Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS...

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 10. úno 2011 10:04 #64143

  • xciko
  • Avatar uživatele xciko
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 73
  • Obdržená poděkování 2
Tuhle otázku teď taky hodně řeším :-k . Nakonec jsem se rozhodl pro kombinaci elektronického zabezpečení GSM/GPS alarmem (od Videoquarda - člen clubu) a mechanického zabezpečení (Construct na řadící páku). A ještě to doplním pískováním skel a možná nějakým tajným vypínačem. Bude toho dost ... :D Přeci jen často budu nechávat auto bez dozoru a chci mít pocit, že jsem pro jeho zabezpečení udělal maximum.

Hodně jsem řešil zámek na pedály, mimo Bullocku také samodomo výrobu (viz. http://www.vwbusforum.net/viewtopic.php ... 9&start=60 ). To samodomo mi přijde lepší, uděláš si to přesně na míru a uplatníš fantazii. Bullock sice výrobce a distributoři chválí, ale konkrétní zkušenost nějakého uživatele jsem nikde nenašel. Nevýhoda těchto přenosných mechanických zabezpečení je hlavně v uložení dalšího "krámu" do auta a také nepohodlí při instalaci. Je otázka, zda to opravdu zamkneš vždy, když půjdeš z auta. Je to přeci jen dost práce. Tohle u zámku řadící páky řešit nebudeš, tam jen otočíš klíčem ...). A cenu nemá moc význam zohledňovat - Bullock vyjde na 3tis., u "samodomo" musíš pořídit kvalitní zámek (min. 1tis a výš)+materiál+práce, Construct momentálně stojí 5tis.

Zatím nemám tedy ještě nainstalováno nic (kromě psa, který auto hlídá na zahradě :D D:_)4 D:_)7 ), takže klidně budu ještě o způsobu zabezpečení polemizovat.
T5 Caravelle Long, 75kW, 2006[/color]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 10. úno 2011 21:47 #64343

  • paja
  • Avatar uživatele paja
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 657
  • Obdržená poděkování 3
jedno samo-domo... ;) náklady minimální...nátěr co nejvýraznější ;) ;)
VW T4 multivan 2.5 TDI 75 kw
felicia kombi 1.9 D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od paja.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 10. úno 2011 21:57 #64348

  • MASO
  • Avatar uživatele MASO
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 405
  • Obdržená poděkování 0
Taky dobrý. To je obšlehnutý z toho bus fóra?
Transmulťák 111KW
Tel.: 608023088

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 10. úno 2011 22:07 #64351

  • paja
  • Avatar uživatele paja
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 657
  • Obdržená poděkování 3
dá se říct,že jsem tam čerpal inspiraci....akorád jsem trošku jináč řešil zámek,aby se nedal přecvaknout...takhle se k tomu nemáš jak dostat ;)
VW T4 multivan 2.5 TDI 75 kw
felicia kombi 1.9 D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od paja.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 10. úno 2011 22:09 #64352

  • xciko
  • Avatar uživatele xciko
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 73
  • Obdržená poděkování 2
Konstrukčně super, oproti tomu co je na bus fóru jsi tomu vychytal mouchy =D> .
Ale vidím jeden zásadní problém a to je zámek. Pokud se nepletu, tak tohle je dost obyčejný zámek a nebude moc problém ho např. přeříznout, nemluvě o dalších účinějších způsobech otevření. Má-li to mít smysl a velkou odolnost, musí se použít kvalitnější zámek, dle mého názoru.
Např. http://www.multlock.cz/cz/kategorie/130 ... ctive.aspx . Ale jeho koupě je nemalá investice ... :-k
T5 Caravelle Long, 75kW, 2006[/color]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 10. úno 2011 22:57 #64373

  • MASO
  • Avatar uživatele MASO
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 405
  • Obdržená poděkování 0
Přesně, taky se mi to líbí víc jak na bus foru, ale taky mi nesedí obyč zámek. Ale jinak fakt pěkný. OK!
Transmulťák 111KW
Tel.: 608023088

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 01. bře 2011 18:51 #66922

A k tomu zámku sa vyrába asi 10 typov kľúčov ktoré sa opakujú..osobne som kupoval taký zámok podľa kľúča čo som už mal tento typ zámku(aby som nenosil kilo klúčov )..ale ako napad sa mi to páči..no ale povedzme si narovinu..keď to niekto chce čmajznúť, tak to urobí ajkeby sme v D:_)1 T spali traja..
D:_)1 Tr4nsporter 2.4D looong
vw passat variant b32 1.8 karburator

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 02. bře 2011 09:23 #67008

  • xciko
  • Avatar uživatele xciko
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 73
  • Obdržená poděkování 2
Jo, to máš pravdu. Měl jsem tenhle zámek na skříňce na vojně a jedním klíčem šlo otevřít více zámků. Zámek sice vypadá bytelně, ale není to nic moc.
T5 Caravelle Long, 75kW, 2006[/color]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 19. bře 2011 23:03 #68438

  • Sali
  • Avatar uživatele Sali
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1280
  • Obdržená poděkování 0
A pak si kupujte zabezpeceni S GSM a GPS,kdyz si uz zlodej muze koupit rusicku za par stovek prez inzerat.Tomu prodejci bych zlamal ruky. D:_)7
[url] http://auto.bazos.cz/inzerat/8682286/Au ... TS-GPS.php [url]
VW T4 long 75kw


VW Tpinkclub

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 20. bře 2011 08:29 #68444

  • indy
  • Avatar uživatele indy
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 0
pouziti je nelegalni, to je jiste.

jestli je nelegalni i prodej tohoto zarizeni nevim, ale prave to jdu zjistit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 20. bře 2011 08:31 #68445

  • indy
  • Avatar uživatele indy
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 0
ale bud v klidu.

to co prodava, to bude stezi rusit hovory, SMS to nejspis nezarusi a GPRS nebo 3G uz vubec, ale to pouzivaji jen ty nejlepsi alarmy.

duvodem je bezny vykon te sracky, pokud by mel pokryt vsechny pasma, tak to vidim tak na metr....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 13. kvě 2011 10:06 #73007

  • Luke
  • Avatar uživatele Luke
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj lidi, potřeboval bych pomoc se zapojením alarmu s 2-way pagerem (spy22). :help Jsem na fóru nový, ale už jsem si zde přečet hodně užitečných informací, i díky nim jsem už velmi blízko (doufám). Už se s tím trápim týden #-o . Moje T4 je Multík r.v. 97, 2.5 tdi 75 kW a problém mám následující:
Vše zapojeno i podle instrukcí zde na fóru ALE..
když na DO zmáčknu „zamknout“, tak kufr/víko se zamkne, ale ostatní zámky u 3 dveřích, resp. čudlíky se jen o milimetry pohnou, ale nezamknou a za dvě vteřiny se spustí alarm. Když zmáčknu „zamknout“ podruhé, tak se sice vše zamkne, ale opět se za dvě vteřiny spustí alarm. Po zmáčknutí „odemknout“ se zase čudlíky jen nějaký milimetr pohnou a alarm stále houká. Až na druhé zmáčknutí „odemknout“ se vše odemkne a alarm se vypne.
Otřesové čidlo je nastaveno na minimum (zkoušel jsem to i s odpojeným čidlem) a mikrovlnné čidlo ještě nemám.
(S připojením alarmu obcházím jednotku neorigo DO).
Možná dělám chybu s připojením žlutého a žluto-černého drátu od alarmu, který podle schématu od výrobce má vést k +12V. Já je mám připojené oba na červený (+12V) v tom svazku k zámkům (žlutý, bíly, hnědý, červený).
Dal jsem na ten bílý a žlutý drát k zámkům usměrňovací diody-dle pokynů kolegy na fóru, ale s nimi i bez nich to dělá totéž (bez nich to pojistky nepálí) :-k .
Moc díky za možné rady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 13. kvě 2011 13:40 #73011

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Asi to bude chtít prodloužit zam/ode impuls a oddálit aktivaci alarmu, klidně o 10s.
A raději si projdi i dveřní kontakty, případně je vyčisti...
Ale ty diody mě slušně vrtají v hlavě, do několika teček jsem dálku pastil, ale nikdy nebylo diod potřeba :-k :-k :-k
Koukni do možností nastavení alarmu, třeba tam něco o prodloužení impulzu najdeš ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 16. kvě 2011 23:13 #73241

  • Luke
  • Avatar uživatele Luke
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Diky za input.No,v navodu ani zminka jak cokoli nastavit,jen sparovat pagery s alarmem. Prodejce rika,ze alarm SPY22 bude fungovat na 97 t4. Jak se muze nastavit delsi impuls a oddalit "arming" ? Zatim jsem pouzil metodu spojovani "crimping" ne pajeni abych mohl delat korekce-jako ze uz mnoho :( Muze byt problem "slabe" spoje? Taky me napadlo jestli jsem vubec mel pripojovat (1) drat k od/zamknuti kufru ? :? Jestli u t4 neni viko propojene se zamky dveri a tenhle to neblbne.. Mam "Jak Na To?" ale tem elektro schematum dostatecne nerozumim.Ted jsem par dni nemel cas ,ale zitra budu badat dal. :-k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZABEZPEČENÍ - AUTOALARMY - GSM/GPS... 17. kvě 2011 07:55 #73251

ahoj nevím kde jsi jej kupoval možná zde :-) , ale písni sem tam by ti mohli dát odpověď http://www.levnealarmy.cz/eshop/externi ... t-ez7.html
.Až to rozchodiš mohl by jsi se hodit malou recenzi na tenhle alarm také jsem na něj koukal a docela mně zajímá.
DAS AUTO

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.182 sekund

Login