Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - STARTÉR

Re:T4 - STARTÉR 24. úno 2015 08:15 #151711

• mazec
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Ja mam stejny problem.Baterka stara 8let vypadato ze origibal vw.Rano kolem 0 to baterka taky nedava.Tak jsem ji dobijel.Ale co me zarazilo bylo,ze kdyz jsem ji nabijel nebyla citit kyselina jak se odparuje.Pak se mi stane ze po ujeti cca 50km zhasnu motor a kdyz chci nastartovat tak mam problem.Sotva to otoci motore.Chvilku pockam a pak uz to jde na drc.Starter jsem mel v lete rozebranej,vycistenej,nove uhkiky a nova civka (jina civka z funkcniho) starteru.Tak ted nevim jestli dat starter na repas nebo koupit novou baterku.
T4 2.5TDi 75kw 2000 delnik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od mazec.

Re:T4 - STARTÉR 24. úno 2015 19:12 #151732

• Ciza
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Hmm tak pudu cestou nejmensiho odporu, nejdriv zkusim kabely, oddelam, ocistim zmerim odpor, a poskladam, baterku chci stejne kupovat pac se pri mereni moc netvari, navic je od kamosa co mu ju vybijela laguna, a navic je asi slaba, co sem cetl tak tam vsichni mate 88 nebo 100A takze koupim 100A. No a ted jak to pisu me napadlo povesit na kabel od spinacky voltmetr a zjistit jestli nespina nebo spina, bude to nejlevnejsi a nejrychlejsi.

T4 - STARTÉR 26. úno 2015 19:53 #151802

• mazec
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Tak dneska znova starter stavkoval.Dnes jsem jel cca 100km trasu prijedu domu,zaparkuji,zhasnu motor a pak zkusim znova nastartovat.A bohuzel nic. Motorem to ani neotocilo.Tak jsem to jeste parkrat zkousel az se mi zaclo coudit od starteru.rekl bych ze to slo z civky.Takze ted uz opravdu nemam podezreni na baterku ale na starter.Cca 2h jsem to nechal vychladnout a pak zkusil znova nastartovat.Chytlo to na drc.Myslite ze by to mohla byt jen civka,nebo neco jineho.

Re:T4 - STARTÉR 27. úno 2015 06:18 #151811

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Starter ko. Uz jsem par aut vyhoret od starteru videl.

Odesláno z mého GT-I9505
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Re:T4 - STARTÉR 27. úno 2015 08:36 #151815

• mazec
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Jeste jen takovej dotaz.Kabel co vede na civku u starteru neni uz zrovna v dobrem stavu.Muze to zpusobovat to spatne startovani?

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk

Re:T4 - STARTÉR 28. úno 2015 05:42 #151865

• Ciza
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Nekde se to tu psalo, prej muze.

Re:T4 - STARTÉR 17. bře 2015 05:37 #152537

• mazec
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Tak vcera bohuzel starter uz jen cvakal a vubec to snim neotocilo.Tak sel ven a dala se nova civka a zas toci jak o zavod.No nez jsem nato prisel tak jsem koupil novou baterii.Tahle je cca 8let stara ale stale toci dobre takze pujde jako zalozni a nova pujde do auta.

odesláno ze Sony Z3 compact pomocí Tapatalk

Re:T4 - STARTÉR 01. dub 2015 22:02 #153303

• Flekous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 7
Čaj, tak mě taky začal zlobit startér.
Jak jsem pochopil, je tu několik možných drobností co vytvářejí určité napětí mezi mnou a koncernovým vozem:
- Přívodní + kabel od baterky má velký odpor a po cestě ztratí chuť vodit
- plus kabel na cívce startéru je zaoxidovaný, nechce mít styk s kontaktem cívky
- mínus kabel od baterky může být zaoxidovaný v místě spoje, ten zas nechce mít styk s kostrou
- cívka startéru ať už vysune nebo ne může být KO uvnitř, silové kontakty jsou upálené a tak občas sepne, nebo taky ne..
- volnoběžka bývá zatuhlá, prokluzuje kolem zaseklých válečků, pomocná ruka může být WDho nápoj
- pouzdra rotoru můžou mít velkou vůli bránit se, rotor se vzpříčí a nemotá nebo jen velmi ztěžka, jeho vůle je evidentně menší
- el.část spínací skříňky může být vypálená, opotřebená nebo taky vychozená, následně vyhozená..

Je to jen pár drobností co se mi snaží ztrpčit život, ale život je boj VW
Caravelle T4, 2.5Tdi ACV, r.v.1996, předělaný automat na manuál :-)

T4 - STARTÉR 10. dub 2015 21:49 #153749

• Othon
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Obdržená poděkování 1

Mr.KOČKA napsal: jestli to zlobilo už dříve, například to teplé točilo déle než studené, tak bude špatná cívka na startéru. Pokud to je najednou a ani to necvakne, tak jak píše Aleš, může to být spínačka... také hodně často odejde...(ale to je záležitost okolo 200kč)..

Mám možná podobný problém.Auto mi s chladnějším motorem chytá lépe než s teplým (v létě dlouho točí než chytne a občas se mi začalo kouřit z podvolantu),ale nikdy se nestalo že by netočil nebo z ničeho nic přestal,tedy alespoň ne mě(předchozí majitel).Může to být cívka startéru?Nebo i něco jiného?

Naposledy změněno: od Othon.

T4 - STARTÉR 07. čen 2015 19:57 #155976

• Othon
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,
měl jsem problém s teplýma startama,studený to chytalo dobře. Dlouho jsem pátral tady na foru a ptal se mechaniků až jsem se dopídil ke startéru. Nikdy před tím jsem téčko neměl,tak jsem nevěděl jak rychle má startér točit s motorem,přišlo mi to normální. Až jsem jednou poslouchal nějaké téčko na parkovišti,pak mi to bylo zřejmé. Startér ven (porod hadr) a už mazal na repas. Repase vyšla na 1800,- cívka,uhliky,pouzdro a ještě nějaké cosi. Jak sem startér sundával tak se mi ukroutilo na přívodním kabelu oko,bylo dost zaoxidované. Nový kabel 1500,- jsem ale nekupoval,nechal jsem nalisovat u elektrikáře nové oko. Očistil jsem kostru na převodovce,vše namazal,nakonzervoval a šel s napětím startovat.Po otočení klíčkem jsem měl blaženej úsměv s jakou lehkostí to draplo:) . Po třech letech co jsem se k tomu dostal jsem měl opravdu radost jakej je to rozdíl oproti předtím.

T4 - STARTÉR 01. zář 2015 12:20 #158568

Zdravim Vas pratele. Mam stejny problem jako hodne lidi tady a to, ze mi nechce natocit starter, coz by me jeste tak netrapilo jako to, ze se mi nedari ho vyndat, respective dva srouby jsem (s nervama) vytocil, ale ten co je tam tak pekne blbe zezadu je uz asi po smrti. Byvaly majitel rikal, ze uz jednou starter byl venku, takze nekdo ten sroub pekne doj...l.. nu a moje otazka zni, jestli se to da nejak dostat ven nakou fintou ( existuje pry nejaka pasta s casticemi kovu), nebo odvrtat??? dokaze to dobry mechanic vyndat?? co myslite?? diky za odpovedi Lada :dry:

Re:T4 - STARTÉR 01. zář 2015 19:20 #158597

• barakus
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 22
Jedna z variant je zkusit tekuty kov ale tam moc velkej uspech necekej ale jestli je tam imbus tak tam zkus narazit hvezdicku

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk
Poděkovali: T-FOR1997

T4 - STARTÉR 03. zář 2015 15:11 #158676

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 46
Jj hvezicku a ne torx hvezdicka.. drzi perfektne
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

T4 - STARTÉR 25. zář 2015 18:47 #159164

• Kevin
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdar kluci.Privezl jsem si na praci 2,4D z 91 roku a taktez problem se staterem. Otocim klickem,starter je slyset jak se toci ale motor ani prd. obcas to vypada ze ma snahu a po vicerem zkouseni i nastartuji. Volnobezka?? :huh:

T4 - STARTÉR 21. říj 2017 15:19 #180559

Zdravím přátele Téčkaře, chtěl bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s povolováním zarezlých šroubů na startéru, začal jsem s demontáží, vše šlo v pořádku, první šroub paráda, druhý šroub potřeboval dopomoc a třetí (samozřejmě ten nejméně přístupný) drží jak klíště, WD nepomohlo, kladivem jsem klepal, no nepustil mě dále, imbus už se pomalu protáčí, malá hvězdice taky, velká je moc velká, přemýšlel jsem nad odvrtáním, ale to by chtělo vyndat motor, plamenem se mi tam taky moc nechce, protože tam pořádně nevidím a nechci něco utavit, nejsnažší by bylo vyndat startér a pak ho odšroubovat, ale to mi taky nejde, nemáte někdo nějaký fígl? A nevíte někdo kde bych sehnal cívku? Resp. asi hledám pod špatným pojmem, protože na cívka startéru T4 Google moc nereaguje. Prosím, pomoc.

Transporter T4, 97. rok, 2,5 TDI, 75 kW, zelená (kdyby to náhodou pomohlo)

Vygenerováno za 0.223 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/