Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Přestavba na 4-monion

Přestavba na 4-monion 10. bře 2021 14:35 #201479

  • Rubas
  • Avatar uživatele Rubas Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • VW Multivan T5 2,5 128 kw 2004
  • Příspěvky: 12
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím vászkušenější.
Mám dotaz. Multivan T5 2004 2,5 128 kw 7HM.
Asi mi praskla kulisa řazení a nelze zařadit žádnou rychlost. když strčím ruku do motoru, tak dokážu cosi nahmatat a pohybem zařadit některou z rychlostí.
Takže oprava bude slušná :-D. Teď mě ale napadá zda je reálné sehnat celou převodovku (třeba i repasovanou) na 4motion a později (za rok) dodat diferenciál a tím přestavět na čtyřkolku.
Omlouvám se zda je to nesmyslná myšlenka.Nejsem mechanik takže si to možná představuju moc jednoduše.

Děkuji za rady a odpovědi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Přestavba na 4-monion 11. bře 2021 10:43 #201498

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
O tom ze by to slo postupne bych moc nepremyslel, sice jsem slysel, ze lidi vyndavaj z 4motion kardan, aby usetrili naftu, ale podle me to je hazard (mimochodem na kardan a jeho ulozeni si zapomel). Ono by asi slo vsechno, ale pokud to nebudes delat sam jako konicka, tak se nedoplatis.

Co se tyce toho problemu s razenim, tak co znamena "trčím ruku do motoru" - pokud jde zaradit v motorovem prostoru na prevodovce, tak bude spis problem mezi pakou a prevodovkou ne?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poděkovali: Rubas

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Přestavba na 4-monion 11. bře 2021 12:23 #201499

takto,co sa tyka prerabky na 4motion, to samozrejme ide, a tiez mam nieco podobne v plane casom, ak sa rozhodnem, ze mam tyzden casu...mam rozvodovku, mam kardan aj s ulozenim, mam zadny diferak..chybaju poloosi, ktore asi kupim radsej nove...coze materialovo som vybaveny...otazkou je, co na to elektronika, kedze haldex sa pripaja, nie je to pevna 4x4..to som este neriesil, a mozno ani vobec nebudem riesit...mozno budem,..uvidim...no pre niekoho, kto nema dielnu a nema skusenosti so ziadnou prestavbou, to je projekt na mnoho casu, hladania a skusania "pokus-omyl"...takou formou by som do toho nesiel popravde..

co sa tyka toho ze nejde zaradit, presne ako bolo pisane...lanovody bud vyskocili, co sa moze stat, alebo ich uchytenie sa zlomilo, alebo vyskocili z drziaku, alebo, alebo, alebo....proste, treba pozriet...
vw transporter T5 1,9 TDi, 77kw ( momentalne 98 kW odbrzdene ), 6q, 2004
vw passat B6, 2,0 cr tdi, 2014-ex
vw golf cabrio 1,6i, 74 kw 2001 ( taky ten ani III, ani IV )
vw golf 5 3dv., 1,9 tdi 77kw, gtd line, 2005
vw t3 synchro, 1988
Poděkovali: Rubas

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Přestavba na 4-monion 11. bře 2021 15:37 #201507

  • Rubas
  • Avatar uživatele Rubas Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • VW Multivan T5 2,5 128 kw 2004
  • Příspěvky: 12
  • Obdržená poděkování 0
Děkuji vám za odpovědi. nejsem mechanik a nemam dílnu takže já osobně se do toho pouštět nebudu. každopádně je to jen taková ůvaha. líbilo by se mi mít 4x4 ale myslím že si později koupím další Téčko. třeba T4 syncro. co se týče toho řazení tak podle mechanika je v pr... kulisa řazení, která ovšem není v druhovýrobě a je zhruba za 10 000,- ale až to rozebereme tak uvidíme asi víc. Děkuji vám mnohokrát za informace a za váš čas.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Přestavba na 4-monion 11. bře 2021 22:17 #201516

neviem, nedavno som prerabal z 5q ba 6q, a potreboval som kulisu.. kupil som ju na bazosi za 50 eur... v zasade sa jej velmi nema co stat.. takze treba hladat na bazarovych prtaloch, a hlavne ked budes kupovat, treba skontrolovat lanovody, aby boli vcelku, nesmie z nich nic visiet, ani hrkat... ja jecnu kulisu mam, ale prave je tam problem s tym, ze jedno lanko nie je v poriadku... takze zistit co z toho je zle, a ak ti pomize, kludne tu tu kulisu nejako poslem... a co sa tyka turba, uz som to riesil, len mi budu vediet povedat najskor v pondelok.. su v karantene..cele zle
vw transporter T5 1,9 TDi, 77kw ( momentalne 98 kW odbrzdene ), 6q, 2004
vw passat B6, 2,0 cr tdi, 2014-ex
vw golf cabrio 1,6i, 74 kw 2001 ( taky ten ani III, ani IV )
vw golf 5 3dv., 1,9 tdi 77kw, gtd line, 2005
vw t3 synchro, 1988

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Přestavba na 4-monion 12. bře 2021 08:41 #201523

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Jen takovy detail k tomu 4motion - ne jen zadni poloosy jsou potreba pridat, ale minimalne prava predni je jina, je kratsi, proto 4motion auta nemaji problem s protacenim tisicihranu na pravem prednim kole.. nebo aspon tak casto.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.146 sekund

Login