011 09:31 #68817

Včerejší pokračování už je o dost veselejší.
Z VW jsem dovezl nový regulátor, který nakonec stál mnohem míň než původně bez zadání VINu říkali, protože v půli roku 99 se zrovna měnil typ alternátorů a já už tam mám novější, který má levnější regulátor(1108,- vč.DPH) a po namontování už krásně dobíjím. Zítra bych to měl prubnout cestou do Švýcarska a zpět, tak snad nebude problém.

Nevím, jaké jsou Vaše zkušenosti, ale na závěr bych ještě vypíchnul to, co se mi už stalo až podivně mockrát: neorigo druhovýroba zrovna u T4 se často cenou skoro neliší nebo je nepochopitelně dokonce o dost dražší než origo díly(např.zde neorigo noname regulátor 1458,-, origo Bosch 1108,-), přičemž její kvalita originálu zdaleka nedosahuje. :-k

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 23. bře 2011 10:06 #68819

jj s těma cenama s Tebou zcela souhlasím a jenom bych se tady opakoval.Origo je origo a když opravdu nemusím,jinde nekupuju nic. OK!
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Vygenerováno za 0.226 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/