Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Vodní pumpa

T5 - Vodní pumpa 13. říj 2011 18:43 #81009

Servis vlastnim ale t5 je moje soukrome auto.. Chtel jsem pouzeradu zkusenejsiho protoze jsem jeste nemel tu cest s timto motorem tak sr omlouvam ze sem navstivil toto forum a dovolil sem si sem dat prispevek omlouvam se..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 13. říj 2011 21:00 #81018

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
nemusíš se hned urážet....ono ne každý kdo sem chodí je fundovaný odborník,těch je mezi námi málo. Na kloudnou odpověď se tu čeká.Bohužel otázky typu...chtěl bych to vědět hned nejsou hned zodpovězeny.

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 29. říj 2011 19:01 #82099

zeroje0 hledej špatnou kostru nebo kontakt

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 05. lis 2011 19:48 #82567

Tak došlo i na mou pumpu ,ta se odporoučela do věčnejch lovišt x sovejch dílů .
Když už jsem byl u té opravy,tak jsem pořídil pár fotek na mobil. Co je to vlastně za bazmek,ta vodní pumpa ,čím se to vytahuje ven a kde to je v autě schovaný.Omluvte kvalitu fotek jo .Na první fotce je to co selhalo .Tohle je stará verze vodní pumpy ,jestě s hliníkovejma lopatkama.Naběháno 130021km.
Na druhé fotce pohled na lopatky ,které jsou zlehka sežrány nikdo neví proč.
Třetí fotka snad trochu detail toho opotřebení.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 05. lis 2011 20:00 #82569

Celkovej pohled na to proč musela ven.Na druhé fotce je hřídel na které je nasazený ozubený kolo ,který je poháněný od rozvodů.Je vidět i to ,že tahle strana vodní pumpy je zaolejovaná,což je normální stav, a tady tou stranou se to koupe v oleju z motoru .Za ty dva úchyty to drží v bloku motoru a ty šrouby co to drží jsou ,dva druhy ,podle roku výroby .A hlavně mají se měnit !
Třetí fotka je pohled na druhou stranu nic víc.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 05. lis 2011 20:08 #82570

No a tady tou dírou to teče z pumpy ven do bloku .Na druhé a třetí fotce se už trochu opakuju,ale snad to někomu pomůže,tak je sem dám.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 05. lis 2011 20:16 #82571

No a konečně porovnání stré a nové pumpy.Asi si někdo ve D:_)1 řekl,že plast je super ,tak ty lopatky udělal z plastu ,prej jsou lehčí a snad víc vydrží.Nutím se tomu věřit.Nová pumpa na druhé fotce jo.Na třetí fotce krabka od pumpy ,na stole jich leželo v dílně víc ,tak to prosím prověřte ,než to podle téhle fotky koupíte jo děkuji ,ale snad jsem vyfotil tu správnou.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 05. lis 2011 20:23 #82573

Pohled na novou konstrukci lopatek a hřídel.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 05. lis 2011 20:23 #82574

To poškození lopatek je vlivem kavitace. Jde o vytrhávání materiálu vlivem poklesu tlaku v systému.Tohle vzniká hlavně při běhu čerpadla ve studené chladící kapalině. Nejde o závadu, kterou bys měl řešit ale o celkovou konstrukci chladícího systému a použitý materiál na lopatkách. Dnes proti tomu výrobci vodních čerpadel bojují různými povrchovými úpravami. Např. SKF nanáší speciální modrý povrch z kosmických aplikací na lopatky u vodních čerpadel řady Aqua Max... ;)

EDIT: proto u nové ten plast. VW šlo touhle cestou. Zatím jsem to na těch plastovejch nezpozoroval to opotřebení. Spíš se stávalo, že se ta plast. vrtule protočila na hřídeli a pak to nechladí. Jestli tě to uklidní, tak to nebylo nikdy na T5 :mrgreen:
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 05. lis 2011 20:32 #82579

Pár fotek kde vlastně tu pumpu hledat.Při pohledu otevřenou kapotou je po pravé ruce vzadu za motorem ,ale jde přes změť trubek vidět jen tři šroubky a dekl ,kterej to krytuje a těsní.Na první fotce je prázdnej prostor v bloku motoru kde je to schovaný.Teď ještě bez pumpy.Na druhé fotce je kolo co tu pumpu pohání od rozvodů a vpravo kryt ,pod kterým ta pumpa je .Třetí fotka pumpa je uvnitř ,jde vidět hřídel na kterou se nasadí kolo z horní fotky .
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 05. lis 2011 20:39 #82584

Další fotka je doplňující k tomu hledání ,trubka od sání asi nikdo nepřehlédne a kdesi vzdadu to je .Na další fotce ještě trochu líp ,teda snad.No třetí fotka je jasná tímhle se to tahá ven.
Přílohy:
Poděkovali: kmotaK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 05. lis 2011 20:46 #82587

No pár fotek toho vercajku .Na první fotce stahovák ozubenýho kola .Na druhé tohle se nasadí do děr v ozubeným kole a pootočí ,ale vůbec to v tom kole nechce držet.Což je vidět na fotce 3 .
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 05. lis 2011 20:59 #82592

A ještě jednou to samé z druhé strany.Na druhé fotce je další bazmek ,ale ten jsem neviděl v akci ,takže mám jen jeho fotku ,mám ale zato ,že tím to se tahá ven to tělo té pumpy .Na a to je vše .Jen pro doplnění.Před výměnou jsme auto zvedli na zvedák odšroubovali spodní kryt motoru .Pod autem jsme našli zezadu u převodovky vypouštěcí šroubek na chladící kapalinu,vedle něj je u transporteru ještě takovej šroubek s dírkou a to je přepad.Tak tím vypouštecím je to ten vpravo jsme vypustili kapalinu .Vyteče dost a chrstá to.Nevyteče všechna jo.Dával jsem aji novej filtr na olej a novej olej .To jen tak pro doplnění.Jinak celá pumpa se vytahovala zezhora ,když auto stálo na zemi.Když auto stálo nazemi tak se ještě vyšroubovala nádržka na chladící kapalinu,která už v tu dobu byla prázdná.Přístup nic moc ,ale dá se to.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 06. lis 2011 21:25 #82827

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Když si u Hellera půjčím ty přípravky,za jak dlouho tu pumpu vytáhnu z auta? 2h?
A lépe se tahá vrchem nebo spodem? Co se lépe a precizněji dělá?
Když ji vytáhnu,můžu je vrátit,nebo jsou zapotřebí i pro montáž?
Jak je to s náplněmi?
Vodu vypustit,aby nenatekla do oleje,že? Kolik,všechnu,nebo polovinu,nebo kolik litrů asi?
Co s olejem,nastartovat po montáži,propláchnout minutu vodu z toho místa a pak olej měnit?
Je cesta,jak zabránit vodě,aby šla do oleje,nebo není?
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Vodní pumpa 07. lis 2011 07:31 #82833

Časově je to pro toho co se vyzná tak na 3 -4 hodky aji s krabkou cigár.Voda nevyteče všechna pokud to uděláš jak jsem psal asi polovina .Olej a voda se potkají tak jako tak,takže je lepší ten olej vyměnit.Mám dojem,že na vrácení té pumpy ty vercajky nepotřebuješ ,pumpa jde rukou dát dovnitř a kolo se jen nasadí a dotáhne matkou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.229 sekund

Login