Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Automatická převodovka

T5 - Automatická převodovka 23. úno 2010 12:42 #37274

Skus doliat prevodovkovy olej... Mozno malo tlaku.
VW Multivan 2,5 TDI 96Kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Automatická převodovka 23. úno 2010 12:51 #37275

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
A proč to píšeš do T5?
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Automatická převodovka 23. úno 2010 20:23 #37307

nevšiml jsem si toho. :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od davidautocz.

T5 - Automatická převodovka 24. úno 2010 08:49 #37351

  • voki
  • Avatar uživatele voki
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 742
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Taky mi to občas blbě řadilo #-o
Jo a olej v převodovce automatické by se měl měnit u T5 ve 120 tis. km.
specializovaný AUTOSERVIS VW/ŠKODA Kutná Hora
(Autoservis-Pneuservis-Klimatizace-Diagnostika)
www.autoalles.eu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Automatická převodovka 19. říj 2010 09:11 #52855

  • brva
  • Avatar uživatele brva
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim pani ked totu citam beha mi mraz po chrbte, ja som menil olej v prevodovke tiez origo vw, ale chcem sa opytat niekedy sa mi stava ked brzdim a podraduje ta mrcha 4-3-2 niekedy to poriadne trhne.Najskor to bola rana ako z dela, vymenil som silenblok motoru. Rany prestali ale to trhnutie sa neodstranilo.Nie je to vzdy len obcas. Uz som to tu vsetko precital, niekde som cital ze to moze byt poloos . Dik za radu. 6 stupnova, tiptronic.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Automatická převodovka 15. lis 2010 13:27 #55195

  • deepr
  • Avatar uživatele deepr
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Mám ten samy problem, pri podrazovani me prevodovka nekdy skube (cuká, trká,..) ale delá to jen nekdy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od karlosVW. Důvod: při reakci na poslední příspěvek nepoužívej "citovat",ale "odpovědět"

T5 - Automatická převodovka 15. lis 2010 21:46 #55289

  • ch601
  • Avatar uživatele ch601
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 92
  • Obdržená poděkování 3
Když jsem řešil problém řazení u mého automatu, který mimochodem způsobil autorizovaný servis tím, že dal při výměně o více jak 2l oleje méně, dostal jsem několik rad od člověka, který mnoho let opravuje automaty v USA: Pokud není automat totálně "mrtvý" mechanicky a závadu způsobuje spíše bordel v oleji (starý olej, prach z lamel spojek, přicpané kanálky a pod.), lze se pokusit opravit pomocí chemie. Rozhodně je to levnější, než hned kuchat z auta ven....
Před výměnou oleje se do převodovky naleje přípravek na čištění - BG Quick Clean for Automatic Transmissions. Projet cca půl hodiny až hodinu, řadit všechny stupně. Potom vypustit, vyměnit filtr, dát nový olej s přípravkem ATC plus a LUBEGARD M-V ATF Supplement. Po výměně oleje na VAG a udělat základní nastavení.

Sám jsem to absolvoval a převodovka řadí jako brus. Přitom jsem byl téměř zlomený na vykuchání a opravu nejméně za 30 tis. Převodovka řadila nahoru blbě, škubala, mezi kvalty byly díry, atd. Jak dali v servisu málo oleje, někde se vypláchl bordel a ucpal kanálky ve ventilech. Nikomu bych to nepřál.
T5 Multivan 128kW automat
T4 Transporter už není
T5 Transporter 2.0TDi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Automatická převodovka 15. lis 2010 21:53 #55292

  • ch601
  • Avatar uživatele ch601
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 92
  • Obdržená poděkování 3
Ještě bych k tomu doplnil, že v zámoří při výměně oleje v automatu používají mašinku se sudem oleje a převodovku proplachují tlakově několika desítkami litrů. Tím je zaručeno, že se vypláchnou všechny nečistoty z převodovky pryč. Bohužel jejich ceny olejů jsou řádově nižší, než u nás a tak se tam s tím nikdo netrápí :(
Odkazy na chemii:
http://www.lubegard.com/~/C-229/LUBEGAR ... Supplement
http://www.bgprod.com/products/transmission.html

produkty BG mají zastoupení u nás a poslali bez problému na dobírku, Lubegard jsem dost složitě koupil na netu.
T5 Multivan 128kW automat
T4 Transporter už není
T5 Transporter 2.0TDi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Automatická převodovka 21. bře 2011 20:55 #68609

  • padlo
  • Avatar uživatele padlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 64
  • Obdržená poděkování 0
v T5 se olej v prevodovce nikdy nemeni !!!

pavel74 napsal: Zdarec. Mám automatickou převodovku už v několikátým autě. (Dodge Caravan, GMC Yukon, Chrysler Caravan, Mercedes Vito, Mercedes Viano, VW Mutivan Tudíž si myslím že jsem zkušený automatář :lol: . Mám teď VW Multivan 128 kW s automatem a jsem maximálně spokojenej. Vím však že u automatu je jedna ze základních věcí jak uchovat automat co nejdéle je ZÁSADNĚ NEVYŘAZOVAT ZA JÍZDY Z "D" NA "N". Jde totiž o to že ten automat ztratí tlak na řazení vzhledem k otáčkám (nevím přesně ty správné názvy tak promiňte ten amaterismus) a potom se lehce stane že tlaky v převodovce který řaděj nejsou správný a tudíž automat začne řadit špatně. Zásady jízdy s automatem jsou dle mých zkušeností (cca 18 let) jsou následující:
1. Při jakémkoliv řazení stát na brzdě
2. Nikdy nevyřazovat za jízdy z "D" na neutrál
3. Není li to nutné je lepší moc nepoužívat "Tiptronic" nebo jiné podobné elektronické sračky
4. V případě nutnosti manuálně řadit nižší rychlosti ( sníh při jízdě z kopce apod) řadit velmi citlivě a nepřetáčet převodovku a motor
5. Měnit olej v převodovce za ten nejlepší možný ( olej se skutečně v převodovce musí také měnit #-o )
6. I když máte na autě kouli, je dobrý tahat vše citlivě. Tzn. pomalé a citlivé rozjezdy. Plnej knedlík a několik tun na kouli ten automat dovede spolehlivě zničit.
7. Pokud stojíte v koloně tak tam dejte "P". Automat pak není stále zbytěčně v záběru.
Další nic důležitýho mě nic nenapadá............................
Jinak pokud máš takovej problém kterej popisuješ, tak převodovka brzo ( sorry ) půjde kukat.
Zajel bych někam k US specialistům aby ti to skoukli. A radši dřív ( třeba je jen špatný filtr za pár kaček ) než to začne padat do náhradního programu..................

T5 FL, 4 motion dlouhej vysokej

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Automatická převodovka 21. bře 2011 21:01 #68611

  • rudaT5
  • Avatar uživatele rudaT5
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 387
  • Obdržená poděkování 7
pleteš se....

bylo mi řečený že u manualu ne, ale u automatu se mění při 120tis. u T5
D:_)1 Transporter T5 2,5 TDi 96kW Short

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od rudaT5.

T5 - Automatická převodovka 21. bře 2011 21:02 #68612

  • padlo
  • Avatar uživatele padlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 64
  • Obdržená poděkování 0
Tak ja mam problem podobnej, kdyz jedu do kopce malo plynu tak se mi zda ze by prevodovka mohla mnohem drive podradit na nizsi stupen. A kdyz jedu dlouho z kopce na D a brzdim motorem, tak pak pri seslapnuti plynu prevodovka nekolikrat za sebou (tak 2-3x) podradi klidne o tri stupne, pak uz jede normal.
Co ja vímz autorizovaného servisu, tak u T5 se olej v prevodovce nemeni, neni tam ani merka na hladinu oleje.
T5 FL, 4 motion dlouhej vysokej

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Automatická převodovka 21. bře 2011 21:29 #68620

  • tdiracing
  • Avatar uživatele tdiracing
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 491
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 3
Když to tu čtu tak se ani nedivím že vám padaj převodovky,neměnit olej

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Automatická převodovka 21. bře 2011 21:33 #68622

  • MASO
  • Avatar uživatele MASO
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 405
  • Obdržená poděkování 0
Jasně! A v motoru se taky přece měnit nemusí!
Transmulťák 111KW
Tel.: 608023088

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Automatická převodovka 21. bře 2011 22:29 #68638

  • Tifone
  • Avatar uživatele Tifone
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 855
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
a je olej vůbec potřeba ? :lol: :lol:
VW T5 Transporter 2,5TDI 96kW +20%chip
Škoda Roomster 1,9TDI 77kW - 6ti rychlostní +22%TDIchip

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Automatická převodovka 21. bře 2011 23:12 #68646

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Na hranolky ano :mrgreen: :mrgreen: Jinak olej se samozřejmě mění jak v automatu, tak v manuálu. Ať si říká kdo chce co chce..........
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.109 sekund

Login