Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - IMOBILIZÉR

T4 - IMOBILIZÉR 27. zář 2013 19:55 #127317

Já osobně to vidím v immobilizeru , ale nejde mi do hlavy že to nelze vyčíst diagnostikou. U mě to vyčíst šlo .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - IMOBILIZÉR 29. zář 2013 12:55 #127377

• rxe
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
vcera rano to nastartovalo cez den som jazdil a 1 krat mi zase nenastartovalo chvilu som cakal. a potom zase jazdilo, v noci som isiel pre znamych a v pohode som odisiel no ked som zastavil uz nenastartovalo. musel som asi 5-10 minut pockat.a zase islo normalne. prisiel som do garaze zastavil som a zase nic. tak som rezignoval. skusim rano 5 krat som nastartoval tak som myslel ze v pohode no 6 krat uz nechytlo a uz nejde . diagnostika nasla chybu len v klimatronicu. inak auto bez chyb a aj immobilizer je o.k . tak teraz idem skocit z nejakeho mosta. aleboo nekdo by mi vedel prosim poradit ? nejake relatka poistky ? dakujem

T4 - IMOBILIZÉR 29. zář 2013 20:19 #127395

Já vidím závadu v elektrice , konkrétně kostra . Nemusí to být hlavní , je jich na voze dost.
Je to o trpělivosti a lborování. Na dálku se to těžko radí , chce to vydět. Každopádně nějakého zkušeného autoelektrikáře , nebo laborovat.
Jsem s pozdravem

T4 - IMOBILIZÉR 29. zář 2013 21:21 #127402

• rxe
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
takze zase som laboroval a skoumal co kde. a po niekolkych testovacich jazdach mi to asi funguje. problem bol ze jeden kabel bol preruseny. ako ze proti ukradnutiu a na tom kabli co boz zpajkovany sa asi urobil studeny spoj, tak som to odstranil dal na povodne miesto a zatial to funguje. dam vediet po par dnoch.ci to drzi

T4 - IMOBILIZÉR 29. zář 2013 21:53 #127404

• Polda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 29
mě to dělalo to stejný, potom to přestalo i točit. Byla špatná kostra na startéru, po opravě startéru a ukostření je to už 3 měsíce v pohodě.
Taky jsem nvěděl kudy kam, měl jsem vyndanej imobilizér, ale nic nepomáhalo, až asi ta kostra u startéru. Asi si to bralo moc proudu a na imobilizér nic nezbylo. 10 x deně v poho a pak ani ťuk, jenom točil a nenaskočil. No úplně stejně.
Polda - pomáhat a chránit

T4 CARVELLE 2,5TDI 75 kw
www.transporterclub.cz/forum/19-moje-auto/126664-p
http://igorvw.rajce.idnes.cz/
tel.: 602 124 854
IgorPol@seznam.cz
Přílohy:

T4 - IMOBILIZÉR 29. zář 2013 22:15 #127407

• rxe
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ja mam kostru novu, a na starter este pozrem pre istotu.tam som to nerobil

T4 - IMOBILIZÉR 30. zář 2013 07:46 #127412

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
JEŠTĚ JE JEDNO UKOSTŘENÍ U SILENTBLOKU PŘEVODOVKY-TAM SE TO RÁDO UTRHNE Z KABELU(STALO SE MI TO NA DVOUCH TRANSPORTÉRECH)...

T4 - IMOBILIZÉR 30. zář 2013 18:16 #127431

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Tam to i rádo hnije, chce to občas potlapkat vazelínou, nebo prostříknout voskem.

Jinak k té kostře na startéru. Tam by být neměla! :-) Nemá být náhodou chycená pevněji k hlavě šroubu co spojuje motor s převodovkou na straně k chladičům?

A když už šťouráte startéry, tak neni na škodu ty origo imbus šrouby hodit po psoj a nahradit je šrouby s šestihranou hlavou tj.na 13tku klíč. ;-)

B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - IMOBILIZÉR 30. zář 2013 19:15 #127438

• Polda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 29
Dík za typ, já to měl tak jak je to na fotce a bylo to pěkně zahnilý.
Nadala by se ta kostra dát taky někde shora, aby na ni nešel od spodu sajrat ? #-o
A ty šrouby máš pravdu, byl to docela vopruz je povolovat.
:drunken: máš u mě kofolu ( nebo radši :drunken: ) - na zabíjačce

T4 CARVELLE 2,5TDI 75 kw
IgorPol@seznam.cz

T4 - IMOBILIZÉR 30. zář 2013 20:51 #127445

• rxe
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ja to mam tak ako je na fotke. a auto mi uz funguje po tyzdny nervov a badani. mi to elektrikar urobil asi za 3 min .sice 10 ewro ale ficim bylo to relatko 109 ktore malo studeny spoj. takova blbost. a ja som pozeral wiki no nenasiel som este pred tym.resp, som nevidel ze by to malo nieco spolocne z niecim co som hladal. ale dnes jazdiim.proste musi zasvitit ci prebliknut kontrolka zhaveni inak nenastartujes.!! takova blbost . a tolko som mal aut. tolko som ich zbrachom robil a toto mi uslo.

T4 - IMOBILIZÉR 30. zář 2013 21:55 #127454

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27

Polda napsal: Dík za typ, já to měl tak jak je to na fotce a bylo to pěkně zahnilý.
Nadala by se ta kostra dát taky někde shora, aby na ni nešel od spodu sajrat ? #-o

D:_)18 :lol:

Píšeš, že ti tam lítá sajrajt, to tam nemáš dekl pod motorem?
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - IMOBILIZÉR 30. zář 2013 23:04 #127458

• Polda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 29

Maršoun napsal:

Polda napsal: Dík za typ, já to měl tak jak je to na fotce a bylo to pěkně zahnilý.

D:_)18 :lol:

Píšeš, že ti tam lítá sajrajt, to tam nemáš dekl pod motorem?

Nemám, ale už se na tom pracuje. d:_(

T4 CARVELLE 2,5TDI 75 kw
IgorPol@seznam.cz

T4 - IMOBILIZÉR 18. led 2014 12:52 #133379

Zdravím vás pánové, dostali jsme pro hasičský tým T4 2,5 benzín 1995 z oddělanou převodovkou od HZS. Převodovku už máme vyměněnou. Ale nemůžeme to nyní natočit. Vše vypadá ok.
Ale nejde elektro (k cívce proud (nehází jiskru) a co říkal mechoš i proud k palivové liště).
říkal, že to bude imobilizer.
Mě by zajímalo jestli ten imo utne proud i k liště a i k rozdělovači a tedy popřípadě jak to řešit. Jak se má imo tvářit? ukáže mi to kabel?
Auto jsem sám osobně ještě neviděl.
Má to dálkový centrál (kulatý ovladač se dvěma tlačítky), jestli by to nemohl dělat ten centrál.

Díky za poznatky.

T4 - IMOBILIZÉR 05. úno 2014 15:50 #134585

• Polack
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

vasfire napsal: Zdravím vás pánové, dostali jsme pro hasičský tým T4 2,5 benzín 1995 z oddělanou převodovkou od HZS. Převodovku už máme vyměněnou. Ale nemůžeme to nyní natočit. Vše vypadá ok.
Ale nejde elektro (k cívce proud (nehází jiskru) a co říkal mechoš i proud k palivové liště).
říkal, že to bude imobilizer.
Mě by zajímalo jestli ten imo utne proud i k liště a i k rozdělovači a tedy popřípadě jak to řešit. Jak se má imo tvářit? ukáže mi to kabel?
Auto jsem sám osobně ještě neviděl.
Má to dálkový centrál (kulatý ovladač se dvěma tlačítky), jestli by to nemohl dělat ten centrál.

Díky za poznatky.

Já mám taky 2.5 benzin, měnil sem motor a nechce naskočit. Resp. chytne na jeden válec jenom jednou, a pak nic. zkusim kuchnout immo, projit zem a dam vedet

EDIT: tak zahada vyresena, central (neorigo) mel immobilizacni rele, ktere ale v aute nebylo vubec zapojeno. Starter se tocil normalne (pokud bych nezapomel pripojit zem na prevodovku a motor :D )
Problem byl v nezapojeni hadic z volnobezneho ventilu do filter boxu (nechapu proc, ten ventil nasava vzduch pred klapkou, tzn z atmosfery). Vetsi ochotu startovat to melo, kdyz jsem ucpal hadice do volnob. ventilu, ale nejel na vsechny valce (spis nahodne vybuchy), jen okolo 300 ot/min, a pri otevreni klapky chcipnul.

Taky jsem pri zkouseni z hlavy vytahnul rozdelovac, a tocil jim v ruce (s zapojenym Hallovym cidlem/ to je konektor na rozdelovaci). Je slyset cvakani vstriku, a popripade jestli zapalujou svicky (samo ze se zapnutym zapalovanim). Pokud je Hallovo cidlo nefunkcni, RJ nevi ze se motor otaci a nejde el. ani na palivovou listu, ani do zapalovaci civky (zeleny drat uprostred jde z RJ, zkusit zmerit. )

Rozdelovac s funkcnim cidlem mam navic.

T4 - IMOBILIZÉR 07. zář 2014 09:28 #143972

• AlesB
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím vás všechny,
potřeboval bych radu, nebo alespoň názor na mou závadu. Aktuálně VW Transporter T4, 97rok,2,5 TDi , po otočení klíčku se rozsvítí normálně kontrolky, ale žhavení se rozsvítí jen napůl, zůstane svítit a nelze nastartovat. Startér normálně točí, ale motor se nenastartuje. Toto se dříve projevilo např. jednou za měsíc, kdy stačilo počkat např. 2min a pak to normálně fungovalo. Včera odpoledne se mi to stalo znovu, avšak závada trvá do teď. Alarm je odpojený-resp. vývod na imobilizaci vozu. Předem díky za každou radu.

Vygenerováno za 0.225 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/