Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: SNÍMAČ OTÁČOK

SNÍMAČ OTÁČOK 21. bře 2013 19:40 #116544

  • kukoms
  • Avatar uživatele kukoms Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj borci :D nikde som nic nenašiel tak som si dovolil založiť novú tému. A teraz k veci. Moj mulťáčik už dost dlho jazdí bez poruchy až som si myslel že sa polepšil :D ale pravda je opak :evil: Keď vrčí na volnobeh tak sa celý roztrasie a ten zvuk motora je hrozný ,po chvíli sa to zlepší a potom sa zas roztrasie a takto dookola. Ide mi to pekne na nervy. Na počítači chyba len jedna a to čidlo snímaču otačok. Oprava vyčistit prípadne vymenit. Neviem či je to tým ale začnem od neho. Problém je že neviem kde sa nachádza. Máte s tym niekto nejakú skúsenosť? ĎAKUJEM PS: VW MULTIVAN 2,5 TDI 128KW 6kvalt 2004

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 22. bře 2013 10:49 #116602

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
Ahoj, můžu se ti zkusit podívat, mám vyndaný motor z auta, ale jde o to jestli ti odešel snímač kliky nebo vačky :-k Oba budou předpokládám při pohledu na motor v autě někde zepředu směrem od chaldičů a budou krásně zatrčené v nějaké škvírce. takže dost možná čelo dolů, ale těžko říct ;)
I když možná snímač vačky je z boku nahoře napravo viz foto pod videem. Koukám na fotky co mám a možná je to tady. Snímač kliky na fotkách nevidím, ten bude někde zašitej :-k

Snímač vačky má kód: 070 907 601A
Snímač kliky: 070 907 319
Pro kódy motoru AXD, AXE, BLJ

Ale aby to roztřesení nebyla dvouhmota :-k viz video níže. Mě za studena taky třásla celým autem, pak se uklidnila, pak zas začla. Závady žádné. po rozebrání chápu tu dvouhmotu :lol:

[youtube:1oy3n73d]
[/youtube:1oy3n73d]
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 22. bře 2013 16:12 #116625

  • HANZTD
  • Avatar uživatele HANZTD
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 342
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 12
JA BYCH ŠEL BYCH PO DVOUHMOTĚ ...... ;)
OI 66 AGR rv 97 SEDAN 4x4 NESERIE 290HP 510NM ! POWERED BY HAnz + TDIfun + TDIgarage !
T5 77 AXB rv 04 LO0NG 2x4 NESERIE 172HP 387NM ! POWERED BY HAnz + TDIfun + TDIgarage !
T5 77 AXB rv 04 SHORT 2x4 ---SERIE 105HP 250NM . TAHOUN KONÍ
PC NEANDRTÁLEC 774634483 hanzoctavia@seznam.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 23. bře 2013 15:45 #116782

  • gjura
  • Avatar uživatele gjura
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 101
  • Obdržená poděkování 1
Čau,
čidlo otáček jsme měnili před 3-mi roky a u toho mého dravce se to nachází na motóře zepředu/zdola tuším že je to zastrčené někde pod klimakompresorem nebo něčem takovým.Eště tam je jakýsi vehement proti vibracím nápravy a vůbec se k tomu nešlo dostat.Mechanik musel rozdělat celý předek jinak výměna samotného čidla asi 5 min,auto na dílně celý den.
Měl jsem ale jiný příznaky autu za jízdy vynechával motor/cukal až jednoho dne za jízdy zhasl a již nechytil,takže odtah do servisu.Ze začátku (protože to trvalo nějakou dobu)mě přesvědčovali že je v naftě voda haha,asi se jim do toho nechtělo.
VW T5 Tamagoči 2006 (výbava Spartan)
Šfelicie D Bobina

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 23. bře 2013 21:06 #116800

  • kukoms
  • Avatar uživatele kukoms Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 0
Neviem či je to snimac vačky alebo kluky na počítači vypisalo snimac otacok kamos mi povedal že to bývá vacsinov tam kde sa spaja prevodovka s motorom že vraj to snima ozubeny veniec tak neviem nie som mechanik. Prosím vás co je to ta dvouhmota? Vsade o tom na fore citam ale nemám ani šajnu co to je. Už z názvu tipujem že to nebude asi lacný špás. Sice co je na T5 lacne? Nie? :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 23. bře 2013 22:11 #116809

  • HANZTD
  • Avatar uživatele HANZTD
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 342
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 12
VŠAK TO MAŠ NA TOM VIDEU ,, JE TO SPOJKA 240mm PRO 6q SKLADAJICI SE ZE 3 DÍLŮ, 1: ONEN DVOUHMOTÝ ODPRUŽENÝ SETRVAČNÍK S OZUBEM PRO STARTER, 2: NEODPRUŽENÁ SPOJKOVA LAMELA, 3: PŘÍTLAČNÝ TALÍŘ ...... POKUD SOU TY VŮLE UPLNĚ BRUTALNÍ COŽ JE DEMONSTROVANO NA TOM VIDEU , JE UTRŽENEJ PRUŽÍCÍ RÁZY POHLCUJICI ČLEN NA TOM SETRVAKU , JE TO ČASTÁ ZAVADA DVOUHMOTY A HÁZÍ TO MOTOREM ............ JE TO PROSTĚ SPOJKA V :-AD(A ;)
JA SI JI U 1,9TDI NAHRADIL 228mm PRO 5q JEDNOHMOTOU (NEODPRUŽENEJ SETRVAK,ODPRUŽENA LAMELA,PŘITLAČAK,U 1,9 BANALITA) OK!

1,9TDI MA 5q PŘEVODOVKU , 2,5TDI MA 6q PŘEVODOVKU.. KOUKNI NIŽE

HANZTD : (JEDNOHMOTA) <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?p=77247#p77247 ">viewtopic.php?p=77247#p77247<!-- l -->

kawa : DOVOLIM SI ;) (NEW DVOUHMOTA) <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?p=115570#p115570 ">viewtopic.php?p=115570#p115570<!-- l -->
OI 66 AGR rv 97 SEDAN 4x4 NESERIE 290HP 510NM ! POWERED BY HAnz + TDIfun + TDIgarage !
T5 77 AXB rv 04 LO0NG 2x4 NESERIE 172HP 387NM ! POWERED BY HAnz + TDIfun + TDIgarage !
T5 77 AXB rv 04 SHORT 2x4 ---SERIE 105HP 250NM . TAHOUN KONÍ
PC NEANDRTÁLEC 774634483 hanzoctavia@seznam.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 24. bře 2013 19:01 #116859

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
HANZ: no jasně, pohoda, to je správně D:_)18

Ale těžko tohle bude zjišťovat, asi bych volil motor ven, kouknout na dvouhmotu a s tím rovnou vyměnit to čidlo kliky a motor zpět. K tomu hornímu se dá dostat, to je vidět na té fotce D:_)23
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 25. bře 2013 05:50 #116919

  • kukoms
  • Avatar uživatele kukoms Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 0
Tak dakujem pekne. Moc ste má nepotesili:-( chcem sa este spitat aké to má este priznaky ked je ta dvouhmota naprd? Už ked mám dat motor von chcem byt isty že je to ono chapete. Dakujem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 25. bře 2013 09:42 #116929

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
Ta dvouhmota jakoby řachtá a hází motorem tímpádem i rozvibruje auto.
Kolik to má najeto? Já mám 260 000km a byla původní, ale asi tak nějak za 5min dvanáct jak se říká :lol: Jsou lidi kterým vydrží daleko méně.

Tím že motor vyndáš a koukneš na ní nic nezkazíš. Rovnou kup celou sadu spojky a ložisko, hodilo by se radši vyměnit gufero kliky a když bude motor venku tak vodní pumpu. Mě třeba nešla vyndat a nemít motor z auta venku, ani by se mi to nepodařilo a musel bych ho vyndavat stejně. No a u tebe bych to i spojil s tím čidlem jak jsem říkal. Asi bych ho ani nezkoušel čistit ale rovnou vyměnit za nové originál VW. S tím spoj rovnou žhavičky - k těm musíš jinak sundavat čelo :D
A nebylo by od věci kouknout na altík (ložiska a uhlíky) u mě zatím OK. Ten je totiž taky krásně zašitej :roll: Vyměnil bych i gumičky vstřiků a seřídil vůle vahadel když to bude venku. V podstatě to co jsem dělal je asi takový základ když je motor venku D:_)23 Zkoukneš i tisícihran v poloose a na převodovce (pravá strana). A i vůli mrkve v převodovce. Pak motor vrátíš a uvidíš jak se bude chovat a co chyby na VAGu.

A nebo začni z druhé strany - vyměň to horní čidlo a zkus to. Když to bude ono, super, když ne, tak budeš pokračovat s motorem ven... #-o Věřím že jsme tě moc nepotěšili, ale hold to tak je, já taky neměl radost, ale co se dá dělat :drunken:
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 25. bře 2013 16:34 #116986

Ona hlavně dvouhmota se projevuje dlooouho dopředu. Nejdřív se občas na volnoběh zachvěje, jakoby chtěl vynechat jeden válec. Postupně se to zhoršuje, až to třepe pořád. Taky nechápu proč se bavíme o dvouhmotě? Diagnostika ukazuje nějakou závadu, tak se pokusím vyřešit uvedené a až pak dál. Proč hned rozebírat celý auto?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 26. bře 2013 23:47 #117147

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
Ahoj, tak jsem sestavil Téčko, nasadil čelo, chladiče, nalil kapaliny a zkusil start... Nic nic nic. Točilo ale ani neškytlo. Vezmu VAG a co myslíte že mám za závadu? :lol: Snímač otáček motoru G28 žádný signál D:_)19 A to je myslím snímač kliky (když jsem snímač kliky odpojil tak se další závada neukázala)
Takže se zdá že bude muset čelo znova dolů a je opravdu zastrčené za altíkem jakoby vpravo, možná ještě za něčím... Lépe ho umístit nemohli :-k Ale přemýšlím, proč najednou odešlo? Vždyť jsem ho nevyndaval ani s ním nehýbal :|
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 27. bře 2013 21:57 #117252

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
Tak všechno jinak... Dnes zkoumám konektory, vše OK, tak volám ELIT - ty by mohli snímač skladem... nemají ho ani v katalogu, prý jedině VW #-o No tak OK, volám VW a tam mi řeknou, G28 chcete horní nebo spodní? Každé stojí 2900Kč... Tak říkám, no dobrý, tak to musím vyzkoušet jaké potřebuji....

Všechno zapojené = závada snímače otáček
Odpojené jen spodní čidlo = závada snímače otáček (tedy žádná změna)
Odpojené jen horní čidlo = žádné závady nenalezeny :!: :o Tak jsem z toho byl mimo... Volám kámošovi jestli ho něco nenapadá a on říká že to s tím snímačem je divné. Ale že vstřiky byly úplně suché a potřebujou otáčky aby se do nich dostala nafta, ať použiju startovací sprej, co to udělá až se vstřiky odvzdušní. A ejhle, zakuckalo to, závada o snímači úplně zmizela (zatím, tak snad na pořád), auto chytá, jede, nekouří, takže zatím mi spadl kámen ze srdce :lol: Ta elektronika asi sama neví co chce :-k :)
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 27. bře 2013 22:24 #117257

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Když máš takhle auto úplně bez nafty, měl by jsi napojit diagnostiku - je tam program odvzdušnění palivové soustavy. Sepne to čerpadlo v nádrži a tlačí to naftu až do tandemáku.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 27. bře 2013 22:49 #117259

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
No vidíš, to jsem nevěděl, ale já měl suché vstřiky, tandem byl pořád s naftou, ten jsem nevyléval. Hadičky jsem odpojil a zaslepil aby nafta nevytekla ;) A podávačku jsem prohnal klíčkem asi 50x a točil jsem fakt dlouho, hodně moc dlouho. Bylo mi líto startéru, to je jakoby najel 100 000km běžnýma startama, ne-li víc jak se ohříval :( Myslím si že podávačka tandem až ke vstřikům stejně perotlačí, protože to už je středotlaká soustava, ale třeba se mýlím :-k
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

SNÍMAČ OTÁČOK 27. bře 2013 23:58 #117265

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Jiný postup není, takto to dělá i značkový servis. Startovací sprej do sání je "prasárna".
Ofiko postup je zapnout diagnostikou "odvzušnění palivové soustavy" kdy se ti protlačí nafta filtrem do tandemového čerpadla a pak už jen startovat.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.168 sekund

Login