Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - dochlazovací čepadýlko

T4 - dochlazovací čepadýlko 20. lis 2008 09:56 #3798

• ferror
  • Avatar uživatele ferror Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Měl bych dotaz - koupil jsem multivan z roku 92 a zjistil jsem ,že tam mám el. oběhové čerpadlo. Předpokládám správně, že je tam kvůli tomu, že mám 2 topení?
Nevíte někdo za jakých podmínek spíná? Tipoval bych to na souběh se zapnutým ventilátorem na topení vzadu, ale je to jen odhad, zatím jsem neměl příležitos to zkusit.
Díky
VW FAN
VW OLDIES CLUB : http://passat-oldies.cz
VW STAŘEINKY : http://passat-oldies.cz/staresinky

VW Multyvana 1.9D 1992 (+ Passat 32B 1.6D 1981 + Harley Babettson 0,05 )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - dochlazovací čepadýlko 20. lis 2008 11:00 #3799

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Mělo by tam být buď pro tzv. "zbytkové teplo" nebo pro nezávislé teplovodní topení.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T4 - dochlazovací čepadýlko 20. lis 2008 17:49 #3806

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Jestli myslis valecek zpredu pod chladicem tak to je na dochlazovani jak pise Lada.
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - dochlazovací čepadýlko 22. lis 2008 23:33 #3933

• ferror
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
aha.. takže chcípnu motor a pokud čidlo vyhodnotí, že má motor ještě vysokou teplotu, tak čerpadlo sepne a přes chladič (topení?) dochladí...
Příhřev určitě (bohužel) nemám... ale chtěl bych :-)
VW FAN

T4 - dochlazovací čepadýlko 23. lis 2008 10:37 #3934

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Ano kdyz chcipnes tak by jsi mel slyset takove vrceni ale vetsinou kdyz je to hodne zahrate treba v lete...
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - dochlazovací čepadýlko 23. lis 2008 13:46 #3945

• ferror
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
OK, díky, tak na ověření funkčnosti si asi ještě chvilku počkám... :-D
VW FAN

T4 - dochlazovací čepadýlko 25. lis 2008 13:56 #4055

• mdobi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Zdarec chtěl bych se zeptat kde najdu el. vodní čerpadlo( určené pro předehřev)pokud ho tam vůbec mam, ale ze zkušenosti vím , že vw tam ty komponenty dává zrovna jak mu přijdou pod ruku:-)
Mam 2,5tdi r.99, manuální klimošku,
T4 2,5 tdi syncro
T4 2,5 tdi automat

T4 - dochlazovací čepadýlko 25. lis 2008 16:14 #4063

předehřev svoje čerpadlo nemá ....pokud není přestavěný na nezávislé topení...
doběhové el. čerpadlo je na hadicích pod chladičem na přední příčce.
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - dochlazovací čepadýlko 10. pro 2008 23:33 #4964

• verny
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Trcek napsal: Ano kdyz chcipnes tak by jsi mel slyset takove vrceni ale vetsinou kdyz je to hodne zahrate treba v lete...

Já mám podobný problém...
Když jsem vypnul motor, bylo slyšet takové hučení. Původně jsem myslel,že se točí ventilátor na chladiči, ale nebylo tomu tak. Nikdo mi nedokázal poradit. Nakonec jsem mluvil s jedním maníkem co auta dělá a ten mi řekl, že to je čerpadlo co honí vodu do topení, aby byl lepší oběh.
Problém je, že se mi to nestalo za celé léto ani jednou (tedy při horkém motoru jak píšeš). Ale dělalo to minulou zimu, pak to přestalo a teď, co se ochladilo to začalo zase.
Spouštělo se to naprosto nečekaně a nepředvídatelně. Někdy jsem chcípnul motor a už to běželo, jindy se to spustilo za chvilku. Někdy to běželo pár minut, jindy hodinu a jednou dokonce celou noc!
Blbý bylo (mino toho, že to určitě vybíjelo baterku), že mi to spouštělo alarm. Každou chvilku mi auto řvalo pod oknem. Jeden čas jsem to dokonce zavíral klíčkem bez alarmu.

Ten maník mi to odpojil s tím, že se ten spínač musí vyměnit.Že jemu se to poslední dobou také stalo.Že to objedná, zkusí u sebe a pokud to bude co si myslí, udělá to i mě. Ty spínače se prý daj pořídit dva druhy.Jeden za cca 300,- Kč (snad neorigoš, nebo z jiného auta, nevím) a druhý údajně stojí kolem 700,-Kč. Že to zkusí u sebe a pak uvidíme. Abych nekupoval něco čím si není jistej.

Objednal si ten levnější a nic nehučelo.
Problém byl, že mu to ukazovalo teplotu opačně. Tedy tak, že při zapnutém klíčku, nastartovaném motoru a za jízdy ručička ležela dolu a když to chcípnul a vypnul zapalování tak ukazovala skutečnou teplotu. Tak objednal ten dražší.

Tady mé info zatím končí. Jak dopadl nevím, od té doby jsem s ním nemluvil. Musím mu zavolat jestli mu to funguje. Každopádně já to mám teď odpojené a žádnou změnu, krom toho, že mi nehuláká auto, nepozoruji. Ale pokud mu to bude fungovat jak má tak si to asi také objednám.

Kua, to je román... sorry :)
VW Transporter T4, 1.9D, 91, 4 mí­sta, rybářské vozidlo a úžasný pracant. Je starej a orezlej, ale mám ho rád...

T4 - dochlazovací čepadýlko 06. bře 2009 11:51 #11308

• Lu-cas
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 12
Mám stejný problém, jenže mi to čerpadlo běží pořád, za tři dny to sežralo baterku, teď to mám v dílně, kluci na tom makaj..........doufám že vymění jen čidlo teploty a je opraveno :-k
T4 GENERATION black 111kw
T4 2.4D Kombi Long withe-prodáno

T4 - dochlazovací čepadýlko 11. bře 2009 16:25 #11809

• Lu-cas
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 12
Tak to bylo to čidlo teploty vody.......... 8-) Vyměněno, opraveno.
T4 GENERATION black 111kw
T4 2.4D Kombi Long withe-prodáno

T4 - dochlazovací čepadýlko 06. úno 2010 17:38 #35484

• Slifa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdarec.nevite nekdo nahodou pri kolika stupnich ma po vypnuti motoru automaticky zapinat obehovy dochlazovaci cerpadylko?Ted pokazdy,kdyz zastavim(i v mrazech),tak me to dochlazuje.Pritom spodni hadice u chladice je uplne ledova a horni zhava.Dela me to od doby,co jsem mel venku termostat a proplachoval jsem soustavu(cca mesic).Termostat jsem zkousel varit v hrnci s vodou a votviral a zaviral normalne.Pripada me to,jakoby spousteci teplota na to obehovy cerpadylko byla nizsi nez na otvirani termostatu...nebo je to takhle normalni,ze to dochlazuje i v mrazech?pred tim jsem mel problem s tim,ze se me chytal bordel do termostatu a zustaval priotevrenej,takze jsem jezdil prakticky na studenej motor(velkej okruh)...dik za objasneni... D:_)12
Caravelle 2,4D---2,4TD...o poznání jiná jízda...2,5Tdi 111kw...nebe a dudy

T4 - dochlazovací čepadýlko 06. úno 2010 23:48 #35518

máš špatnej termostat to že otvírá v hrnci neznamená že je dobrej a bude fungovat i pod tlakem.to čerpadíko ti spíná protože se ti přehřívá motor
T4 Caravelle long 2.5tdi
T3 Caravelle 1.6d
Toyota Corolla 2.0D T3 4WD bus
Skoda octavia 1.9tdi elegance

T4 - dochlazovací čepadýlko 07. úno 2010 17:19 #35572

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
jestli maš nejakou hadici horkou a druhou ledovou i po jizde je neco hodně špatne typuji bud ten uvařeny termostat nebo hadice přehozene. to čerpadlo ti spina když vypneš kliček a teplota na hlavě je vetši než tušim 90 C. Termostat stoji origo 315kč tak to neřeš a vyměn :!:
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

T4 - dochlazovací čepadýlko 08. úno 2010 21:13 #35646

• swapr
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
nevim jestli je to to samy ale me ted dela asi neco podobnyho.Prijedu do garaze chcipnu motor a slysim takovy huceni prijde mi to taky jako cerpadlo.Termostat mam novy cca mesic(po vymene mi konecne zacal ukazovat budik teploty kterej se vysplha tak na pulku ciferniku)

Vygenerováno za 0.223 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/