Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 24. dub 2017 09:18 #175897

• Bobrix
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj všem,
včera jsem vytahoval druhou baterku z podsedačky (originální instalace), protože už je delší dobu kaput..Po odpojení bat. jsem při manipulaci škrtnul plusovým káblem o konstrukci sedačky a trošku se svařovalo..Klíček jsem měl v zapalování, ale v poloze 0, takže mě překvapilo, že tam je proud..Nemělo by to fungovat tak, že tam teče proud, až když je nastartováno - začne dobíjet? Budu teď jezdit nějaký čas bez druhé bat., než pořídím novou..Kontakty jsem zaizoloval, pro jistotu vytáhl i relé a 3 pojistky, co tam jsou. Bude takhle stačit? Nebo je ještě nějaká možnost odpojit tak, aby tam nešel vůbec žádný proud? Díky
VW Multivan 2.5 TDI, ACV, 1998
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 24. dub 2017 18:09 #175918

• -JT-
  • člen clubu
  • T4 LONG 75 kw 2002
  • Obdržená poděkování 11
Pokud jsi vytáhl relé se silovými kontakty,které spojuje obě baterie,tak by mělo být vše rozpojeno.Jestliže ti to zajiskřilo pak bylo relé asi sepnuto(slepené kontakty)

Elektrik_Relais_Trennrelais_J7_Schaltbild_1999_neu.jpg
T4 LONG CAMPER 75 kw 2002

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 24. dub 2017 18:13 #175919

• -JT-
  • člen clubu
  • T4 LONG 75 kw 2002
  • Obdržená poděkování 11
Mělo by to být toto relé.
Elektrik_Relais_Trennrelais_J7_214_2017-04-24.jpg
Poslední úprava: 24. dub 2017 18:15 od -JT-.

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 24. dub 2017 18:36 #175921

• Bobrix
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
jj, to je to rele, jine tam nebylo.
diky moc za info, ted uz budu klidnejsi..
jeste bych chtel poprosit o tip,kde takove rele koupit...? Diky
VW Multivan 2.5 TDI, ACV, 1998

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 17. čen 2017 07:12 #177824

• romachain
  • Uživatel
Chystám se do svýho multivana dodělat druhou baterku pod sedačku, vše jsem tu prostudoval a rád bych se přesvědčil, zda jsem si to naplánoval dobře:
  1. minus od druhé baterky chci dát "jen" na šroub od sedačky, jakej průřez drátu mám použít?
  2. plus od druhé baterky bych chtěl vést 4mm drátem k pojistkám a tam to přes 40A relé napojit přes faston na tu desku s relátkama, v horní části je spousta prázdných konektorů, je tam část co je označená KL30 a vypadá to že je napevno spojená s hlavní baterkou docela silným drátem
  3. najdu někde v pojistkovce signál D+ od alternátoru? měl bych tak to přidaný relé i pojistky a všechno v pojistkovce a tak by se to velmi jednoduše zapojovalo a mimo ten prostor by byl jen drát od druhé baterky k pojistkám
Soubor_000.jpeg
VW Multivan T4 2,5 Tdi 75 kW Atlantis

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 18. čen 2017 08:58 #177836

• -JT-
  • člen clubu
  • T4 LONG 75 kw 2002
  • Obdržená poděkování 11
1.mínus by měl být minimálně jako plus
2.plus od startovací baterie k druhé baterii bych na desku k relátkům nedával.Já to mám vedený přímo od baterky k baterce a pojistku mám u startovací baterie kde mám i relé 12V 100A.Pro jistotu mám u druhé baterie bateriový spínač

bateriovy-spinac-12-24v-500a-27703-0.jpg

rele-nagares-rl-180-12.jpg

3.drát D+ tam asi je,já ho napojil přímo u alternátoru
t4-wiki.de/wiki/Mehrfachstecker
Poslední úprava: 18. čen 2017 09:05 od -JT-.
Následující uživatel poděkoval: romachain

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 19. čen 2017 10:41 #177853

• romachain
  • Uživatel
Tož to máš ale napojený snad až tak, abys přes to mohl i startovat, já to budu mít napojený jen na vnitřní osvětlení, zásuvky a rádio zatím, v budoucnu možná příhřev v motoru, ale ten zatím nejede vůbec, takže kdoví... Měl jsem teď možnost porovnat elektriku u sebe a v o pár let starším T4 a mám tu pojistkovku jinou a je tam skutečně celkem poctivej kontakt přímo od baterky, na dobíjení při nastarovaným motoru by to mělo být dost v pohodě. Už i ten D+ jsem našel, takže bude vše v pojistkovce včetně přepojení těch vybraných pojistek na druhou baterku, dám vědět jak to dopadlo...
VW Multivan T4 2,5 Tdi 75 kW Atlantis

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 19. čen 2017 12:01 #177855

• Honzis Caravelle
  • Avatar uživatele Honzis Caravelle
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 32
Hoj,
neboj se toho, normálně to tam napoj :-) Ten můj 16mm2 drát je na nabíjení fakt zbytečnej, v pojistkovce mám něco podobnýho, ale je k tomu na prd přístup, takže jsem to natáhl jak jsi viděl. Prostě nemám rád úbytky napětí. Když to uděláš tak, jak chceš, bude se ti ta baterka možná o malilinko pomalej dobíjet za jízdy. Ale asi to ani nepoznáš...
Takže ten modrej konektor je ten správnej? Jestli jo, tak už jen vzít relé, krimpovačky na fastony a baterku a máš skoro hotovo :-)

Jo, pozdravuj ženu, děcka na ni vzpomínaly ještě večer :-)
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 15. čec 2017 03:07 #178327

• sandy
  • Uživatel
Sandy Rydlo Ahoj potreboval bych toto zapojit do moji caravelly 111 kw ale nemam paru kudy a kam ty draty vedou vim jen ze ty ocka na hnedym a cervenym kablu pridou na bateriove svorky druhe autobaterie ale kam a kudy pridou ty tri bily skartky na druhym konci svazku tak to nemam potuchy . Poradi nekdo pls
Přílohy:

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 23. čec 2017 17:00 #178540

• mamkouty
  • Uživatel
Zdravím potřeboval bych pomoct s namontovaním a propojenim druhé baterie do multivan r.v.99 nevíte o někom kdo todle dělá? Samo ze bych zaplatil za práci a za vše. Celkem sem to tu pročetl ale sem s toho v pasti :D za případné kontakty diky

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 27. led 2018 16:25 #181866

• Kumi4
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Dobry den panove, rad bych se vas zeptal a pozadal o radu: pod sedačkou ridice jsem mel relé oznacene 426 (obr 1-3), které podle toho co jsem o nem nasel slouži k sepnuti nabijeni druhé baterie když je nastartovano. Bohuzel tohle rele umřelo a ja resim jake rele muzu dat místo neho...podle orig. cisla ve VW za nej chteji cca 780,-Kc. V Mototechne jsem ale sehnal tohle rele (obr.4) (libi se mi, protoze je stejna krabička:) a stejne konektory:) a stoji jenom 150,-Kc. Je to udajne rele na zhaveni pro felicii 1.9.
Netusim jestli ho tam muzu dat místo toho původního (na tom puvodnim nejsou napsany zadne ampery, na tomhle novem je 40A).
Co si o tom myslite? Diky za vase názory.
Přílohy:
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 27. led 2018 16:50 #181867

• Syncrotdi
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 9
No podla mňa to nové relátko nie je dobré , origo relátko by malo mať ovládanú cievku kontaktom D+ z alternátora a po naštartovaní ti cievka spojí silovým spojom paralerne batérie kontaktom + , to tvoje nové relátko nemá podĺa schémy samostatne ovládanú cievku. Takže daj pozor aby si nemusel hasiť auto . Ak majú relátka totožné kontakty ešte neznamená že sú identické. Možno sa mýlim a vyjadrý sa niekto skúsenejší.

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 27. led 2018 17:26 #181869

• Kumi4
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Jo, to je presne to, proc jsem se radsi zeptal, dekuju. Ja jsem to zkusil nanečisto propojit v garazi z baterky...na ty tenky a mensi kontakty c 85 a c 86 jsem privedl napeti 12V(na jeden +, na druhy -) a rele nesepnulo(necvaklo), teprve az když jsem ještě pripojil +12V na kontakt c 30 tak rele sepnulo (cvaklo). A to nevim jestli je tak dobře nebo ne.

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 27. led 2018 18:39 #181872

• Syncrotdi
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 9
Kup obyčajné relátko ako je v hornom príspevku od -JT- stojí cca 3eurá a k tomu peticu za pár centov a prehoď ju za tú origo . Zapojenie je jednoduché na tenký kontakt zapoj kostru a na druhý tenký kontakt daj modrý tenký vodič D+ a na tie hrubé kontakty zapoj hrubý vodič ktorý ti spojí plusové kontakty oboch batérií . Relatko stačí cca 60A .Neviem či som to napísal zrozumiteľne. ☺

T4 - DRUHÁ AUTOBATERIE + přepojení spotřebičů 27. led 2018 19:07 #181873

• Kumi4
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
...moc ti dekuju za odpověď a za rady. Ja jsem ted naposledy zase vycmuchal, ze je asi v tom originalnim rele ještě nejaka usmernovaci dioda takze radsi nebudu nic riskovat a koupim (i kdyz se mi moc nechce) to originalni od VW.
Vygenerováno za 0.223 sekund

Login