Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - BUDÍKY "přístrojovka"

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 26. úno 2010 18:50 #37509

  • kubo23
  • Avatar uživatele kubo23
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0
Mám ho vo svojej. šlape OK.
VW Caravelle T4 2,5TDi 75kW ACV 1996

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 08. bře 2010 17:06 #38396

  • kumi
  • Avatar uživatele kumi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 505
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 15
Ahoj, zdravím vás busaři. Chtěl bych si také předělat budíky v mém busu ze zelených na modré. Někdo tu mluvil o panu Trčkovi, že sežene a pomůže. Mohl bych taky dostat nějaký kontakt??????? Jinak předem dík. D:_)5 D:_)5
t-4 Long předělaný na multivan
T-4 firma spier 3x náprava pracant---- shořel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 20. bře 2010 11:33 #39182

Kumi Trček určitě poradí ale jelikož jsi z Chebu,tak zkus kontaktovat uživatele Doliik.Je z K.V. a sám si to taky předělával...máš to kousek od baráku.. ;) Tady je kontakt tak mu napiš SZ :arrow: <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/memberlist....de=viewprofile&u=226 ">memberlist.php?mode=viewprofile&u=226<!-- l -->
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 31. bře 2010 11:58 #39748

  • kumi
  • Avatar uživatele kumi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 505
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 15
Dík kámo, Určitě to zkusím, nyní jsem řešil tempomat a si se zadařilo, tak příští štace budou ty budíky. Moc dík
t-4 Long předělaný na multivan
T-4 firma spier 3x náprava pracant---- shořel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 28. kvě 2010 11:31 #43339

Kluci, mam takovyto problem:
Mam T4 2.5TDi rok 97, budiky mam zelene 1 konektor 28pin (LCD zobrazeni ujetych km). Uz asi rok nazpět mi pro bobržďování začalo bouchat ABS do pedálu (Vždy těsně před zastavením). Myslel jsem si že to dělá některé z čidel, že neukazuje a proto si ABS myslí že to konkretni kolo stoji, ale asi to tak není. Před pár dny jsem strčil klíček do spínačky a otočil do polohy žhavení, v tom začalo v budíkách cosi srčet a klepali se ručičky. Klíček jsem vytáhl (rozpojil obvod) ale zkrat trval dál. Asi po půl minutě to přestalo. Strčil jsem ho tam znova a všechno šlo normálně. Ale když jsem se rozjel, ukazatel stavu paliva mi lítá od zhora dolů podle toho jak nakloním auto a ukazatel rychlosti mi neukazuje vůbec. Vše ostatní funguje. Jinak auto jede normálně bych řekl, možná jen drobný dojem že není tak svižný na zrychlení - ale je možné že to je jen má psychycká újma že se něco vážnýho stalo (Káča měla takovou malou mrtvičku).
Na diagnostice jsme zjistili, že do jednotky klima nepřichází info o rychlosti jakou se auto pohybuje, jinak např že se do mrtě vybila baterka a nic víc. ABS cidla za jizdy do 25km/h ukazuji vsechny temer stejne i pri dobrzdovani, pak komunikace pres USB VAG vypadne (doufám že je to nějaké rušení a problém je v diagnostice). Do budíků taky nejde info o rychlosti. Budiky jsem nezkoušel měnit, protože jiné nemám ani nikdo známý nemá. Zkrátka asi něco co říká jak jedu rychle se vyzkratovalo. Řídí tohle ABS jednotka nebo ještě něco jiného? Víte někdo co dál zkoušet? Člověk kterej se zabývá elektrikou v autě mi překontroloval země na motoru (údajně) a dělal tu diagnostiku a není schopnej mi k tomu nic víc říct. Nerad bych třeba koupil nový budíky a zjistil že ty moje jsou v poho a problém je jinde. Díky za všechny vaše názory a nápady. Případně pokud znáte někoho na koho se obrátit v okolí Teplic.. budu rád

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 28. kvě 2010 17:16 #43360

  • tdiracing
  • Avatar uživatele tdiracing
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 491
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 3
na to aby ti ukazovala rychlost stačí vyměnit snímač rychlosti na převodovce/mám je skladem/a tím se zbavíš problému s palivoměrem.U ABS to že při dobrždění kope do pedálu,tak to většinou bývá tím že je prasklý kroužek na ABS na kloubu poloosy.No a chrastění budíku bývá tím,že mají budíky špatnou kostru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 29. kvě 2010 07:20 #43381

OK dneska na to mrknu - kde bych priblizne našel to čidlo rychlosti na prevodovce?
Budiky jsem promeril a kostra tam je, stalo se to jen jednou a od te doby neukazuji, myslim ze to spis bude mit neco spolecnyho s tim cidlem - ze se nejak vyzkratovalo nebo neco takoveho.. A krouzkama ABS na kolech jsem se snazil hybat, ale jsou tam na pevno, jeste to jednou prekontroluju. Kazdopadne diky za 1. nazor..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 29. kvě 2010 08:29 #43382

OK! Doporučuji radu od Tdiracinga nebrat jen jako "1 názor" , ale jako profesionální diagnozu. OK!
Toho času bez Téčka....čekatel

VW Sharan 1,9 TDI PD - Kindertransporter - nesnáším ho
BMW 318 TDS - VW z Mnichova
Volvo FH 13 Sattelzug, druhé bydliště - jen T4 je lepší

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 29. kvě 2010 14:24 #43389

Racing to myslím napsal dobře.Postupoval bych asi taky tak.Ještě k těm kroužkům na ABS na těch kloubech na poloosách.Příčina chybné funkce může být také přílišné oreznutí těch zubů a nemusí být zákonitě prasknutý.On vlastně praskne tím jak pod ním nabyde ten rez.Už jsem to řešil čištěním rezu z těch zoubků a taky pak O.K.Prasnutý nebyl žádný...
P.S :arrow: ještě ,že v mojí social verzi takovou vymoženost nemám ;)
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 29. kvě 2010 16:09 #43391

1. Nazor alias Profesionální diagnostika bych řekl že byla naprosto perfektní... prolejzal jsem auto.. a našel jsem malou prasklinku na tom kroužku na předním kole.. Tímto se tedy ptám jak velký je problém a nějaký postup jak to vyměnit? Je to součást osy? co vše se musí rozebrat.. dá se použít díl z vrakoviště?.. :-) a druhá věc.. čidlo rychlosti na převodovce má uhlodaný 2 dráty... to vyřeším novou kabeláží a pak uvidíme, ale nečekal jsem že by někdo takhle na dálku dokázal naprosto jasně specifikovat tuhle závadu. Rozhodně si hodně vážím takhle rychlý a perfektní rady!.. takhle se buduje reklama která se bude šířit osobním doporučením, což je nejefektivnější reklamní prostředek! Dám vědět jak vše dopadlo..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 29. kvě 2010 17:51 #43393

  • tdiracing
  • Avatar uživatele tdiracing
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 491
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 3
Kroužek je součástí kloubu,dej nový kloub poloosy,doporučuji značku GKN a mám pocit že stojí asi 3200 kč.Je to ta samá značka co montuje fabrika

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 30. srp 2010 21:06 #49181

  • mašlo
  • Avatar uživatele mašlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1063
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 8
ABS kroužek je demontovatelny a stejně i montovatelny zpět na kloub.Pravě z toho duvodu praska.Pokud kupuji klouby vždy s ABS kroužkem je jen o 250kč drachši ale samostatně se blbe shani novy.postup vyměny kroužku je asi takovy. povol tlumič spodni čep na těhlici dva šrouby :!: po povoleni šroubu na poloosu přizvedni a jemnym poklepavanim přes meděny valeček nebo povoleny šroub vyklepni ven poloosu.sundej praskly kroužek pořadně kartečem undej rez z kloubu ne pilnikem ani bruskou aby se novy kroužek neprotačel.je vyroben docela přesne a musi na kloubu držet.pak to cele zase smontuj a šup brzdiš :!: Doporučuji použiz zvedak nebo to radeji dej nekomu na servis. tu kabelaž bych typnul na KUNU D:_)7 jdou po zatepleni motoru a elektrice jak ja po uzenym :-" cpu tam ponožky naplněne psim chlupem ale žadny domasi mazlik ale potvory nemity at smrdi a kuny maji respekt .
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 30. srp 2010 22:19 #49191

Diky hoši za rady... kabely byla kuna.. prekousala mi ta mrcha primo u cidla .. a kloub jsem nechal v servisu vymenit.. oprava vseho vsudy asi 2h prace na predratovani a cca 3600 v servisu za vymenu kloubu vcetne krouzku... uz to vsechno pekne funguje :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 08. zář 2010 19:45 #49622

  • mašlo
  • Avatar uživatele mašlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1063
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 8
Ma-li nekdo skušenost s budikama 800B T4 99 modry podsvit ale bez kembasu vedeni po kačkove sběrnici tak sem s tim. při volnobehu ukazuji 2x vetši hodnotu tedy 1500ot min na VAGu přistrojova deska/otačky motoru 1500 ale na motoru/otačky 775ot/min a tak to jde přimo uměrně vše dvakrat :!: dik za odborne rady. Jinak taky vim že je to pokaženy :lol:
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BUDÍKY "přístrojovka" 08. zář 2010 23:04 #49628

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Tak to asi bude vysokootáčkový motor, ne? :-k :-k :mrgreen:
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.206 sekund

Login