Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 22. zář 2009 15:44 #23602

• t5128
  • Avatar uživatele t5128 Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím, mám Multivana 128, při zařazení a normálním spouštění spojky se ozve zvláštní dutej náraz a jakoby škubnutí stejné jako kdyby byl natržený silentblok na motoru tj. posunutí celého motoru o půl cm tam a zpátky. Dělá to i na zpátečku. Pak to "posunutí" jde cítit ještě když odstavím plyn třeba při 90km. Když pouštím spojku pomaličku tak je vše ok. Na servise každej tvrdil že to bude jeden z těch středových silentbloků, ty jsi vyměnil oba a je to stejný. Zbývá ještě ten velkej motorovej na boku, ten vyměněný není ale nezdá se mi že by to mohl dělat i když...... Podotýkám že mám novou dvouhmotu a celou spojku včetně dlouhé právé poloosy což čeká všechny t5....Byl jsem s tím ve třech servisech a nikdo na nic nepřišel. Seděl jsem ještě ve dvou t5 128 a tam to dělalo taky, u 4motiona to nědělalo. Něco jsem řešil s Karlosem, že to bude možná dělat přítlačák ale jak říkam je to tam všechno nový, dvouhmota taky, na neutrál žádný vibrace ani zvuky že by byla třeba špatná od výroby. Neví někdo kde je zakopanej PES?? Už to řeším 3m a nic. Díkas.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 22. zář 2009 16:27 #23605

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 292
Chtěl jsem ti napsat, poloosa nebo dvouhmoťák - ale ty jsi to už měnil. Tudíž nevím a také by mě to docela zajímalo. Poloosu mám původní, spojku dělanou a také tam někde cítím vůli.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 22. zář 2009 16:45 #23606

• t5128
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
jo to je prave divny. vsechno udelany a porad stejny. dnes jsem delal kotouce opet v dalsim servise tak jsem jim to tam prednesl, vyzkouseli a zase nic, co myslis na ten velkem posledni silentblok co je na boku?? zkouseli vuli na poloose a ta se nehne ani milimetr a k tomu mu rekli ze ten zvuk by byl stejne jinej. Delalo ti to od zacatku?

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 22. zář 2009 18:48 #23610

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
Ještě mě napadlo, jestli nemáš nějakou vůli v převodovce.
Hyundai Getz

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 22. zář 2009 20:54 #23622

• t5128
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
No mozny je vsechno, radit jde ale krasne, jednim prstem......

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 23. zář 2009 13:20 #23654

• voki
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Měnil jsi taky unašeč v převodovce na tý dlouhý poloose?? :-k
specializovaný AUTOSERVIS VW/ŠKODA Kutná Hora
(Autoservis-Pneuservis-Klimatizace-Diagnostika)
www.autoalles.eu

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 23. zář 2009 19:49 #23662

• t5128
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
snad ho vymenili v servisu, vim ze se menit ma zaroven s polooosou, doufam ze i oni to vedeli.....

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 23. zář 2009 22:40 #23678

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
Jo, to by mohlo být teoreticky ono. Poloosa nová, unašeč starý, vůle zůstala a krásně vymílá tu novou poloosu.
Hyundai Getz

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 23. zář 2009 23:50 #23710

To, o čem píšeš, je dle mého mínění u těchto vozidel standard. Ostrá spojka a velké vůle v převodovce. Příznaky o kterých píšeš mám také a to již od koupě nového Multivana. Prostě VW, tak co bys chtěl....
Multivan 128kw

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 25. zář 2009 13:11 #23797

• t5128
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
to hany.zvany

co bych chtel od vw, to mas pravdu:). fakt ti to dela od zacatku?? byl jsem vcera v italii s transporterem t5, 1.9tdi a tam to fungovalo normalne,mimo misu me docela prekvapilo jak ta 77kw jede, kdyz se radne nadrazdil tak tech 160 se dalo drzet, samozrejme ze kopec nesmel mit 3km:). tu poloosu jsem zkousel obrovskejma sikovkama na zvedaku a ani se nehne, takze ten unasec je vymeneny asi taky.

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 26. zář 2009 23:22 #23857

Skutečně od počátku. Byl jsem tímto velmi zklamán. Pochopitelně se vůle s přibývajícími km zvětšuje....
Multivan 128kw

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 27. zář 2009 13:43 #23873

• t5128
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
to hany.zvany: to odstaveni plynu a cuknuti bych sazel jak rikas na vuli v prevodovce ale myslis i ten divnej dutej zvuk pri normalnim pousteni spojky??

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 27. zář 2009 14:20 #23874

Dutý zvuk při pouštění spojky jsem zatím nezaregistroval, tudíž nemám k tomu co dodat.
Multivan 128kw

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 27. zář 2009 22:22 #23891

• t5128
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
v okamziku rozjizdeni, tj. pritlacak nebo nevim co.....kdyz si davam pozor tak je to v poho.

Ráz při pouštění spojky a odstavení plynu 27. lis 2009 10:22 #28574

• t5128
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Tak uz jsem na to prisel......Chybou bylo ze jsem tvrdil ze mam vymenenou poloosu s unasecem, bohuzel jsem veril predchazejicimu majiteli a "prodaval jak jsem koupil". Takze to cukani je samozrejme poloosa jak spravne odhadoval LADA a dalsi....Nedalo mi to, tak jsem ji vytahnul, vysledek posilam..... :) :). Vymackany unasec + vnitrni tisicihran na poloose....
Přílohy:

Vygenerováno za 0.211 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/