Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T5 - vymena motoru - repas nebo jety?

T5 - vymena motoru - repas nebo jety? 01. srp 2019 10:11 #193657

  • mudy
  • Avatar uživatele mudy Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim,
Dostali jsme se do nepekne situace a potrebovali by jsme trochu pomoct s rozhodovanim. Pokud na T5 s motorem AXD (rok 2005) je treba vymenit motor, jako cestou se vydat? Obe varianty samozrejme stoji ranec a rozhodne necheme resit stejne dilema do roka, to uz by asi slo fauvecko to lisu...

Repasovany motor:
- je zde jakasi kontrola vnitrku nicmene zase nekdo rika, ze jak se do motoru jednou sahne tak uz je to spatne
- v pripade vyvlozkovaneho motoru nekdo rika ze motor je pak nesmrtelny, jiny rika ze same problemy a snad byli i pripady vyjete vlozky z bloku motoru...

Motor s "nizkym" najezdem z jineho auta, proste kus za kus a modlit se:
- zaruka vetsinou 14 dni na vyzkouseni ze motor funguje, dal uz to je loterie
- nizky najezd u tehle motoru je s oborovskym otaznikem, nehlede na to ze porad zalezi kdo se o auto jak staral atd.

Diky za postrehy a zkusenosti.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vymena motoru - repas nebo jety? 01. srp 2019 15:01 #193664

  • dusanhaya
  • Avatar uživatele dusanhaya
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1491
  • Karma: 26
  • Obdržená poděkování 114
Někde a několikrát se tu o tom psali,nicméně já (a vím o dalších 3klubácích) jsme šli cestou repase stávajícího motoru. Já najeto cca 96.tis.km,spotřeba oleje na 15.tis.interval 0,3-0,5l. Za mě spokojenost,ikdyž to byla fin. raketa.
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)


Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vymena motoru - repas nebo jety? 01. srp 2019 21:23 #193668

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Podle me je to o tom jestli znas historii toho soucastneho motoru, jestli si do nej neco investoval a vis co na nem je a neni OK. Repase motoru se samozrejme daji delat dobre a spatne jako vsechno. Treba tady www.motorservis-rejchrt.cz/kontakt// se na to specializuji, pristup si myslim dobry, ale casto maji plno.

Vyhoda jineho motoru je jen v rychlosti, ze ho muzes mit hned, pripadne se zeptej tam kde delaji repasy, jesti nemaji nejaky repasovany skladem....
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vymena motoru - repas nebo jety? 01. srp 2019 21:40 #193670

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
U meho AXE jsem take sel cestou kompletni GO, co slo tak se opravovalo a vse prekotrolovalo, vse az na vlozky pro vstrikovace s ventilovymi voditky (Arnold), turbo (Berounsky), vacka (Pavlicek) jsem si delal sam a po vecerech s autem na ulici jsem to delal tri mesice. Mam uz skoro 15tis. od GO sel bych do toho znovu. A hlavně upgrade na litinové svody.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Ales-X.

T5 - vymena motoru - repas nebo jety? 02. srp 2019 12:09 #193680

  • mudy
  • Avatar uživatele mudy Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Diky vsem za rychle reakce. O voze/motoru sice neco vim, ale nejsem prvni majitel a natocen je tam skoro pulmilion takze uplne nevim jak se k pripadne repasi na tomhle konkretnim kuse postavit. Nejpravdepodobneji budu menit za repasovany a jak to tak slysim tak radsi vyvlozkovany kus, plus si pohlidat stav komponent zvenku. Potreboval jsem slyset nejake realne zkusenosti uzivatelu a jeste jednou teda, diky za ne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.172 sekund

Login