Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ELEKTRICKÉ STAHOVÁNÍ OKEN

T4 - ELEKTRICKÉ STAHOVÁNÍ OKEN 09. zář 2015 09:03 #158807

• Dolly
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
Zdarec,

Chci si montovat dodatečně do 2003 elektrický stahování oken. Sehnal jsem v autokelly elektrický stahovačky. Ale jsou bez konfortky a nemají ani origo konektor. Mám k tomu orio spínače. Můžu to nabastlit napřímo, nebo to musím dát raději přes relátka?
Nespálím ty spínače?

Díky Dolly
VW T4 75Kw 2003 Long
Skoda Octavia 1,9 TDI 81Kw 2001
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T4 - ELEKTRICKÉ STAHOVÁNÍ OKEN 26. pro 2015 20:52 #161457

• Polda
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 28
Zdar borci.
chtěl bych se zeptat jestli jste někdo řešil na T4 dojezdy oken po zamčení dveří a jak. Rád bych se do toho pustil, jelikož jako aktivní kuřák jezdím pořád s otevřeným okýnkem a občas se mě stane že ho nezavřu a pak se musím vrátit zapnout klíče a zavřit.
Polda - pomáhat a chránit

T4 CARVELLE 2,5TDI 75 kw
www.transporterclub.cz/forum/19-moje-auto/126664-p
http://igorvw.rajce.idnes.cz/
tel.: 602 124 854
IgorPol@seznam.cz
Poslední úprava: 26. pro 2015 20:56 od Polda.

T4 - ELEKTRICKÉ STAHOVÁNÍ OKEN 11. říj 2017 18:45 #180387

• -JT-
  • člen clubu
  • T4 LONG 75 kw 2002
  • Obdržená poděkování 11
Ahoj, přestalo mi fungovat el. okno u řidiče.Než ho rozeberu,nenašlo by se el. schema ovládání oken VW T4.
V Jak na to jsem ho nenašel.Předem děkuji
T4 LONG CAMPER 75 kw 2002

T4 - ELEKTRICKÉ STAHOVÁNÍ OKEN 12. říj 2017 19:57 #180406

• -JT-
  • člen clubu
  • T4 LONG 75 kw 2002
  • Obdržená poděkování 11
Nějakém plánek jsem našel,tak to sem dám :P
Elektrik_Fensterheber_Schaltbild_19990.jpg

Elektrik_Fensterheber_Kabelbaum_Uebersicht0.jpg
T4 LONG CAMPER 75 kw 2002

T4 - ELEKTRICKÉ STAHOVÁNÍ OKEN 14. bře 2019 13:35 #191142

• ne-moc
  • Uživatel
Hezky den preji
Tak jsem ted resil problém s el stahovanim okna u spolujezdce. Okno bylo zavrene, a při zmacknuti tlačítka (jak u ridice,tak i u spolujezdce) ve dveřích cvaklo ale nic se nedelo. Uz se mi tento problém stal před mesicem, ale okno se po chvilce rozjelo (divne).
Procetl jsem to tu cele a dekuji za nektere rady. Sice mi to nepomohlo ale aspoň jsem se do toho diky napadum pustil.
Nejhorsi ale je, ze tu jsou uzivatele jako třeba ingi10 , který tu resi problem. Stale se na něco vyptava, a kdyz se mu to podari opravit tak napise jen : Uz to facha..
Místo aby napsal kratce cim to bylo. Tak ze ti timto příspěvkem NEDEKUJI . FUJ: a dik za zbytecne natahovani tohoto vlakna.
No nic, zpet k tématu.
Po precteni vlakna jsem uveril ze to bude spatnou kabelazi, tak jsem se vydal cestou demontaze a promereni. (z duvodu ze se t v minulem tydnu rozjelo jsem predpokladal nejaky takovyto sotek) Kabelaz jsem tedy promeril a vse bylo v poradku. Az teda na dvou nebo trech kablicich do ridicovich dveri mirne poskozena izolace (zkrat ani preruseni ne). Prelepil jsem to izolačkou a vse namontoval zpet, problém nevyresen. Rozhodl jsem se tedy mechanismus stahovani oken vymontovat a vsiml jsem si ze okno bylo nahore moc. Ten zeleny vodici plast vyjel z te rekneme tomu třeba kolejnice. Odsroboval jsem tedy tu kolejnici (dvakrat 10sroubek ) Nasadil ten zeleny plast a okno zaclo jezdit.
Tak ze doporucuji pri problemu ze okno nejde otevrit a v motorku cvakne, prekontrolovat tento pojezd.

Pokud by nekdo mel problem s kabelazi, tak jsem na youtube sledoval video kde to delal chlapek viz zde:

Jen se mi nelíbilo ze ten hnedy uzemňující kablik ktrery vede do prahu ustrihl. Strihat se nemusi, jen musite trochu odhrnout podlahove lino a pretahnout ho přes packu na otvirani kapoty, Dal lehce odtáhnout odhlucneni a 10klickem povolit. (dela se to blbe- bacha at vam ta maticka nespadne za odtazene odhlucneni a lino) Ale prislo mi to lepsi nez to strihat a pak letovat.
Schema zapojeni je nekde par prispevku nademnou.
NAkonec bych se chtel jeste povenovat jednomu problemu ohledne oken ktery jsem mel cca rok zpet nebo tak nejak. Vim ze se tu na to taky nekdo ptal : pri stahovani okna se okno vysunulo jen do pulky, niz to neslo.
Vyresilo to odpojeni baterky cca na 10 min, ja si ale matne pamatuju ze jsem to nechal radeji nekolik hodin coz asi neni potreba.
PO vyresetovani RJ uz okno behalo. Okna jsem projel az do koncku a behalo krasne.
At se dari a T4 behaji navzdy.
Vygenerováno za 0.199 sekund

Login