Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 19. srp 2019 10:15 #193946

• mourek
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
VAG DPF mě ukazuje regenarace v rozmezí cca 100 km, EGR vyřazený nemám a obvykle k samovolné regeneraci nedochází. Motor tety provádí za vhodných podmínek regeneraci s přívstřikem, ale vždy se zregeneruje. Pokud jedu zázrakem po volné dálnici tak 150 km/h a víc zaplnění DPF nestoupá, ale ani výrazně neklesá.
Zaplnění DPF je údaj k ničemu, protože to počítá řídicí jednotka.

Já si myslím, že plnost filtru se pozná jen podle toho jak rychle se ucpe v nějakém konkrétním jízdním režimu a samozřejmě těžko říct vliv kondice motoru.

VAG DPF určitě sleduj, dokud se filtr zregenruje v rozumném poměru k době zaplnění nemělo by to představovat problém pro ježdění. Tvých 150 až 300 je proti mým kolem 100 km výrazně lepší výsledek.

Spotřeba oleje hodně kolísá záleží na mnoha faktorech (teplota tj. vůle píst/válec, otáčky, viskozita oleje ...). Podle několika informací to žere hlavně při krátkých cestách. Nejmíň to zřejmě žere klinou jízdou za nízkých otáček.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 29. srp 2019 20:59 #194086

• readytorace
  • Uživatel
Ahoj, zítra si nechám prověřit endoskopickou kamerou motor, nemáte náhodou někdo z postižených fotky jak to vypadalo, když ty první dva válce byly poškozený tím bordelem z EGR chladiče?
Caravelle 2.0 BiTDi, 2010, 132kW, 4 motion

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 30. srp 2019 12:16 #194096

• covex
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 7
Fotky najdes na netu, nevim zda endoskop, treba:
www.google.ca/search?q=2.0+TDI+132kW+olv...66QKHZTICokQ_AUICSgC
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 30. srp 2019 16:35 #194100

• zob
  • Uživatel
Dneska jsem dostal výsledky z váhového testu oleje: 0,78l/1000km (123tis. najeto). Máte někdo zkušenost se zakoupením motoru na inzerát? Na sbazaru občas něco je a na ebay toho je hodně. Všechno tak kolem 100tis.kč.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 30. srp 2019 23:06 #194105

• mourek
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Když jsi dělal váhovou zkoušku, to jsi chtěl na kuanci do VW?

Motor na inzerát; vydím dvě varianty v podobě nového nebo repasovanovaného motoru. Koupit starší je nesmysl, bude mít stejný problém.
- pokud je nový tak je otázka kde ho kdo získal a zda je to ten poslední, který má být (tj. nějaké modifikace),
- pokud je repasovaný je otázkou kdo a jak dobře ho udělal.
Já měl před rokem nabídku na generálku za 65 tis kdy se dělalo o hodně víc věcí než jen výbrus.

Ohledně modifikací jsem zatím nikde nenašel informace, v čem je nový motor od VW jiný než repasovaný resp. po generálce. Samozřejmě vždy předpokládám chladič EGR s písmenem D.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 01. zář 2019 11:04 #194109

• zob
  • Uživatel
Auto je původem z DE takže kulanci mi rovnou řekli, že ne.

Váhovou zkoušku jsem dělal pro právníka, auto jsem koupil před 2000km a prodejce mi závadu zatajil.

Aby toho nebylo málo tak mi za 14 dní končí technická. Dá se s tím projít na emisích?
Neorientuju se v tom zjištění stavu DPF. Kontrolka mi žádná nikdy nesvítila. VAG mám, ale nevím co hledat...

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 01. zář 2019 11:52 #194111

• mourek
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Pokud nemáš DPF proděravělé není důvod, abys neprošel. Dokonce oproti klasickému dieselu jen lehce zavrčí a pokud je DPF těsné je po měření a mažeš na technickou. S VAG bohužel neumím, já to zjišťuji přes aplikaci v mobilu VAG DPF a tam je to snadné.

Držím palce, a doufám, že se prodejce na opravě bude podíet.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 02. zář 2019 22:28 #194142

• matyPce
  • Uživatel
Dle mého názoru ještě STK projdeš, ale asi bych to neodkládal, než to poté vše řešit na podvalníku. Dokázat něco předchozímu majiteli bude dost složité a moc Ti nezávidím. Já mám motor vyměněn a jsem za to rád, že jsem to takto již koupil. Tvrdí, že s novým motorem již potíže nejsou. Autorizovaný servis mě tvrdil, že se zatím žádný další motor, který je po výměně ještě nědělali. Nejvíce to dostává zabrat u záchranky a tam již měnili 3 motory u T6.... nevím, co tam zase udělali, že jim to takto zase začalo odcházet.
Mě osobně vadí jen to podtáčení motoru, podřazuje na D až v 1600 otáčkách. Tedy na okreskách používám manuál, nebo S a na dálnici D.. Za mě zatím spokojenost. Olej mě to zatím nežere a pro jistotu jsem ho vyměnil po 8.000 km. Budu jej měnit každý rok i když najedu málo. Jezdím s tím jen na dovolenou.
Jak řešit výměnu nevím, ale narazil jsem v jednom servisu na Ukrajince, který mě tvrdil, že motor opraví do 20000. Motor rozeberou, spodek odvezou na Ukrajinu, kde jej pře vložkují a dají nové písty a kroužky,a někde v ČR nechají zrepasovat hlavu. Jak je to ale se zárukou je otázka... Koukal jsem ale na jeho práci a je velmi šikovný a je vidět, že ta jejich komunita skvěle funguje, když si neví rady, během chvilky mu někdo na telefonu poradí a on opravu dokončí.Připadal jsem si v servisu jako v 90 letech, kdy jsme byli schopni opravit každý dotažený vrak.
Poslední úprava: 03. zář 2019 06:42 od matyPce.

T5 - Multivan Highline 2,0 BiTDI DSG - 132kW - 7st. DSG 08. zář 2019 21:37 #194228

• zob
  • Uživatel
tak emisama jsem prošel v pohodě. díky za povzbuzení
Vygenerováno za 0.210 sekund

Login