Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 12. lis 2018 10:35 #189213

  • Hokr
  • Avatar uživatele Hokr Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, potřeboval bych radu. Řeším problém na výše zmíněném vozidle které nemá dostatečný výkon. Auto bylo v servisu kvůli vibracím motoru v tahu kolem 2,5 tis otáček. Byla vyměněna vačka a vstřiky a od té doby pořádně nejede. Chybí mu řekl bych tak 20% až 30% výkonu. V servisu bylo poté vyměněno ještě turbo, váha vzduchu, palivové čerpadlo i tandemové čerpadlo a myslím že ještě snímač tlaku v sacím potrubí a filtr paliva. Změna k lepšímu nenastala, tak řekli, že už nevědí co s tím. Diagnostika chybu nehlásí a všechny parametry se zdají být v pořádku. Sundal jsem víko ventilů a zjistil, že jsou v motoru jiné vstřiky a to z motoru sice také 96 kW ale BNZ. Doladil jsem vačku (byla trochu pootočená) dal jsem tam jiné starší vstřiky které do motoru patří, ale změna k lepšímu opět žádná nebo jen nepatrná. Neřešil jste někdo podobný problém? Napadlo mě ještě jestli tam nemohli dát i vačku z motoru BNZ. Nevíte někdo jestli by šla do AXD namontovat v čem se liší jestli nemá jiné časování atd? Ještě jsem zkoušel odpojit výfuk hned za turbem jestli není ucpanej, ale taky nic. Jinak motor nadměrně nekouří na volnoběh běží kultivovaně, ale už i na na neutrál je znatelné, že se "sbírá" trochu pomaleji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 13. lis 2018 20:38 #189223

  • mourek
  • Avatar uživatele mourek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 213
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 21
Asi to bude jiný problém, ale mě zlobilo BiTDI, vibrace kolem 2 tis otáček, ale jelo to více méně normálně. Problém byl v regulaci tlaku turba. Nakonec to bylo podtlakové potrubí a nikoli ventil. Projevovalo se to jen v otáčkách a záběru kdy byla aktivní regulace. Při ubrání nebo přidání to přestalo.
Kdyby náhodou - odkaz.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 16. lis 2018 09:55 #189255

  • Hokr
  • Avatar uživatele Hokr Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Tohle auto po výměně vačky a repasi vstřiků už vibrace netrápí, ale chybí mu výkon. Při měření VAGem to ukazuje, že turbo tlačí kolik má, váha vzduchu také ukazuje správné hodnoty a stejně to pořádně nejede. :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Hokr.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 16. lis 2018 18:32 #189262

  • bh2
  • Avatar uživatele bh2
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 1
aky tlak dava turbo?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 17. lis 2018 06:35 #189265

  • Hokr
  • Avatar uživatele Hokr Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Už je to dýl co jsem to měřil, ale tlak se pohyboval v tolerancích co psal VAG a spíš u té horní hranice. Tuším to bylo okolo 2,3 baru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 20. lis 2018 07:38 #189306

  • mape33
  • Avatar uživatele mape33
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 30
Pokud tlačí turbo dobře tak to nemá naftu... Zkus tlak paliva, odpojit nebo zaclonit váhu vzduchu , zkontrolovat teplotu paliva.
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW prodáno
Citroen jumper 2,2hdi 88kw obytný speciál
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Superb 2.0 tdi-cr
125kw
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG(darována)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od mape33.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 20. lis 2018 17:51 #189318

  • Hokr
  • Avatar uživatele Hokr Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Jj, že to nemá naftu si myslím taky, ale netuším proč. Teplota paliva mi přijde OK. Při měření před startem byla teplota paliva cca stejná jako teplota na dílně a pak po nastartování leze nahoru. Řekl bych, že to odpovídalo tomu jak se vrací teplá nafta z přepadů. Nevím jestli by nějakej malej rozdíl v teplotě paliva měl tak razantní vliv na výkon motoru. U Octavií jsem zažil, že měl vliv na zvýšení volnoběžných otáček, občasné škubání motoru, ale na výkon snad ani moc ne. V autě je nové jak palivové, tak tandemové čerpadlo v nádrži, tak novej palivák. Odpojil jsem hadici před palivovým čerpadlem (za filtrem paliva) a tam je dodávka paliva v pořádku. Po zapnutí klíčku během několika vteřin natlačena 2 lit. flaška a tlak pěknej. Za palivovým čerpadlem (na hlavě motoru) jsem tlak neměřil, ale je nové a originál PIERBURG, tak jsem za ním už závadu nehledal. Váha vzduchu byla v předchozím servisu taky vyměněna za novou, stejně jsem ještě zkusil dát jinou ze shodného (funkčního) auta a lepší to nebylo a hodnoty na VAGu v normálu. Co myslíš tím zaclonit váhu vzduchu? Jaká má být teplota paliva při motoru ohřátém na provozní teplotu? Jo a jaký tlak má být za palivovým čerpadlem na hlavě motoru za chodu motoru?
Děkuji za každou odpověď.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Hokr.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 21. lis 2018 11:47 #189338

  • Hokr
  • Avatar uživatele Hokr Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Tak jsem dnes přeměřil teplotu paliva. Ráno na dílně 18 °C - teplota paliva 14 °C. Po ohřátí motoru teplota vody 80 °C - teplota paliva 65 °C . Po odpojení váhy vzduchu je auto řekl bych ještě lenivější. Tlak turba leze v rozmezí otáček 2000 - 2500 k hodnotě 2.4 baru pak začne tlak klesat, ale ve 3000 otáčkách dává ještě furt přes 2 bary. Ani v rozmezí otáček 2000 - 2500 není zátah motoru takovej jakej by měl bejt a ve vyšších otáčkách je to ještě lenivější. :dry:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 02. zář 2020 22:50 #198981

Asi mám stejný problém, v tahu od 2200 ot do 3000.mi to taky skube. Někdy to skoci do nouzaku Diagnostika mi píše nedosahujici Plnící tlak.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 03. zář 2020 07:45 #198983

  • Mek
  • Avatar uživatele Mek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 167
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 12
Zkus se podívat na konektor na hadici od cooleru. Můžeš mít uhnilej káblík nebo špatný čidlo
VW T5 Multivan long 2.5 TDI 128kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 04. zář 2020 08:27 #198989

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Nebo jak tu uz nekdo psal ty spodni spony od hadic k intercooleru...
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW Transporter T5 2.5 Tdi PD 96 kW AXD nemá výkon. 22. říj 2020 09:37 #199619

Ahoj
Bojujem s rovnakým problémom na mojej T5
Prišiel si na chybu?
Majo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.181 sekund

Login