Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 19. říj 2017 15:28 #180522

  • Mi
  • Avatar uživatele Mi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 137
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 1
s 10w40 asi turbo moc nadseny nebude.. jinak to snad ani nesplnuje normu 507.00 nebo ano?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 23. říj 2017 20:05 #180604

  • parik
  • Avatar uživatele parik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 77
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 9
Co je to vw norma, akorat tak prd! Longlife, saps a viskozita. Dal jsem 10w40 a mam konecne klid, turbo mam po repase, s 0w30 z nemecka se pri startovani v zime ukroutilo.motor ma vule jak starej zigul, tak husci olej to zatim resi.
T5 2.0bitdi 480Nm 210ps
individualni chiptuning - 1.9tdi 2.0tdi 2.0bitdi 2.5tdi dsg - magpro2 x17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 24. říj 2017 10:05 #180610

  • Mi
  • Avatar uživatele Mi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 137
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 1
Pokud si myslíš, že si turbo a hlava hvízdá blahem s takovým hustým medem než se zaolejuje, tak prosím. Vyřešíš tím spotřebu oleje, ale dáváš na prdel jiným komponentům motoru, není to stará atmosféra a rotačka. To nemluvím o DPFku, který potřebuje low saps oleje. Dělej jak uznáš za vhodný, ale neraď takový pitomosti druhým ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mi.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 24. říj 2017 11:12 #180611

  • parik
  • Avatar uživatele parik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 77
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 9
Od ledna s autem mam nalitano 40kkm, jezdim s tim vyhradne dlouhe trasy, stav dpf si kontorluju pres diagnostiku, pres 10g popilku se nedostanu, regenerace probiha nejdirve kolem 900km a to mam jeste auto chipnuty s afr na 17.4. Jdiny co muze trpej je ted vacka. Mam zkusenosti i s 10w60 v modernich cr motorech, kde s pouzitim nenormovaneho oleje doopravdy neni problem!
T5 2.0bitdi 480Nm 210ps
individualni chiptuning - 1.9tdi 2.0tdi 2.0bitdi 2.5tdi dsg - magpro2 x17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 13. lis 2017 20:20 #180858

  • mourek
  • Avatar uživatele mourek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 217
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 21
Ahoj, můžu se zeptat jak to je s tím kombinovaným chladičem EGR/olej, který pohřbívá ty 132kW BiTDI? Že to způsobuje ten chladič je celkem shoda, ale jak to vzniká vlastně nevím. Jestli je to
- uvolněný bordel, který se dostane přes sání motoru,
- nebo přes nečistoty v oleji.

Díky
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 14. lis 2017 00:09 #180864

  • parik
  • Avatar uživatele parik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 77
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 9
Pres sani, nejvic na to trpi ten valec, kterej je nejbliz k usti od egr. Ale nevim jestli to nejdriv odserou pistni krouzky nebo ten hlinkovej blok.
T5 2.0bitdi 480Nm 210ps
individualni chiptuning - 1.9tdi 2.0tdi 2.0bitdi 2.5tdi dsg - magpro2 x17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 14. lis 2017 21:09 #180878

  • mourek
  • Avatar uživatele mourek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 217
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 21
Nemáte ještě tušení jak to probíhá? Zda to žere olej postupně kousek po kousku, víc a víc nebo za pár tisíc km konec? Mám možnost nějaké 132kW, DSG, 4M, 2012 najeto 106 tis. Pokud aktuálně olej nežere a udělala by se výměna chladiče EGR, byla by šance, že to vydrží funkční :-) ....
Díky
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 17. lis 2017 22:34 #180927

  • parik
  • Avatar uživatele parik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 77
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 9
Pokud to nezere, tak bych se toho nebala a udelal egr chladic hned. Znam multivana z 2010, krerej pri 220kkm nezere nic, neveril jsem to mu. Ja po 3/4 roku jezdeni resim ze auto furt regeneruje a zacalo to ted zrat brutalne olej. Nejdirv zkusim cidlo rozidlu tlaku, protoze ukazuje rozdilne hodnoty, jedno 3 pak 11 pak 15 pak 22mbaru v rozmezi 5minut, kdyz to nepomuze, tak udelam pistni krouzky. Mam 11/2012 s 98kkm s vymenenim chladicem pri 54kkm. Spolecnik ma 4/2014, taky jsme mu nenili egr cca pri 56kkm a nezere ani kapku.
T5 2.0bitdi 480Nm 210ps
individualni chiptuning - 1.9tdi 2.0tdi 2.0bitdi 2.5tdi dsg - magpro2 x17
Poděkovali: mourek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 18. lis 2017 12:49 #180930

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2757
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 169
Výměna egru je základ. Otázkou je jak moc to bylo včas.
Co vím tak se vydřou válce, vodítka ventilů, spalováním oleje se poškodí vše co je za motorem, dpf, snímače atd.
Poděkovali: mourek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 18. lis 2017 20:34 #180937

  • mourek
  • Avatar uživatele mourek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 217
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 21
Díky moc, že jste věnovali čas odpovědím.

Snažím koupit Multivana s vyměněným motorem, ale nevím za to dopadne. Proto řeším i tohoto, je za 625 tis 5/2012, 106 000 km, 4M, DSG, highline, nezávislé a podobně v pěkném stavu.
www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/mu...17522378?goFrom=list
Za předpokladu, že olej nežere (což majitel tvrdí B) ) by to asi nebylo špatné :) , kdyby došlo na opravu tak by to už taková hitparáda nebyla :sick: .
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 18. lis 2017 22:56 #180938

Taky jsme, na něj koukal, ale nakonec jsem si řekl, že tenhle motor ne a třebaže mám automat rád, tak tady taky ne.
Nakonec padla volba na asi nejmenší zlo, 103 kw, navíc atest na chip. 127 kw a manuál. Samozřejmě čas prověří jaká byla volba :)
VW Multivan T5 GP, 103 kw motor, ori.chip na 125 kw, manuál, rok 2010

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 19. lis 2017 11:19 #180941

Jak člověk něco moc chce tak mu stejně není pomoci. Ani nevím kolikrát jsem si za dobu s multivanem řekl: "proč jsem si za ty peníze nekoupil novou T5 kombi". U mě to nebylo o motoru měl, jsem 2,5, ale neposlechl jsem ty co mi říkali nekupuj bourané auto.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 19. lis 2017 13:47 #180943

  • mourek
  • Avatar uživatele mourek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 217
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 21
Karlos74: No, já ten motor risknu, jen asi radši vyměněný. Nejrozumnější by asi byl 132 kW v MAN a 4M, ty se tvářejí, že držejí (pokud chci 4M a 132 kW), jenže těch je málo. Většina lidí doporučuje 103 kW a ty jsou málo v 4M a highline. Viděl jsem dvě trochu lákavé na mobile.de, aledo tří dní zmizely :) .

Stanislav123: Jo, u nás v práci se říká "Zkušenost je blbost, kterou podruhé neuděláš". U multivana mě lákají otočné a posuvné sedačky. Turneo Custom a Hyundai H1 odtočné a posuvné sedačky nemá, Space Tourer je má alespoň posuvné.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 19. lis 2017 14:39 #180945

je to tak multivan byl komfot u mě vykoupený tím, že za tu dobu co jsem ho měl stál celkem tak dva měsíce v servise. Nová carevella je z pozice řidiče to samé, ale děti protestují i když jim jde klima a nic neupadává...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 27. lis 2017 09:53 #181036

  • Hannu
  • Avatar uživatele Hannu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 39
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 1
Včera opět dolit litr oleje po 2.897 km... Prostě se to blíží a já nevim, co s tím. Autorizák tvrdí a dál bude, že litr na 1000 je stále v normě, já mezitím najedu třeba další desítky tis. km a vysere se mi to třeba 3000 km od domova. Psal jste někdy někdo přímo do fabriky v DE? Tohle je prostě jejich problém zralý na svolávačku, na který se z vysoka vykašlali a užíváme si to my, pitomci, co si tou koupili. Kdybych to aspoň nekoupil jak trouba u dealera v DE v domnění, že mám pak nějaký zastání...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.138 sekund

Login