Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Vačka na T5

Vačka na T5 20. říj 2009 11:26 #25512

Tak jsem se zařadil do fronty s problémem hydroštely a vačka. Motůrek začal z ničeho nic bouchat takové duté rány do sání. Nejdřív bylo podezření na nedovíraní vzduchového ventilu. Počítač v autě nic nehlásil, výkon se neztrácel, jen to bouchání bylo ošklivé. Přišel mechanik co dělá VW v garáži, napojil počítač na auto a zjistil, že auto vykazuje normální hodnoty ve všech měřeních. A co teď? Tak jsem auto na plaťáku odvezl do servisu, kde jsem auto i kupoval. Mechanik se jal rozebírat a zjistil zničené hydroštely a vačku. Chci jen podotknout, že jsem asi před 8000 km měnil olej a dával jsem tam doporučený olej longlife Valvoline. Nevím, jestli to má s tím souvislost, ale už by to bylo divné, kdyby ne. Co vy na to? :-k
Mazlík VW Multivan 2,5TDI 128kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vačka na T5 20. říj 2009 11:44 #25513

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 292
Kolik Km jsi jezdil na olej?
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Vačka na T5 20. říj 2009 11:48 #25514

No já to auto předtím koupil, bylo to dovezené z Německa a pravidelně servisováno. Tak předpokládám, že vše v pořádku.

Vačka na T5 20. říj 2009 14:29 #25515

• silvervan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 38
Napište prosím kolik měli ty motory najeto, ať vím kdy mě to čeká :-k
Teď mám 190.000 a výměny po 30.000 Long Life II a III a musím zaklepat, že nesleduju žádný problém.
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)

Vačka na T5 20. říj 2009 17:28 #25517

Já mám nalítáno 220000 km a přišlo to jako déšť z čistého nebe. Nic nic a najednou to začalo bouchat, žádná předzvěst.

Vačka na T5 20. říj 2009 21:15 #25529

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
Tak tak, obávám se, že výměny po 30 000 Km jsou sebevražda................. Máš to z Německa, takže to asi jezdilo Long Life 30 000. To bude ta příčina.
Hyundai Getz

Vačka na T5 23. říj 2009 07:48 #25666

tak tak to máš asi pravdu. 30 000 na jeden olej je fakt určitě moc... D-:(

Vačka na T5 15. led 2010 22:05 #33604

• Jarda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Už jsem se dlouho nezapojil do diskuse,ale tohle téma za to stojí.Je pravda,že jsou oleje různě kvalitní i když mají stejnou klasifikaci.Je pravda,že odborníci kteří vědí něco o olejích a nejsou zrovna placeni nějakou automobilkou nebo výrobcem olejů řikají,že motorový olej u naftových motorů po ujetí 20 000km dramaticky zhorší svoje mazací schopnosti.
To je za jedna z příčin.
Další věc je konstrukce motorů PD.Díky netěsnostem vstřikovačů prosakuje palivo do oleje,což je další důvod zhoršení vlastností oleje.
Jinak bych oleje LL nezatracoval.Zejména u aut s DPF filtrem se na jiné oleje jezdit nesmí.Hrozí poškození zminěného filtru.
Další věcí je prolínání vody a oleje z čerpadla serva u 2,5TDI.
Než všichni proklejete VW T5 pozeptejte se lidí co jezdí s Vitem CDI nebo různá HDI,JTD atd.
Já mám T5 2,5 TDI 96kW 4 roky, mám najeto 270 tis km a zatím jedno turbo,dvoje svody výfuku,dvě vodní pumpy.Samotné auto může za jedny svody a jednu pumpu.Ostatní je moje darebnost. Jarda

Vačka na T5 17. led 2010 23:47 #33799

Dávám long a jezdím na něj 20.000 km
Multivan 128kw

Vačka na T5 18. led 2010 20:26 #33843

zeroje0 napsal: 30 000 na jeden olej je fakt určitě moc

nedávno tu proběhlo téma olej lifetime ( http://www.lifetimeoleje.sk/lifetimeole ... kill-5W-30 ) a budeme řešit nějakých 30.tis km :D

Vačka na T5 18. led 2010 23:24 #33868

:shock: :shock: :shock: #-o #-o
D:_)1 caravelle T5 2004 77KW
D:_)1 transporter T2a 1967

D:_)5 FORD Orion 1,8D
D:_)10 sen T1 SAMBA 23window

PRODÁM €uro platí stále
my photos:
http://kacawellavw.rajce.idnes.cz/ D:_)8 00420 774 374 555 a 0043 6648 834 1983
ČÍSLO T5 ŽIJE!!!!!

Vačka na T5 02. úno 2010 23:42 #35252

• gas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
tak mám za sebou první garančku, proběhla v 15t km zároveň se změnou servisního intervalu a výměnou klaksonu bo ta mrcha z výroby vůbec netroubí :x , takže od teď už jen plná syntetika po 15t, longlife jsem tedy odpískal hned na začátku ... ve vw to bylo kvitováno s povděkem

Vačka na T5 02. úno 2010 23:55 #35253

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
A udělal jsi dobře, Long Life není špatný olej, špatný je ten inerval po 30.000 Km........
Hyundai Getz

Vačka na T5 03. úno 2010 08:06 #35260

• silvervan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 38

gas napsal: ve vw to bylo kvitováno s povděkem

Aby ne, když tam budeš jezdit častěji :mrgreen: :mrgreen:
Já jsem se bavil s kamarádem technikem v Amondu a ten říkal, že problémy s vačkou a hydroštely byly zatím jen u T5 celní správy, asi proto, že celý den mají navrčený motor a chrápou v autě :?: :?: :?: a vyjedou jenom když vidí někoho na kom si mohou smlsnout (třeba řidiče Š120)
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)

Vačka na T5 03. úno 2010 17:25 #35294

• gas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1

silvervan napsal: Aby ne, když tam budeš jezdit častěji

to mě vůbec nevadí, olej je levnější než longlife a těch pár korun za práci a olejový filtr mě za ten klid stojí ;)

Vygenerováno za 0.218 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/