Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: TERMOSTAT

TERMOSTAT 29. pro 2018 16:40 #189770

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2210
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 225
Vypada to, ze pri vymene termostatu je u T5 2.5 potreba vypustit cely chladici system, protoze termostat je proste dole. Takze kdyz uz to budu delat tak vymenim celou chl. kapalinu - hledal jem kolik je tam vlastne kapaliny a jaka. Vypada to tedy ze original je v chladicim systemu 10l chl. kapaliny, v pomeru 4l G12++ a 6l destilovana voda, coz je pomer pro -25C. Pro -35C je to 5l G12++ a 5L destilky. O tom ze ale neni G12 jako G12 je hezky clanek www.auto.cz/test-chladicich-kapalin-g12-...-nez-nemrznout-78004

Zabavnejsi ale asi bude to napousteni aby to nateklo i do pridavneho topeni apod. predsi jen 10l je slusny kybl... nema nekdo typ jak to udelat nejlip?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

TERMOSTAT 29. pro 2018 22:58 #189773

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 70
U T2 2.5 je termostat dost navrchu , takže vody - resp. chl. kapaliny vyteče docela málo a pokud se odčerpá obsah expanzní nádobky bude únik ještě menší . Životnost kvalitní G12 je 5 let . Orig. termostat dodává myslím Mahle nebo Wahler - ale nejsem si jistý který z nich - je na něm odfrézovaný znak VW .
Umístěný je na pravé str. motoru ze zadu - z pohledu řidiče - nejlépe se mění , když se demontuje airbox s filtrem - pak je tam docela rozumný přístup - sundají se hadice od turba a pak je to pohoda - tady máš video

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

TERMOSTAT 29. pro 2018 23:40 #189776

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2210
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 225
Jo to video jsem zkouknul, moc se mi nelibi jak ta chl. kapalina tece vsude kolem dolu a je ji na muj vkus moc. Ja jsem od VW dostal Wahler, ale jinde pisou ze origo je Mahle, tak je to asi jedno. Jen me neni jasna ta teplota 80C v dilenske.

VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys.

TERMOSTAT 09. led 2019 22:19 #189989

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2210
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 225
Mam za sebou vymenu termostatu a webasto si snad konecne odpocine... jeste mi zbyva zkusit zmerit ten stary, zajimalo by me jestli to na nem bude znat.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

TERMOSTAT 10. led 2019 21:32 #190011

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2210
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 225
Stary termostat jsem zmeril, otvira a zavira spravne, ale vzhledem k tomu, ze jeho tesneni je tam kde nema, tak ani zavreny termostat netesni.

Jinak je to take Wahler.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

TERMOSTAT 11. led 2019 16:13 #190017

U mé 1.9 77kw motor AXB auto topilo jenom do kopce na rovině a z kopce teplota na 70 a v autě zima i kdyz přihřev topil a bylo to těsněni pod hlavou a protoze je tam blby přistup na termostat ktery je u altiku tak jej mechanik hned vymenil a teplota ted pořad okolo 90

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

TERMOSTAT 11. led 2019 20:58 #190018

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2210
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 225
Termostat je pomerne levna vec i rychla vymena, tesneni si myslim je horsi. Prijde mi ale divne podle tech priznaku, ze neco takoveho mohlo delat tesneni pod hlavou. Motor 1.9 neznam, ale kdyz se poskodi tesneni, obvykle dochazi k prusaku chl. kap. do oleje, nebo valcu, pripadne oleje a nafty nekam jinam, nebo tlakovani chl. kap. vyfukovymi plyny - zalezi kde je to tesneni poskozene. Jediny scenar kdy bych si dokazal predstavit, ze to ma vliv na topeni je, kdyz by bylo tesneni proslusle mezi privodem studene a odvodem teple vody, takze by se voda v motoru neohrivala, ale to to by se motor zase prehrival. Zazraky se deji taky kdyz se motor osadi spatnym tesnenim kde nesedi diry. Priznaky co popisujes jednoznacne ukazuji na termostat. I me teda vymena pomohla a na starem je videt, ze termostat ma poskozene tesneni.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.120 sekund

Login