Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 17. čen 2014 21:18 #141240

ahoj docela dobrý ceny autobaterií jsou zde. Praha-Letňany.
www.cekl-eshop.cz/
Pokud by tam chtěl nšco koupit není problém, bych se tam zastavil vyzvedl a nějakým způsobem by se to dopravilo ;-). To nevím jak ,ale na něco by se už přišlo snad no né :-)
DAS AUTO

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 17. čen 2014 22:31 #141244

• tomt4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Chtěl jsem nabíječku. Vybral jsem ne bosch jak mi doporučoval kolega ale Ctek Multi xs7000. V tom šopu to mají, ale nenašel jsem tam kontrolní očko, což jsem také chtěl. Jo a taky jsem z Olomouce, tak to by bylo složitější.

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 14. srp 2014 15:21 #143103

Zdarec, neměl by jste někdo odkaz na "udělátko", který by mi při jízdě po dobití primární autobaterie přepnul a dobíjel sekundární a zároveň při vypnutí motoru automaticky přepnul na sekundární a celou elektroniku (světla, rádio, měnič) napájel jen z ní? Při startování by však zase šlo vše z primární...:-)

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 24. srp 2014 13:11 #143440

Ted jsme jeli na dovolenou a zjistil sem, ze trakcni pod sedackou to uz ma bohuzel ze sebou. Podezrivam ze za to muzu prebijeni nabite baterky. Jelikoz to mam zbastlene samo domo, chtel jsem se zeptat jestli oficialni zapojeni prebijeni nejak resi, nebo mi zbude jen to resit samodomo obvodem (nebo neco sehnat).

Resil to uz nekdo?

Diky za kazdou radu.
VW T5 2.5 TDi 96kW Long
VW T4 Karamela 2.5 TDi 75kW Long
Škoda Filc 1.3 MáloPlynu
VW Passat 1.9 TDi B3 Kombi

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 28. srp 2014 18:25 #143707

A já bych měl dotaz jestli někdo nemáte nějakej tip na Vmetr i s přepínačem autobaterií (abych mohl při kempování přepnout primární na sekundární a přitom měl na očít stále napětí...

Re:T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 28. srp 2014 23:27 #143717

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Origo zapojení neřeší přebijení, jde jen o primitivní rele.

Voltmetry dej dva a nemusíš nic přepínat! Na bazosi se dají sehnat šikovně malé. ;-)
Tapatalk: Odesláno z Nokia Lumia 1020 black :woohoo:
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Re:T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 29. srp 2014 08:44 #143721

• Trcek
  • Avatar uživatele Trcek Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Presne. Dej dva stoji to par korun a mas to na ocich
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 29. srp 2014 09:42 #143722

Kurde, takze si vesele muzu dojebavat baterku? Ach jo ... no nic, pribude voltmetr a odpojovac. Jinak to nende. To se mi chce.
VW T5 2.5 TDi 96kW Long
VW T4 Karamela 2.5 TDi 75kW Long
Škoda Filc 1.3 MáloPlynu
VW Passat 1.9 TDi B3 Kombi

Re:T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 29. srp 2014 14:11 #143726

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Nekomplikuješ si to tak trochu? :-)
Tapatalk: Odesláno z Nokia Lumia 1020 black :woohoo:
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 05. lis 2014 21:10 #146382

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,
chtěl bych vás poprosit o radu, jak přepojím vnitřní osvětlení vozu(předek i zadek) na druhou baterii pod sedačkou? Spíše mi jde o to, který kabel vypojit z pojistkovky a napojit na baterku? Případně zdali to jde i obrysovky.

Díky moc ;)

Re:T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 06. lis 2014 06:42 #146399

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Nad pojistkama je konektor s rudym kabelem a ten vede nahoru do sloupku a ten to je

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 10. lis 2014 22:01 #146538

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ale já potřebuji napojit + na 2baterii před pojistkou ne? a ne až za ní, když jde napětí už k žárovce. Nejraději bych prostě pojistku na které je vnitřní osvětlení a radio přepojil na 2baterii.

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 01. pro 2014 19:40 #147448

• Miloň T5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 31
Ahojte, tak se mi podařilo poschánět nezávislí topení a tudíš by asi byla idální druhá baterka. Celý jsem to tu přelouskal a snad jsem to i pochopil.

Když dovolíte malou rekapitulaci:
Baterka: asi 75A a pozor na rozměry

Relé: 70A a označení 370 bo 103

Zapojení: červený min. 4mm, propojit mezi baterkama plusový kontakty a k druhé baterce dát relé: 87-2.baterka, 30-1.baterka

hnědý průřez jako u 1. baterky, ukostřit (dobře) na šroub u sedačky. A možná ještě někde?

ovládání průřez 0,5mm, 85-kostra, 86-D+ co jde od altiku do pojistkovky a odjistit pojistkou 1A (co nejdál do relátka u druhé baterky)

A mělo by to fungovat: když nastartuju budou se dobíjet obě baterky - po vypnutí motoru se relé rozepne a jedu na druhou baterku tím co na ní zapojím.

Ještě dotaz jak řešíte situaci např: když budu připojovat ten ovládací kabel na ten co jde od altiku tak mám ten od toho altiku přecvaknout, přidat ten ovládací, proletovat a dát tam raděj ještě obyč čokoládu (řadovou svorku)?

Snad je to vše. Dík za jakékoli připomínky
VW T4 Transporter 2,4D 57kw r.96 prodáno
VW T5 Transporter 1,9 TDI 63kw (chip 82kw) r.04
milont4.rajce.idnes.cz/

Naposledy změněno: od Miloň T5.

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 06. pro 2014 08:00 #147684

• Miloň T5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 31
Nikdo nic? Bo to nebylo vidět.
VW T4 Transporter 2,4D 57kw r.96 prodáno
VW T5 Transporter 1,9 TDI 63kw (chip 82kw) r.04
milont4.rajce.idnes.cz/

Re:T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 06. pro 2014 08:17 #147685

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Ten ovladaci nemusi byt od altiku ale dava se na odlehcovaci svorku. Muzes ho zapojit treba na parkovacky. Jinak cerveny silnejsi od baterky do rele a z rele do baterie 2 jak pises je spravne

Vygenerováno za 0.224 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/