Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 04. pro 2013 19:24 #131149

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Martine. změř si to přímo na baterii. Ten lcd voltmetřík co tam máš neber vážně díky diodě!
A stejně má i záhadnej start. :-k
Změř to kloudným multimetrem. Tyhle voltmetříky co si tahaj napájení,měření a osvětlení z jednoho fousu nejsou moc věrohodný.
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 04. pro 2013 19:31 #131150

• worxe
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 25
chlapy,moc díky za info .
mám stejný voltmetr jako Martin ,ale je možné že bude kaput. na baterce při nastartovaném motoru mám 14,2 a na voltmetru 12,30 . Na altíku jsem neměřil , venku pod nulou a dneska se k tomu stejně časově nedostanu. jinak kabeláž jsem procházel o víkendu a nezdála se ko. je pravda,že jsem nerozřezal krycí bužírku takže nemůžu říct 100%. D:_)12
???

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 04. pro 2013 19:37 #131152

• worxe
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 25
řeším vše proto ,že se mi po 3x po ránu stalo ,že zadní baterka na voltmetru ukazovala 10,5 a příhřev se nerozjel a přední ukazovala 11,84 a start byl ok. ale za jízdy je to pořád na 12,3 až 12,65 ( jak kdy )
???

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 04. pro 2013 20:55 #131156

• kunec
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 25
Já osobně mám ten voltmert hlavně kvůli hrubé konzole. I když musím říct, že naměřené hodnoty odpovídají i tomu, co na měřím na baterii.

Odesláno z mého GT-I9195 pomocí Tapatalk

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 04. pro 2013 21:23 #131157

• worxe
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 25
tak zkusím o víkendu vykopat ten voltmetr pryč budu měřit. :-k mám ještě dva jiný tak je napojím každý na jednu baterku a budu vidět hned jak to bude měřit. je mi jasný ,že tím nevyřeším dobíjení ,ale alespoň nebudu koukat na divný hodnoty. stejně jsem to měl v plánu. ještě jsem objednal na altík ten "odrušovací" kondenzátor tak to při jednom bastlení vyměním neb to pohvizdování do repráků je nepříjemný D:_)12
???

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 05. pro 2013 14:58 #131197

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3

worxe napsal: chlapy,moc díky za info .
mám stejný voltmetr jako Martin ,ale je možné že bude kaput. na baterce při nastartovaném motoru mám 14,2 a na voltmetru 12,30 . Na altíku jsem neměřil , venku pod nulou a dneska se k tomu stejně časově nedostanu. jinak kabeláž jsem procházel o víkendu a nezdála se ko. je pravda,že jsem nerozřezal krycí bužírku takže nemůžu říct 100%. D:_)12

tak jak to čtu,tak nebude problém v instalaci či altíku,ale v měřáku v akci z Lidlu :lol: :mrgreen: :rofl:

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 02. led 2014 11:47 #132672

• worxe
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 25
:wrench: Tak můj problém vyřešen. Za všechno mohl "klíňák" . Respektive já #-o ,že jsem si toho nevšiml. koupil jsem řemen a prodejce se přesáhl a místo 13mm mi dal 10mm . já to namontoval a vůbec mi nebilo divný ,že je tam hodně zapadlej. dobíjení teď šlape a i na voltmetru je 13,40 :wrench:
???

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 27. led 2014 17:20 #133898

Mám takovej problém. Na Multivan T4 2,4d mi pěkně blbne kontrolka dobíjení. Chvilku svítí pak problikává, chvíli je v pořádku pak zase začne mžourat, pak blikat. Někdy to reaguje na plyn (změna blikání nebo zhasne) někdy ne a přitom dobíjí na 14,3V. Vyměnil jsem regulátor na altíku, prošel a očistil sem kontakty včetně svorkovnic v motorovim prostoru a prošel a očistil ukostření motoru. Pak sem zkusil vyměnit budíky a pořád je to stejný. Neví někdo čim by to mohlo ještě bejt? Zkoušel sem i všechny pojistky. Ještě když mi svítila kontrolka tak aby to začalo dobíjet tak sem ho musel vytočit nad 2000 ot. když zhasne tak začne dobíjet normálně při volnoběhu.(otáčkoměr funguje bez problémů - kdysi když mi odešly uhlíky tak přesně kopíroval výpadky rozsvícení kontrolky)

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 28. led 2014 07:06 #133954

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
tipoval bych studený spoj a nebo diodový můstek v altíku

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 28. led 2014 09:48 #133957

Ještě mě napadlo že když mi ta kontrolka pořád svítila tak na alternátoru na červenym slabim přívodu sem nenaměřil vůbec nic. Nevim jak jeto u VW ale u japonců tam bylo vždy plus 12V - buzení alternátoru - a tady sem nenaměřil nic. Mám tam tři kabely, jeden silovej, druhej černej na očko a červenej na konektor.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 28. led 2014 15:58 #133987

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
jeden silovej je stálé napětí,druhej je otáčkoměr a třetí by měl být kontrolka(po zapnutí klíčku a přiložení ho na kostru by se měla kontrolka rozsvítit)...a máš pravdu,přes tuto kontrolku se altík budí-jakmile začne vyrábět proud,tak se z altíku nestane spotřebič,ale generátor a pustí do kabelu s kontrolkou proud-tím pádem kontrolka nemá kostru a zhasne....

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 28. led 2014 17:24 #133995

Tak sem si to myslel dobře, ale jak je možný že při odpojení budícího drátu mi furt svítila kontrolka? Mimochodem dneska ani jednou neblikla. Obávám se že to bude v pojistkovce protože naposled sem jí měl odkloněnou a koukal jestli není někde něco uvolněnýho - ale nebylo. Včera ještě chvíli problikávala a chvilku svítila a pak zhasla a funguje normálně.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 31. led 2014 09:10 #134208

• wasekd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím, taky mám teď novej objev. Nastartuju a dobíjení zhasne až po přidání na cca 1500otáček, pak už normálka drží a nesvítí ale dnes sem si řek že vyženu pavouky z vejfuku a že ho trochu budu točit no ale jak se motor dostal nad 3200 otáček tak spadl otáčkoměr na nulu a rosvítilo se dobíjení jak sem ubral tak se to zas srovnalo. mám 2.4D a když sem jel na 5kvalt tam mi to udělalo při rychlosti 95km/h takže si budu muset držet těch svých 80kmh :( kde by mohl být problém?
T4 1.9D 44kw
T4 2.4D 57kw

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 31. led 2014 10:12 #134213

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
V alternatoru nebo v napnuti remene

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - ALTERNÁTOR / DOBIJENÍ 31. led 2014 12:05 #134221

• wasekd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
no ale kdyby to bylo řemenem proč by to při 3000 dobíjelo a při více už ne. Nevím po čem jít...
T4 1.9D 44kw
T4 2.4D 57kw

Vygenerováno za 0.226 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/