Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Motor padá do nouzového režimu - POMOC

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 12. čen 2019 09:29 #192874

Chybu to píše regulační mez nedosažena, kod jsi nepamatuji.Naklápění funguje bez zjevných závad,regulace zkoušena podtlakovou pumpou,podtlak drží a jde až do plna...Další poznatek je že auto jede každý den jinak, záleží na počasí a teplotě,jednou je líné a jednou zas jede jako blázen..Nevím zda by to mohlo mít s tím spojitost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 12. čen 2019 20:30 #192888

Jo mám stejný problém a stejne poznatky jako ty.. já teď budu dávat další turbo, mám daný repas ale špatný, takže beru od jiného dodavatele a uvidíme. Myslim si ze mas stejný problém.. bude podle mě netestnost v turbo tzn ze sací plyny se míchají s vyfukovymi.. Zkus nasimulovat tuto zavádu tím ze pojedeš s mírně zatzenou ruční brzdou jako zátěž a uvidíš co to bude dělat, mi to třeba jelo 1000km bez padnuti do nouze, pak byl dne když během 100km to spadlo asi 100x
VW T5 Multivan 2.5TDi 128kW BPC
ex: VW T4 Caravelle LONG 2.5 TDi 75kW ACV
ex: VW T4 Transporter LONG 2.5 TDi 65kW AJT

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 13. čen 2019 11:58 #192896

Já zkusím váhu vzduchu,snad by to mělo zlepšit jízdní vlastnosti a to že to chvíli jede a chvíli ne...Budu doufat že vyřeší i ten nouzák..Zatím nechci řešit turbo,abych nedopadl jako spousty lidí, kteří dali nové a problém byl furt.

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 14. čen 2019 06:09 #192908

Včera jsme udělali ještě Log na 4. rychlostní stupeň.Pokud někdo pomůže a dle grafu poradí, budu rád.

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 17. čen 2019 12:13 #192967

Pošli kouknu se.

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 18. čen 2019 13:01 #193004

• kawa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Mě dříve na originál turbu 128kw na trojku:
v 1000ot požadavek 1450mBar - real: 1250mBar
V 1200ot požadavek: 1700mBar - real: 1450mBar
v 1400ot požadavek: 2040mBar - real: 1740mBar
v 1600ot už turbo plnilo požadavek jednotky - to bylo 2200mBar.
Ve 3700ot to bylo ještě 2500mBar
a pak to klesalo - jak požadavek, tak real.
Ve 4000ot - 2400mBar
Ve 4500ot - 2200mBar
Po celou dobu pak od těch 1600ot turbo kopírovalo požadavek jednotky :)

Třeba to někomu pomůže pro porovnání... Log byl trojka, stále plný plyn.
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft - 186ps/414Nm
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 18. srp 2019 16:59 #193938

Někdo nějaké nové postřehy? Protože mi už to hlava nebere

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 20. srp 2019 08:46 #193957

Ano, nové postřehy.Nouzový režim vyřešen..!!! Auto letí jako střela kopec nekopec, na dálnici mi nikdo nepředjel.:-)
No a závada, po veškerých zkouškách měření a grafech chtě nechtě muselo turbo ven.Na pohled bylo krásné, bez vůlí a opotřebení.Odvezl jsem ho na kontrolu a popřípadný repas,kde mi po rozebrání oznámili že už se v něm nějaký šmelíř vrtal a udělal z něho paskvil, tedy na stranu kde je sání dal menší rotor.Důvodem tedy bylo to že mezi stěnou a rotorem byla díra 2mm takže to mělo ztráty jako prase..!Tudíž to nemohlo stačit plnit ani kdyby chtělo...Takže na závěr, multivan i motor 2,5 tdi je velmi dobré auto ale nikdy nevíte který blb se v tom před vámi vrtal a co s tím dělal...Závadu jsem s přestávkami řešil 10 měsíců...:-D

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 20. srp 2019 09:10 #193961

• mape33
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Obdržená poděkování 24
No vida..... To turbo co bylo paskvil je to se kterým si to koupil nebo si ho tam dával už ty?
Já co jsem koukal na ten tvůj graf tak mi bylo dost divný že to nedosahuje požadavků jednotky....
Tohle by mě ale nenapadlo.
Turbo je turbo a to že to někdo takhle zprzni .....no nemám slov.
Ideálně zjistit kde to takhle udělali a této firmě se vyhnout
Co se týká auta a motoru mě to teď taky chodí výborně.... A stejně jako u tebe několik měsíců trápení a zjišťování všeho možného.
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW (zatím)
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG

Naposledy změněno: od mape33.

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 20. srp 2019 10:48 #193967

Od koho máš turbo?

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 21. srp 2019 13:28 #193987

Takhle už jsem to koupil,před tím měl auto pán z Liberce a ten ho koupil v Německu.Ale kdo tam dal a dělal to Turbo netuším,Ale bylo na něm vyraženo myslím TGM nebo tak nějak.

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 24. srp 2019 13:24 #194026

Mužu někomu poslat LOG ? a mrknul by ?

Díky předem kluci.

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 07. zář 2019 19:54 #194214

Zdravím,tak to tady studuji a mám stejný problém. Multivan 2,5l 128kw motor BPC, 343000km. Výměna turba (Garret nové),ic,egr,.
Po prvních 300km bez problému. Jízda do kopce škubání motoru a pak to šlo do nouze. Po nastartování bez problémů, dnes ráno jízda do kopce a jemné škubání(jako by motor vynechaval),ale do nouze to nešlo, Ale šel bílý kouř z výfuku a trochu to smrdělo jak při regeneraci. Dnes odpoledne chyba P0299 regulace tlaku přeplnovani-pod hranicí regulace. Udělali jsme řízenou regenaraci dpf a zatím nic,ale ujel jsem jen 20 km. Přemýšlím jestli by to nemohl být ten ucpaný výfuk(pár let jsem neměl dpf), Při poklepu posledního dílu takový plný zvuk.Můžete mi poradit od jakého výrobce výfuk-mám tam origo,ale už je trochu sežraný(první plášt)
Díky

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 07. zář 2019 20:22 #194215

Zkus sundat výfuk za turbem a jed to projet, tak si overis zda to je nebo není vyfukem. Jinak výfuky Bosal nebo Walker
Poděkovali: panamericana

Motor padá do nouzového režimu - POMOC 07. zář 2019 20:23 #194216

• covex
  • Pryč
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 44
Sezrazny prvni plast jeste vydrzi. Origo vyfuk na dve casti cca 20000,- i s praci. Neorigo stoji pulku, vydrzi pulku. V DieselPower jsou schopny ucpani vyfuku zmerit.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poděkovali: panamericana

Naposledy změněno: od covex.
Vygenerováno za 0.217 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/