Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T5 Multivan 2007, Climatronic, z B sloupku nic nefouká

T5 Multivan 2007, Climatronic, z B sloupku nic nefouká 26. lis 2020 10:00 #200077

  • roman_mg
  • Avatar uživatele roman_mg Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím.
Z B sloupků (mám šoupačky L+P) nic nefouká. Motory jsou v pořádku, měl jsem oba z dveří venku, foukají a dají se regulovat.
Nová jednotka klimatizace, nový ovládací panel ve stropě (jinak do toho po kabelu stéká voda a časem ho spolehlivě zničí).
Prostě větráky ve dveřích se nerozběhnou, i když dám na ŘJ foukat "side".
Multivan T5 MY 2007; 128 kW; BPC; VIN : H106700;

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 Multivan 2007, Climatronic, z B sloupku nic nefouká 26. lis 2020 19:55 #200086

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1992
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Ja sem to teda nezkoumal, ale fakt tam jsou vetraky? Ja mam vzduch urcite vedeny z palubky, otvorem do dveri a z dveri do sloupku - jsou tam pruchodove otvory na palubce zboku kulaty a na dverich podlouhly. Jestli se treba ty motorky nezapnou az kdyz v palubce opravdu nasmerujes vzduch do dveri, z toho otvoru v palubce ti to fouka?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 Multivan 2007, Climatronic, z B sloupku nic nefouká 27. lis 2020 10:32 #200093

  • roman_mg
  • Avatar uživatele roman_mg Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0
Fakt tam jsou ve dveřích regulovatelné větráky a kanál ve dveřích od přední kulaté díry k zadní oválné. Škoda, že jsem to foto vymazal po složení dveří.
Z palubky mi to fouká ven do dveří, a z bočních ofuků (B sloupek) jde jakože trochu vzduchu, ale jen když je větrák naplno. To znamená, že to tlačí ten z palubky.
V návodu je psáno, že ofuky v B sloupku slouží k odmlžení zadních skel. A jsou k tomu tlačítka jak na ŘJ v palubce, tak ve stropním panelu.
Jen nic nedělají :)
A vzhledem k tomu, že v první řadě nesedávám, tak si nějak nemůžu vzpomenout, i když mám pocit, že to fungovalo a odmlžovalo. A letělo z toho dost velké množství vzduchu.
Multivan T5 MY 2007; 128 kW; BPC; VIN : H106700;

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 Multivan 2007, Climatronic, z B sloupku nic nefouká 27. lis 2020 16:15 #200096

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1992
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Ano mas pravdu je tam docela velky motor v calouneni (ne ve dverich), koukal jsem na fotky z rozborky dveri. Pro zajimavost jsem zkusil jak to funguje u me a pridavani na stropnim panelu to tak nejak pridava, je slyset ze se rozbehne motorek ve dverich, ale slusne to fouka jen az kdyz to dam na max, to je pak hukot.

Jinak muj panel je tenhle:
www.vrakoviste-vw.cz/cms-app/001/181/171...5907049d-1676654.jpg
vlevo to pridava/ubira na obou naraz, vpravo jen pravy vetrak (logicky ne...), ale koukal jsem ze tech panelu se zase jak je u VW zvykem dela nekolik variant, tak jestli tam treba nemas spatny...

EDIT: Tak oprava, ten dvojitej vetracek je asi jen ofuk oken z toho B sloupku, a jeden vetracek v pravo je strop/podlaha...
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

T5 Multivan 2007, Climatronic, z B sloupku nic nefouká 27. lis 2020 17:12 #200097

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1992
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Este drobnost - po vymene motorku nebo jednotek muze byt potreba udelat basic settings pro HVAC. V output testech motorky funguji? Je tam max. napeti 6V.. jake mas kodovani pro HVAC?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 Multivan 2007, Climatronic, z B sloupku nic nefouká 27. lis 2020 18:00 #200099

  • roman_mg
  • Avatar uživatele roman_mg Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0
Mno, vzhledem k tomu, že se tam dával nový ovládací panel klimatizace, tak ho kamarád kódoval k autu (což prý byla docela pakárna).
Zkusím zapojit moji diagnostiku a otestovat motorky (mohla by to umět). Já jsem je zkoušel venku, dal jsem je na 12V a dalšíma 0-12V jsem je dokázal regulovat.
Ovládání je samozřejmě jiné.

Ty ikony bočního okénka by měly něco dělat, ale nedělají :(
Ovládání by mělo jít i zepředu 'Rear', potom "Side" a nastavit režim. Ale nějak to sabotuje mou snahu.
Multivan T5 MY 2007; 128 kW; BPC; VIN : H106700;
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 Multivan 2007, Climatronic, z B sloupku nic nefouká 29. lis 2020 13:39 #200112

  • roman_mg
  • Avatar uživatele roman_mg Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0
Tak projeto diagnostikou - test, motorky ve dveřích se nerozjely, jen se vyhodily dvě chyby - 02098 a 02099 - zkrat na kostru. To by mě zajímalo kde, tapecírung jsem měl dole a kabeláž vypadala OK.
Multivan T5 MY 2007; 128 kW; BPC; VIN : H106700;

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.146 sekund

Login