Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - únik oleje

T5 - únik oleje 26. led 2011 20:36 #62580

karlosVW: Nevyberes, ale vis jak to je, nekdo te doporuci, nekdo ne, nekdo ma dobre zkusenosti, jiny spatny, neco se nepovede - vadna soucastka nebo serie soucastek .. ja z toho relativne velkeho poctu turb co jsem odebral nemam jedinou reklamaci a to jsou v tom i hybridy na vrcholne vykony a vysoce pretezovane ... puvodne jsem bral jinde a v posledni dobe 2 hybridy vylitly a po repasi u zdejsiho absolutne bezproblemu ...
Uz jsem vystridal 3 firmy / lidi co delaji turba (repase/skladacky) a zatim nemohu O.H. nez doporucit (toto neni ucelova reklama) ...
Chiptuning, diagnostika, servis Téček, měření výkonu, odstranění DPF.
T5 Multivan 2.5TDi 128kW prodán
Audi Q7 4.2TDI
Audi TTQ 165kW
Yamaha YZF-R1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - únik oleje 26. led 2011 22:44 #62632

ada pokud bys měl v háji ty kroužky což jsem měl tu čest navlastní kůži na oktávce ,tak jsem ráno v garáži na dlažbě mohl utírat saze ve velkým stylu.Kouřilo to černej dymec a takovej těžkej co se hned usadil na tu dlažbu a olej jsem do toho auta lil jak palivo .Auto kupodivu jelo jak drak a za jízdy jsem žádnej černej ani jinej dým neviděl.Jen ráno po nastartování ,nebo když to dýl stálo venku ,tak to černě čudilo.K tomu testu na stolici,nikdy jsem to neviděl,ale asi to není zahřátý ,že ???Otáčky jsou jedna věc ,tlak oleje druhá ,ale co teplota ?Třeba je nepatrně vyhlá hřídel turba a teplem se víc zdeformuje a netěsní to už tak dobře .Ale znova píšu,že jsem neviděl jak to testujou jen mě to tak napadlo.

T5 - únik oleje 29. led 2011 22:09 #62977

• ada
  • Avatar uživatele ada Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
S tou teplotou turba - dobrý postřeh. Na to jsem zapoměl-budu doufat , že tam problem není. Auto jede dobře a pokud vidím dobře, tak to nekouří. Výfuk je jako uhel a mastný, ale vidět nic není. Pořád nevím je-li možno vyměnit gufera na ventilech bez sundání hlavy. Tím bych chtěl začít. Kamarad mě straší, že když se toho oleje dostane moc do katu může to začít hořet a turbo prý půjde do věčných lovišť.

T5 - únik oleje 30. led 2011 08:34 #62983

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
Tak co se tyče turba nebudu se přit kde jsou dobři a kde ne.My davame repase a nove z Velke Biteše a za cca 7 let bez reklamace!!! min 100ks pro tři servisy. Pokud jsi ho měl na stolici tak věř že za studena by žral olej ještě vic než za tepla.Při dodrženi všech postupu.Olej se ohřiva na 90st a požívaji i 5W30 aby byl nejřidši. Turbo zjistiš když demontuješ tlakovou hadici od turba a koukneš kolik tam maš oleje.Ten olej je tam vždy nejaky ale pokud hadici vytřeš nasadiš a ujedeš do 50 km tak tam muže byt max tenoulinky film skoro nic. Ale jak pišeš 2 litry na 2000km je dost. Škodovka měla v normě 0,9l oleje na 1000km ;)
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

T5 - únik oleje 30. led 2011 08:58 #62985

H O L A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To je sice opravdu moc pěkný, že se tady dohadujete o tom kdo kde jak a u koho mění a repasuje turba,ale ten člověk se ptá, JESTLI SE DAJÍ VYMĚNIT GUFERA NA VENTILECH BEZ DEMONTÁŽE HLAVY...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak te laskavě vyjádřete k tématu...
Plyš
vwTrosenclub
jeden z plyšů...

VW T5 TDi multivan ještě normální motor

Naposledy změněno: od JK.Plys.

T5 - únik oleje 30. led 2011 10:44 #62992

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
tak to je snad jasne #-o NEDAJI hlava dolu a pak vymena :!: :!: :!: Ale to neni prace pro žadneho frajera v garaži :snoty: motor 2,5 TDI PD umi poskladat malokdo :-k Tak aby byl OK Byla by to ta posledni varianta než sundam Hlavu hledat zavadu jinde :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: Proto jsem uvadel ješte jednou kontrolu turba přes hadice panačku z PLYŠE ;) ;)
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu

T5 - únik oleje 30. led 2011 11:16 #62997

:P já jsem v poho,ale jestli se někdo ptá a mocí mermo a je rozhodnutej měnit gufera na ventilech,tak neni důvod plnit topic laborováním nad výměnou turbíny... :-"
Pravda je,že o některých motorů,neříkám že VW, tohle udělat lze...
Zkrátka odpověď je ne, nedá se.. ;)
vwTrosenclub
jeden z plyšů...

VW T5 TDi multivan ještě normální motor

T5 - únik oleje 03. úno 2011 22:00 #63525

• ada
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím , tak si začínám myslet, že spousta z vás možná měli pravdu s unikem oleje TURBO.
Jak jsem psal padalo to do nouzáku, takže naklápění tj výměna turba po 1000 je to dobrý svítí kontrolka hldina oleje. Turbo ven a reklamace. Montáž měho půvdního zrepasovaného turba, mechanik nadával , že lze tím co vypadá jako matička u lopatek hýbat tak že se to skoro dotýkalo na obou stranách stěn turba. volám do Holic a oni že to nějakou tu vůli mít musí. Třeba jo, ale jájsem ujel cca 4000 km za 10 dní a najednou nedobré zvuky, jako když v plechovce rachtají podložky takže odtah. Mehanik sundal hadici a alu kolínko ze sání. Lopatky možná i obroušené každopádně vůle možná i centimetr. Tak a jak ted naně v holicích. Už při minulé reklamaci mi sdělil , že moc reklamace nebere. Někdo psal , že v DE lze koupit nové turbo ve VW cca 600 euro asi bych to udělal. Jsem z toho dost mrzut. Tak jsem se vypovídal. Budu rád za každou radu. Ada

T5 - únik oleje 03. úno 2011 22:16 #63534

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 37
pokud máš na to repasované turbo doklad,tak máš šanci uspět....máš 6 měsíců záruku.

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

T5 - únik oleje 03. úno 2011 22:19 #63536

• ada
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
doklad mám ale na to co mi dával jako první , které jsem mu vrátil.

T5 - únik oleje 03. úno 2011 22:21 #63538

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 37
a to je déle než 6 měsíců?

VW T1/09.1962/22kW

info@ahcl.cz

T5 - únik oleje 03. úno 2011 22:22 #63539

• ada
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
nee cca 6 až 10 dní

T5 - únik oleje 03. úno 2011 22:26 #63541

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 37
mno tak doklad máš,s tím se můžeš ohánět....a je fuk na který ze dvou šmejdů je.Výrobní číslo na dokladu není? Nebo nějaká jejich poznávací značka...nějaký identifikátor...

VW T1/09.1962/22kW

info@ahcl.cz

T5 - únik oleje 03. úno 2011 22:30 #63543

• ada
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Mluvil jsem s puvodnim majitelem ten sám říkal že takhle razantně mizel olej od začátku co si to nechal dovést, ale při jeho cca 25000 za rok to tolik nebolelo. Jenže já stím potřebuji navrčet tak 120000 za rok. Taky říkal že mu dělaly jeden píst a opravovaly někde v Brně hlavu od vztřiku a dával novou vačku , Začínám se fakt bát

T5 - únik oleje 03. úno 2011 22:44 #63545

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
nejen pro ada: repase turba a dokonce i jeho opětovne namontovani neni jednoducha zaležitost. jso to male veci ktere delaji v konečnem dusledku celkovy vysledek ato je životnost turba. Napřiklad pokud u T5 nevyměnite nove šrouby na uchyceni turba na přirubě je na 99% jiste že vam začne turbo pod přirubou foukat.Jedna z podminek při vyměně tuba je dokonce vyměna oleje,fitru a vzducoveho filtu.My před nasazenim repase nejprve zalijeme mazaci vpust mazadlem od BP.Taksamo je použivame pro přebrusy klik a šalku než se k nim dostane olej motoru.
Dam Vam všem jednu radu:
At už mate problem s autem jakykoliv, pokud ho date do servisu a tak to nechte cele na to danem servise!!!! od kud si zajisti dil a zakoli je jeho starost,ale Vam garantuje cenu na ktere se domluvite předem a hlavně nese celou ZARUKU ZA CELOU OPRAVU I MONTAŽ!!!
Ja osobně za dily ktere si zakaznik donese sam nepřebiram zaruku a ani za montaž!!!
Takže tim chci řist že turbo mohlo byt špatne po repasi ale taktež mohlo byt neodborně namontované a pak se těžko hleda vynik.
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu

Vygenerováno za 0.264 sekund

Login