Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Olej ve vodě

Olej ve vodě 13. dub 2010 22:09 #40394

Jarku,máš naprostou pravdu.Asi se mělo na zkoušku opravdu vyměnit výměník,než takhle pracně to rozebírat...Teď už je pozdě a jak se říká po bitvě je každej...Já vsázím na výměník třeba pár piv :drunken: v Táboře na srazu ;)
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej ve vodě 03. led 2013 21:15 #110556

  • Petr36
  • Avatar uživatele Petr36
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 80
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 6
Vlastním 2,5 128kw, model 2008, auto jsem koupil nové a k dnešnímu dni mám najeto cca 198tis. Těsně po garanci,jak také jinak se mi začala ztrácet voda, toto téma jsem zde už pročetl. Dojel jsem tedy s autem do servisu a čekal na zprávu, druhý den mi volal technik, že to vypadá na těsnění pod hlavou a že musí sundat hlavu, aby zjistili více. Podotýkám, že auto nevykazovalo žádnou změnu jezdilo jako dříve. A paradox byl, že teploměr byl po zahřátí neustále na 90 C, ale to je prý nastavené standartně. Souhlasil jsem, což byla asi chyba, protože po tom co jsem zde vše přečetl bych se nedivil kdyby to tenkrát byla jen vodní pumpa. Po rozebrání mi bylo sděleno, že jsou prasklé písty válce 2 atd. jel jsem do servisu, abych to viděl na vlastní oči. Prasklinky vskutku byli, nevím viděl jsem písty ve válci tohoto motoru po cca 160 tis. km poprvé, nemohu soudit, ale myslím, že by se našli na leckterém jiném autě (motoru). Každopádně předběžná cena opravy byla vyčíslena cca 200 tis. v tu chvíli jsem volal odtahovku a řešil opravu u svého mechanika. Byla natlakována hlava, která byla v pořádku, výměna vodní pumpy, vyměnili se pro jistotu i ty "prasklé" písty, nové těsnění atd. Auto jezdilo dále jen se po nějaké době pro změnu dostal do expanzní nádoby olej. Šedý šlem na víčku od oleje nebyl a olej nijak výrazně neubyl každopádně bylo před výměnou oleje tak jsem nechal vyměnit pro jistou zde zmíněný olejový chladič, vypláchnout systém a nalít novou nemrznoucí kapalinu. Přesto se mi znovu objevil olej v nádobce, ale myslím, že jsou to usazeniny, které tam jsou v celém systému. Budu sledovat a napíšu , jak vše dopadlo. Každopádně jsem se chtěl zeptat máte někdo nějaký osvědčený přípravek na vypláchnutí chl. systému od té kaše (olej s vodou)? Předem děkuju všem za rady. Jak jsem tak prolézal net narazil jsem na tento názor:
Zřejmě chybou při montáži docházelo ke zkroucení dosedací plochy hlavy válců. To má za následek pronikání oleje do chladicího systému, a proto při koupi prohlédněte expanzní nádobu. Je-li v ní olej, tak od takového vozu ruce pryč. VW však zareagoval velkoryse a takto postiženým vozům měnil celé pohonné jednotky.
Takže můj druhý dotaz je zda jste někdo na takové svolávací akci byl a zda u nás v ČR vůbec taková akce byla a případně jakého motoru a roku výroby se týkala. Ještě jednou díky za názory.
T5 Multivan 2,5 128kw BPC, 2007

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Petr36.

Olej ve vodě 24. dub 2016 12:11 #166374

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Tak po roce a pul prvni zavada na T5 a hned jsem v klubu pratel prasklych olejovych chladicu :-)

Petre, ja na cisteni nakoupil hodne destilovane vody a tablety do mycky na nadobi. Nejprve v rychlovarne konvici ohrata destilka s tabletama a nechat motor bezet na volnobeh, pak vypustit a nekolikrat dokola, pak proplachovat jen cistou v rychlovarce ohratou destilkou a ve finale dat finalni destilku s g12 kapalinou ;-) jestli to chces mit ciste pocitej ze na to padne 100l destilky.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Ales-X.

Olej ve vodě 24. dub 2016 19:22 #166389

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
To už to máš rok a půl????!!!!
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej ve vodě 26. dub 2016 20:15 #166480

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Ano Laďo, kupoval jsem ji chvíli před narozením Dominika a tomu bude za chvilku rok a pul ... letí to :-)

Mimochodem, jak vymazat chybu z ECU kdyz na vas blika a nemate po ruce VAG ...

Odpojit - pol od baterky a brzdovym pedalem vybit kondenzatory v ECU, drzet seslapnuty cca 30sec. (VW udava 3min.). Nechat otevrene dvere ridici a haubnu. Pripojit baterku a zapnout zapalovani !!! Nestartovat !!! a nechat zapnute 3min. Po te vypnou zapalovani a chyby z ECU se vymazou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Ales-X.

Olej ve vodě 27. dub 2016 01:03 #166497

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Juj, tak tohle teda neznám................
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej ve vodě 28. dub 2016 22:07 #166572

  • fifac
  • Avatar uživatele fifac
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 324
  • Obdržená poděkování 19
jak moc je složité vyměnit chladič oleje? Jde to udělat přímo na autě? Jaký je k tomu přístup? A zvládnu to i jako neodborník, ale přesto celkem zručný kutil?
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW 4Motion Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Olej ve vodě 29. dub 2016 00:19 #166582

  • Wesni
  • Avatar uživatele Wesni
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 367
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 29
Abys vymenil vymenik voda olej, musis shodit cely predek. Vypustit vodu, vypustit olej, odsat klimatizaci, povolit milion sroubu. Budou tam i nejaky tesneni, tak si zjisti jaky a sezen si je novy nez se do toho das. To asi tak zevrubne co me na rychlo napadlo...

Odesláno z mého D6603 pomocí Tapatalk
VW T4 Multivan 2,5TDI 111kW
VW T4 2,5TDI Syncro long tulivan
VW T5 Multivan 2,5TDI r.v. 04 128kW AXE konečně prodané
VW T4 Transporter 2,4D synco r.v. 94 - prodáno

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Wesni.

Re:Olej ve vodě 30. dub 2016 11:27 #166602

  • fifac
  • Avatar uživatele fifac
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 324
  • Obdržená poděkování 19
Nafocený to asi nikdo nemá, co?
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW 4Motion Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej ve vodě 22. kvě 2016 19:41 #167325

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
fifac, bohuzel nafocene to nemam, ale dalal jsem to v Praze na ulici a da se to udelat. Pocitej ze se odstroji kopletne cely predek a na motoru sundas i klimakompresor aby jsi se k tomu dostal. Doporucuji vse delat v klidu a s rozmyslel a jde to samo, vse je logicky umistene az na ty dvy debilni M6 srouby co spojuji naraznik s blatnikem :-D

Nafocene jsem to mel, ale omylem vymazal jedine co me zustala je prvni fotka ze sundavani narazniku.


Nemam uz ani tu co jsem daval vyse kde je chladic videt.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Ales-X.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.254 sekund

Login