Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Motor 2.5 tdi

Motor 2.5 tdi 26. úno 2023 17:53 #208474

Ahoj,

chci koupit T5ku s 2.5tdi, jelikož tahám občas autopřepravník, jestli 96kw nebo 128kw je mi asi jedno, údajně jsou koncepčně stejné, akorát se liší v turbu, vstřikovačích, jednotce.... nicméně hodně čtu,že jsou to nepovedené motoru, jaksoukolím rozvodů, tak vodní pumpou, alusil ve válcích, vyklepávání uložení vstřikovačů a následné mísení oleje s naftou apod, dále se setkávám často, že klepou na vrchu, co tam tak často odchází? Hydroštely a vačka?

Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 2.5 tdi 26. úno 2023 18:49 #208476

  • geodet
  • Avatar uživatele geodet
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 51
  • Obdržená poděkování 6
Mel jsem 2,5 (AXD, 96 kW) v letech 2006-13 a najel s ni skoro 400t km a na motoru se za tu dobu nemenilo nic, ale je pravda ze jsem netahal nic tezkyho a 90 procent jizd s poloprazdnym autem
T6 Kombi 2016 103(132)kW
T5GP Kombi 2015 103(134)kW (prodáno)
T5GP Kombi 2011 132kW BiTDI (prodano)
T5 Kombi 2006 96kW (prodano)
Subaru XV 2021
Hyundai Getz 2007
Poděkovali: motokarista

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od geodet.

Motor 2.5 tdi 27. úno 2023 01:32 #208486

geodet napsal: Mel jsem 2,5 (AXD, 96 kW) v letech 2006-13 a najel s ni skoro 400t km a na motoru se za tu dobu nemenilo nic, ale je pravda ze jsem netahal nic tezkyho a 90 procent jizd s poloprazdnym autem


Právě, že sposta lidí mě odrazuje od 2.5tdi, jak systémem vodní pumpy, tak ředění oleje naftou, odcházi vačky, opotřebované soukolí rozvodů, které údajně nikdo nedělá krom originálu atd atd.... ale líbí se mi 6q převodovka a výkon, který už lecos utáhne, 1.9tdi má bolest převodovky a spojky zase, myslím si, že na tahání určitě ne...no, ale je to jen můj dosavadní názor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 2.5 tdi 27. úno 2023 08:46 #208490

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Nevidim motor 2.5TDI jako nejakou straslive odlisnou katastrofu od jinych normalnich motoru. Rozvody ozubenym soukolim misto remenu jsou naopak pomerne odolne a v podstate nevyzaduji servism cmene kazda komponenta pohanena pres ne je mozna trochu slozitejsi nez kdyz je to pres remen. Vodni pumpa pokud se meni v predepsanem intervalu a neda se tam sunt tak taky funguje jak ma. Vydreny nikasil je obcas problem, ale da se resit vlozkovanim. Vacky atd. se take proste meni kvuli opotrebeni. Nemuzes cekat ze auto z roku 2006, ktere ma najezdeno 250+kkm bude bez problemu a jine s timto motorem uz proste tezko sezenes. Takze ano vsechny ty popsane problemy existuji a navic mnohe dalsi, ale je to proste "bezna" (draha) udrzba. Uz jsem tu psal nekolikrat, ze motor je jen jedna z casti jinak sloziteho auta. Na T5 tohoto stari ovsem "hori" elektrika - hnijou draty spinace, motorky, sensory, dashpanel, klima, trubicky brzdove/AC, plastove dily, koroze.... proste je to 13-17 let stary auto a cim vic hejblatek tim vic se toho pokazi. Pokud bych to mel nejak shrnout, tak tohle auto je proste pro nekoho komu se to auto praci zaplati, nebo ma vlastni autodilnu. Porizovat ho kvuli obcasnemu tahani vozejku, to je levnejsi si na to pujcit auto v pujcovne.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poděkovali: motokarista

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 2.5 tdi 28. úno 2023 11:49 #208504

  • mape33
  • Avatar uživatele mape33
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 30
Já to taky měl a je to boží auto..... Když to jede tak super......
Nedávno jsem se toho zbavil a tak nějak cítím jak se mi psychicky i finančně ulevilo když skončili ty desetitisícové investice které do toho šli a hodiny oprav a rozebírání byť při šetrném zacházení.....
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW prodáno
Citroen jumper 2,2hdi 88kw obytný speciál
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Superb 2.0 tdi-cr
125kw
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG(darována)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.130 sekund

Login