Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Odlučovač oleje

Odlučovač oleje 17. zář 2016 22:56 #170461

  • mates.1
  • Avatar uživatele mates.1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 196
  • Obdržená poděkování 4
Zdravím.Řešil jste už někdo odlučovač oleje?Proč?Snažím se odstranit dmu z výka vačky.Vše jde do sání coolera a motoru.Všichni to známe.Olej všude kde nemá být.Skusil jsem dát odlučovač oleje z Landroveru.Ale není žádné místo pro uložení.Nakonec jsem ho dal hned pod nádobu servo kapaliny.Dobré.ale zdá se mi to dost hlučnější po zahřátí motoru.Jen má chyba byla,že jsem dal odlučovač z membránou.Dnes odstraněno,ale nenamontováno.Je to baňka ve velikosti přesnídávky.Jen jestli tam nemá být větší nebo vůbec.Do jiných vozů vw jsou přímo na motoru,tak proč né na T5?Mates

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od lada t5.

Odlučovač oleje 02. lis 2018 23:09 #189113

  • mates.1
  • Avatar uživatele mates.1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 196
  • Obdržená poděkování 4
Poznatky? Zjištěná pozitiva vše co se odpařuje a kondenzuje voda tak pohltí externí odlučovač.Neříkám že trochu neprojde ale rozhodně nejsou plné hadice cooler atd.Nezasí... spalovací komoru, výfuk sání a hlavně lopatky turba.Jen vymyslet odlučovač tak aby se vešel a pobral vše co jde.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 04. lis 2018 20:56 #189133

  • Vit5
  • Avatar uživatele Vit5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 453
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 57
Ahoj,tohle řešil MAPE33,použil z avie,má to popsaný ve vlákně o jeho autě
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 700

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 04. lis 2018 22:17 #189135

  • mates.1
  • Avatar uživatele mates.1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 196
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj Vit5 děkuji za info.Prosim tě a v jaké sekci to má:,,Jak na to? nebo motor spojka.dík Mates,1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 05. lis 2018 08:39 #189139

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 05. lis 2018 15:04 #189146

  • mates.1
  • Avatar uživatele mates.1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 196
  • Obdržená poděkování 4
Opravdu jsem to nenašel :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 05. lis 2018 17:14 #189149

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 05. lis 2018 19:29 #189152

  • mates.1
  • Avatar uživatele mates.1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 196
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj Vendys tak moc dík už jsem to konečně našel.No, dost přečetl a na odlučovač jen pár vět ale nic zásadního.Jen že jsem na tom lépe než Mape.Moc dík Mates

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 06. lis 2018 08:53 #189155

  • mape33
  • Avatar uživatele mape33
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 30
Kolem odlučovače mohu napsat jen to že jsem to tam zkusil namontovat a asi to funguje protože pod auto nejde nic a v sání je čisto.
Měl jsem to tam jen tak na divokou asi týden a momentálně hledám čas abych to tam dal nějak inteligentně. Ten odlučovač není nic jinýho než cyklon který vyplivany výpary oleje vrací zpět do motoru s tím že není bordel odsavanej podtlakem sání ale odváděn bez tlaku pod auto ale v čistotě. Co je ale hlavně přínos tak to je moje zjištění že to vylepšuje hodnotu váhy vzduchu již při volnoběhu. Ne o moc ale u motoru s řízeným dávkováním paliva na základě množství vzduchu je znát každej krůček . Můj motor navíc i teplý nedělá téměř žádnej tlak v klikové komoře takže by to asi mohlo takhle fungovat. Vzhledem k tomu že to takhle je udělané na spoustě motoru si myslím že to není nic co by tomu škodilo.
Toť moje zkušenost v krátkosti.
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW prodáno
Citroen jumper 2,2hdi 88kw obytný speciál
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Superb 2.0 tdi-cr
125kw
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG(darována)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 06. lis 2018 16:44 #189161

  • mates.1
  • Avatar uživatele mates.1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 196
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj Mape jsem rád že je někdo tak zapálený do své krabičky.Vše co jsem o tvé úpravě četl tak jsem se jen :) Nic vezlém jen jsem si spoměl jak jsem laboroval.Ale nic nemá smysl když vše upravíš ale nesprávně a nebo přehnaně a vše co jsi do toho dál pak vyjde k porážce motoru nebo sklamání.Já jsem začal úpravou IC a hlavně co nevíce schladit přívod do Coolera a z něho ven.Pak vífuk a nakonec úprava softu na míru tvého vozu.Jinak to nebude pořád ono.Ano , jedeto jak střelené ale pokud mi mé auto zahulí černé oblaka tak jsem ihned nervozní.A pak je to co máme tak rádi.Dát svému drobkovi to nejlepší co se dá své pomocí udělat na motoru a o kolo celého vozu.A to bych chtěl navázat na ten odlučovač.Já jsem si ho upravil na můj vkus slušně na to jaký jsem pedant.Vypadá to jak od výrobce ale rzhodně jsem nepřišel jak ho navést zpátky do motoru.Ale když jsem vyděl co vyteče a kolik vody tak jsem to zavrhl.A myslím si že to ani nepude.To bych musel udělat díru z přívodem do vany :huh: Mám to na přímo puštěné mezerou u světla pod baňkou na servo a dolů hadicí až pláště podběhu jak jsou tam díry na odtok vody.A přes ventil který sem tam vypustím do nádoby.Skusil jsem jsem dát mezi vývod z odlučovače do sání malí sport filtřík ale popravdě šel z toho kouř když jel na volnoběh.Pak turbo zabralo a kouř natáhlo.To se mi nelíbylo.Tak jsem hledal někoho kdo to zkoušel.A díky Vendyse jsem to našel. Tím to mu děkuji ;) Ještě jsem dal deku na turbo a přes svody z turba do výfuku zlepšila se odezva na rychlejší nástup turba od spoda.Mě to tedy začíná tahat od 1500 přesně nevím možná trochu míň naposledy jsem byl na válcích před 4lety a graf mi je už k :whistle: ho...na 3geer a 4 nandám kde jakému vozu.Ale nezávodím jen se mi sem tam líbí jak jim spadne brada když si myslí jaký mají sportovní káru.Když mi dělali soft tak se zaměřili na krouťák a jiné věci a netuším jaké nejsem znalec.Po všech úprav mám spotřebu mimo město a nad 10-15 stupňů do 130km 6,7.Po městě a nějaké ty couračky mimo je 7-7,2.Ale když je zima nebo teplo a jedu přes 140km tak 7,8.Skrátím to přes 8L nejdu.Ano za studena do serpentýn si veme i14L.Tak to jsou mé strávené chvíle z drobkem.Budu rád za radu kolem odlučovače a že někdo začne střílet na tvé snažení tak si kup neprů-vestu jsem jeden znich ;) :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 01. led 2019 12:57 #189788

  • jasu
  • Avatar uživatele jasu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 31
  • Obdržená poděkování 1
Nebylo by foto začínám to řešit ,po servisu vsřiků mi upadl searátor (byl již lepený) chtěl jsem koupit nový a padlo mi do oka toto vlákno .Takže bych hned to udělal jink ,asi zkusim koupit separátor z avie ,máte li někdo zušenosti napište Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 01. led 2019 19:38 #189790

  • mates.1
  • Avatar uživatele mates.1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 196
  • Obdržená poděkování 4
Zdravím Jasu.Pokud ti mohu poradit tak mé poznatky o odlučovači jsou následující.Pokud budeš uvažovat z Avie tak mohu ti jen napsat že to pomůže +-60% není to zlé ale po pokusech jak zrušit ten maglajs v sání mě nic jiného nenapadlo.Ano zachytí toho spoustu vody atd ale stále je v tom sání od turba až po egr.Přes svátky jsem měnil žhaviče a přitom jsem se znovu pustil do komplet čištění motoru a motorového prostoru.Když už jsem měl sundané chladiče tak proč né.A tím jsem se pustil do všeho co jse dalo udělat.Cooler,trubky byli tak zas...že jsem upustil od vývodu přepadu ventilového víka a zkusil jsem to nacpat jen do odlučovače.Ale nastal problém tím že když byl připojen k sání před turbem tak bylo vše v pořádku jen se stále dostalo nějaké množství dmy do sání.Tak jsem to zaslepil přívod do sání obyč záslepkou na trubky.Ale tak aby to nevtáhlo do turba."MALER a BOLEHLAV".A zaslepil vývod z odlučovače ale ve víku ventilu se hromadí tlak a dost velký.Ten odlučovač to nestíhá má sice dobrý odlučování ale bez pomoci turba nic moc.A tím se dostávam k tomu že je slabý a malí.Chtělo by to něco jiného.Ano zkusil jsem něco podobného co MAPE 33 že jsem natáhnul vývod z odlučovače mimo sání.To pomohlo jak přetlakum tak odlučování.Ale zase něco co se mi nelíbilo že šla pára z po za auta pod motorem.A ten humus padá na silnici.Někomu to nevadí ale mě ano tak se snažím vymyslet něco jiného.Nápad?Jo a nezapoměnte při čištění trubek hadr.To fakt startum nepomůže :oops: Na štěstí to zachránila klapka egr.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od mates.1.

Odlučovač oleje 02. led 2019 19:48 #189806

  • jasu
  • Avatar uživatele jasu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 31
  • Obdržená poděkování 1
ano uvažoval jsem o separátoru z avie na sbazaru jsou za 300kč také jsem tam oběvil z BMW www.sbazar.cz/petrsys/detail/42719362-se..._content=advert-link
ten vypadá taky dobře , tak neví každopádně mám orig.sep.polámaný , tak zvažuji koupit ho nový a použít delší hadici odsávání a vést ji vrchem asi ten olej více uvízne v hadici a steče spátky ,ale nevím jestli udělám dobře jsou dvě možnosi bordel do turba nebo do motoru ani jedna se mi nelíbí.Každopádně sundám trubky sání a vyčistím je

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 02. led 2019 21:04 #189809

  • mates.1
  • Avatar uživatele mates.1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 196
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj tak ten mám ten samí ale jakou máš motorizaci?Protože u 2,5L by jsi musel udělat vývod do bloku nebo do vany aby jsi svedl přepad spět do motoru.A u 1.9 a 2.5 je stejný odvětrávač tak ten si stejně musíš vyměnit.Ten od avie není vhodný nacpat do odvětrávače.A vyděl jsem že se často ulomí ten originál.Sice netuším jak se to někomu povede ale někdy se tak blbě rozpadne že musíš sundat víko ventilů a lovit kousky plastu.Jasně že si můžeš natáhnout hadici přímo z odvětrávaku až pod auto nebo do nějakého zběrače humusu.Ale když vidím kolik vody vyteče z toho odlučovače tak do motoru se mi to nechce přivádět.To už raději nechám tak jak to mám.O proti originálu je to čisté.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odlučovač oleje 03. led 2019 22:39 #189839

  • mape33
  • Avatar uživatele mape33
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 30
Pánové.... Koukal jste někdo jak je to u Avie udelany? Je dost zajímavé že u Avie se odnikud nekouří a nic nekape.
Když jsem to měl v mulrivanu tak to bylo podobné.multivan je 2,5 litr a Avie je 3,5 litr takže by to mělo být i dostačující ohledně průchodu. Vývod z odlučovače jsem odvedl do měrky oleje a mám i do budoucna v úmyslu z té měrky udělat odbočku a tak to vyřešit i když si myslím že vyvařit vývod z olejové vany není takový problém. Možná by stačilo jen udělat díru se závitem a zalepit hadicnik. Zbytek pod auto přez nádobu.... klidně pet flašku.
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW prodáno
Citroen jumper 2,2hdi 88kw obytný speciál
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Superb 2.0 tdi-cr
125kw
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG(darována)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.195 sekund

Login