Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: 1.9tdi T5 špatně topí pomoc...

1.9tdi T5 špatně topí pomoc... 12. říj 2017 09:20 #180397

  • Topper
  • Avatar uživatele Topper Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj, Vw T5 1.9tdi brs,2008 bez dpf.
Prosím vás o radu, jsem uz bezradný. Jelikož se ochladilo, povsiml jsem si, ZE mi netopi zadní topení auta. A přední topeni topi pouze kdyz jsou zvýšené otacky motoru na cca 1500-2000tis.ot/min.
Vycistil jsem několikrát cely system (chladic,vymeniky,nadobku)vsechny hadice jsou pruchozi. Vcelku to bylo zanesene původní kapalinou, takže na cisteni jsem si dal záležet. Motor se ohriva normálně na 90stupňů. Vsiml jsem si ze hadice jsou horké které vedou do kabiny, pro přední radiator. A hadice jdoucí pod auto také. Ale vzadu u topeni jsou hadice studené. Mam podezření, jakoby necirkulovala kapalina v obehu.
Může to delat vodní pumpa? Popřípadě přídavné vodní cerpadlo pod autem?auto se neprehriva, na vodní pumpu nevsazim. Budu vděčný za kazdou radu. Ps termostat ok. Dle hadic otvírá .auto ma webasto.zajímá mne jak funguje to pomocné cerpadlo? Za jakych okolnosti spina? Dekuji mnohokrát za rady. Pavel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Topper.

1.9tdi T5 špatně topí pomoc... 13. říj 2017 10:48 #180416

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
Kdyby ti nešel prihrev tak neohrejes na 90 stupňů
A co ti ukazuje budík teploty

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

1.9tdi T5 špatně topí pomoc... 13. říj 2017 10:52 #180417

  • Topper
  • Avatar uživatele Topper Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 1
Budik ukazuje 90stupnu stabilne pri zahrati... jenze přihřev spina po 5stupňů ne???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

1.9tdi T5 špatně topí pomoc... 13. říj 2017 19:58 #180423

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
Chtělo by to odzkoušet el. oběhové čerpadlo , které je u příhřevu TTC -- test akčních členů v jednotce přídavného topení kanál 18
pokud by bylo v pořádku, je další teoretickou možností , že se protáčí vrtulka vodní pumpy ( začne topit až při zvýšených otáčkách ) .
To že jsou hadice vzadu u topení studené by mohlo být způsobeno buď zavzdušněním systému ( a zároveň nefunkčním čerpadlem u příhřevu ) a nebo je vadný termostatický ventil 7M0 820 295 , který je také u příhřevu .

Netlakují se hadice ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

1.9tdi T5 špatně topí pomoc... 14. říj 2017 08:15 #180433

  • Topper
  • Avatar uživatele Topper Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 1
Super, děkuji za informace, pokusim se dneska sehnat někoho s VAGem,,,,,Hadice se netlakují, zkusím se dneska ještě podívat..Vrtule vodní pumpy by měla být OK jelikož jsem udělal test a to že jsem s expanzní nádoby výtahl tenkou vrchní hadičku a na volnoběh kapalina pěkně tekla, pri zvýšení otáček tekla proudemw,takže by měla pumpa fungovat.každopádně jsem s auta vypustil vcelku dobrý humus,uz jsem 10x proplachl system zvlášť přední topeni,chladič,motor,už je to vcelku čisté, myslel jsem že je to zanesene.. asi ne. Možná je to zavzdušněné, jak nejlépe systém odvzdušnit? Popřípadě co vše rozebrat, abych se dostal k termostatickemu ventilu? Jakou ma vůbec funkci??? Děkuji mnohokrát.
Pavel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

1.9tdi T5 špatně topí pomoc... 14. říj 2017 12:25 #180436

  • Topper
  • Avatar uživatele Topper Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 1
Ještě by mě zajímalo, jak funguje ten termostatický ventil, respektive jeho funkčnost a opodstatnění v autě. Mnohokrát děkuji Pavel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

1.9tdi T5 špatně topí pomoc... 14. říj 2017 22:58 #180440

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
Termostat. ventil je u příhřevu a má tvar T , než se voda ohřeje tak je otevřen malý okruh - tzn , že se málo ohřátá voda nedostane do zadního výměníku , jak se voda ohřeje , tak se propojí velký okruh .
Ještě by to chtělo možná vyzkoušet propustnost předního výměníku - zasvorkovat hadice, které jsou na vstupu a výstupu do auta , rozpojit je a zkusit výměník prolít vodou - podle toho , jak proteče, se pozná jestli není zanesený .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

1.9tdi T5 špatně topí pomoc... 15. říj 2017 08:26 #180441

  • Topper
  • Avatar uživatele Topper Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 1
Dekuji za info, vymenik je čistý, ty hadice jsem odpojoval a proplachoval talkem vody, průchodnost super, takto jsem proplachoval i motor a chladič. Vcera jsem měl sundany plast pod autem u webasta, a ventil jsem neviděl, budu toho muset rozebrat více.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

1.9tdi T5 špatně topí pomoc... 15. říj 2017 08:56 #180442

  • Topper
  • Avatar uživatele Topper Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 1
Podle parts listu ,je ten ventil pod plastem, pres ktery jde chladič nafty. Nezavdusnim ten naftovy okruh při demontazi chladiče??
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

1.9tdi T5 špatně topí pomoc... 15. říj 2017 10:07 #180443

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
Nejdříve to jen odzkoušej - demontuj plasty pod autem , chladič nafty je na zpátečce do nádrže a není potřeba ho odpojovat - jen se nechá vyvěšený na hadičkách . začni zehřívat auto a pohmatem na hadicích vyzkoušej jestli termoventil funguje .
Pokud budeš ještě potřebovat další, info můžeš mě zavolat na 603812516 ( dnes budu na tel až po 12 hod )
Poděkovali: Topper

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

1.9tdi T5 špatně topí pomoc... 15. říj 2017 11:15 #180444

  • Topper
  • Avatar uživatele Topper Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 1
Dekuji moc, určitě zavolám . A vyzkouším.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.177 sekund

Login