Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 převodovka - závady / problémy

T5 převodovka - závady / problémy 08. čec 2011 13:31 #76031

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12

kajo napsal:
U Multivana je to také prerývané, trhané, lepšie to nepopíšem :)
Tak neviem, či to iba ja som vyhral taký kus alebo to robia všetky?

No řeknu ti,že takřka v každém T5 to řazení jde trošku jinak,je to jinak ojeté a jinak seřízené.
Tak si to nech seřídit,když se Ti to nezdá.Mi to jde skvěle
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 převodovka - závady / problémy 08. čec 2011 16:10 #76037

• kajo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Najradšej by som si to nastavil sám.
Vie niekto, ako sa to nastavuje?
T5 - Vivaro - Transit - 307

T5 převodovka - závady / problémy 17. čec 2011 20:42 #76559

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Dám ti návod na jiné auto,možná to je podobné,netuším:
Píše o tom v půlce stránky uživatel baciluss
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=43

Zde fotonávod na výměnu oleje v manuál převodovce na R5 TDI i s čísly dílů/nářadí. <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=43&t=2981 ">viewtopic.php?f=43&t=2981<!-- l -->
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

T5 převodovka - závady / problémy 09. zář 2011 07:14 #78840

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Kolegové,mám komplexní dotaz na převodovku z auta: 128kW 6q manuál:
"zvoní" převodovka při jízdě na dvojku,a to velmi výrazně,je to takový hluk,že to je slyšet i přes hluk motoru.
Na dvojce to je slyšet nejvíc,a ještě to je slyšet na první rychlostní stupeň,trošku méně,ale výrazně.
Ostatní rychlosti jsou zticha.
Jinak rychlosti nevypadávají,řazení jde lehce a přesně,krásně.
Řadící páka se při jízdě na pětku,šestku trošku někdy třepe.
Termín "zvoní" je takové cinkavé rachtání, (kňourání) nevím,zda to dělají kola o sebe,nebo ložiska,myslím si že ložiska,ale nevím.je to zvuk,jaký mají závodní WRC auta,prostě tam slyšíte převodovku,ona jen tak zvoní,ale to tak výrazně,že to přehluší motor i když stojíte 20m od jedoucího auta,slyšíte tu převodovku přes zvuk motoru.
Olej vyměněn,změna žádná,patrně je to prostě na opravu.
Nesetkal se s tím už někdo?
Co se musí měnit a kolik to stojí?
Zejména se bojím toho,že se ta oprava nepovede,a bude se to ladit na vícekrát.
Kdo má info,jakékoliv?

Zatím nic nevím,tak to jezdí,ale plánuje se už nějaké řešení.
a) Nové převodovka: 116.000kč-dodání asi týden,po slevě 91.000kč-dodání asi měsíc.
b) Jetá převodovka: Asi 40.000kč,VELMI ŠPATNĚ SEHNATELNÁ
c) Oprava,kola ložiska hřídele lze objednat,ale nevím,zda na to mám nevy? Výsledek nejistý a cena za díly od pár tisíc po půlku ceny nové převodovky,dle toho,co se objedná.
d) Repas převodovek nový jičín,tam to umí repasovat i s prací,cena odhad 20.000kč

No,jsem zvědav na reakce...

T5 převodovka - závady / problémy 09. zář 2011 09:09 #78847

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
chtel jsi odpověd tak tady je.
ASI před měsicem jsem koupil motor i s převodovkou v Polsku cena komplet 97 tisic korun plus doprava motor najeto 55 000km jede už v aute a přede jak ma a převodovka na slovensku a zakaznik spokojen. Jinak cinkani muže zpusobovat i vsunuta hřidel ale ta by se projevovala někdy i na volnoběh. Jinak Opava Ostrava neni tak daleko tož se tu ukaž nebo jak pojedu na Opavu tak cinknu tel mi pošli sms viz muj podpis dik D:_)12
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

T5 převodovka - závady / problémy 09. zář 2011 12:30 #78849

Auto1, požádal si mě o reakci v SZ na Tvůj problém.
Napíšu ti asi něco podobnýho co Mašlo. Takhle na dálku se ti do převodovky podívat neumím. Do Chebu sem k nám určitě s tím nepojedeš a ještě k tomu do D:_)1 ;) (jsou tady na fóru na D:_)1 servisy "dobré" názory) tak 100% servis na koncern.skříně najdeš kousek od Mladé Boleslavi a to pana Sixtu. Zadej si do vyhledávače "převodovky sixta" a máš tam vše. Ten pán ví co dělá a opravuje napoprvé.Žádnej pokus-omyl. Víc ti na dálku bohužel neporadím. Počítám, že jsi už kontroloval uložení agregátu apod. pro vyloučení jiné závady než samotné převodovky.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T5 převodovka - závady / problémy 09. zář 2011 20:16 #78872

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Díky za reakce pánové,je jasné,že od stolu nelze radit,mi šlo spíše o to,zda to není klasická známá závada a projevy.
Jakmile bude víc času,začnu to řešit.

T5 převodovka - závady / problémy 09. zář 2011 20:29 #78873

• gjura
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj Autoone,
tady výše popisuješ vlastně stejnou závadu co jsem měl já u tamagočiho,jen mě to jěště (kromě 1-2 q)kňouralo i na zpátečku.Bylo to vydřené futro ložiska na hnací hřídeli a jěště pár drobností co se vymněnili když už to bylo rozebrané.Většinu popisuju v tomto vláně tak si to přečti,ale žádný znalec přes vehykli nejsem takže Ti moc neporadím.Každopádně nečekat a jednat nebo s tím nejezdit,protože ty kraviny do té almary jako by byly ze zlata jak jsou drahý.Přeju Ti abys dopadl lépe než já,ale včíl už rajtuju po opravě devátý tisíc a šlape to jak hodinky(teda převodovka ;) ).
Hlavně napiš co tomu bylo atd.
Čau Jura
VW T5 Tamagoči 2006 (výbava Spartan)
Šfelicie D Bobina

T5 převodovka - závady / problémy 08. lis 2011 15:13 #82949

Dobrý deň.
Mám T5, 77kw. Keď zaradím 5ku, niekedy mi začne triasť s rýchlostnou pákou. To trasenie je občas také silné, ako by chcela ta páka vyskočiť. Keď potom stlačím spojku a ešte raz ju tam dám, tak niekedy to dobre sadne a funguje to úplne bez trasenia. Robí to iba pri 5ke. Čím viac pridám, tým sa trasenie viac zosiluje.
V čom je problém? Ďakujem za rady.

T5 převodovka - závady / problémy 08. lis 2011 17:23 #82953

• lada t5
  • Avatar uživatele lada t5 Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 288
Obávám se, že v převodovce. Rád bych se mýlil, ale vidím to tak - vyndat a rozebrat.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T5 převodovka - závady / problémy 08. lis 2011 17:52 #82954

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
MAREK P: Nevím,ale u většiny jakýchkoliv aut to dělalo uložení motoru,tedy většinou motor visí na dvou silentblocích ,pod pojmem motor si teď představ motor + převodovka a z každé strany je jeden silentblok.
Takto uložený motor je stabilizován třetím silentblokem pro stabilizaci jeho kývání,aby se nehoupal.
A právě ten třetí silentblok,když je volný,tak se řadící páka hýbe.
Tohle platí pro většinu aut,ale jak je to u T5 nevím.může to být převodovka nebo domek převodovky,táhla,cokoliv.

gjura napsal: Hlavně napiš co tomu bylo atd.
Čau Jura

Mi se do toho nechce,čekám,až budu měnit setrvák,spojku,tak bych nejradši dal i novou převodovku,a nebo ji zrepasuju,no nevím.

Mě by zajímala jedna věc:

LEZL UŽ NĚKDO Z VÁS DO PŘEVODOVKY,NEBO JI VIDĚL ROZEBRANOU?
Jde mi o to,zda člověk,co umí poskládat rozvody,umí poskládat i převodovku.Nebo to je horší peklo?
Jsou třeba speciální přípravky?Skládá se to s předpětím,jako klikovka do bloku,nebo je to hračka?
Já si to představuji tak,že to rozpůlím,vyměním ložiska,na kterých jsou ty dvě tři hřídele uloženy,možná ta předlohová hřídel bude na výměnu a pak to zase dám dokupy,nový oil a tradá.
Bohužel jsem převodovku zatím dělal jen na motorce před 10ti lety,tak hledám info...
Kdo mě vyvede z omylu? :)

T5 převodovka - závady / problémy 09. lis 2011 11:50 #83019

Dobrý deň.
Ďakujem za odpovede. Skúsim sa pozrieť na silonbloky. Myslím si však, že to je niečo v prevodovke. Neviem či má prevodovka niečo také ako zaistenie, alebo zamknutie rýchlosti pri zaradení. Je to tak, ako keby to vytlačalo rýchlosť naspäť. Potom iba ďalším zaraďovaním mi nejak zaskočí a ide úplne bez problémov. Čím je auto teplejšie , tým je ťažšie nájsť tu polohu, aby tá 5ka netriasla. Ďakujem ešte raz za všetky postrehy. Marek

T5 převodovka - závady / problémy 10. lis 2011 23:48 #83122

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
Bude to jak jsem říkal - převodovku ven a rozebrat. Bohužel. Jediné, co ještě můžeš zkontrolovat, je zda se Ti nepovolil "domeček", co je nahoře na převodovce a vedou do něj lanovody od řadičky. Někdy se to povolí, ale málokdy....................
Hyundai Getz

T5 převodovka - závady / problémy 11. lis 2011 00:02 #83127

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
A jak se tohle provádí,dotáhnutí domečku?
Mám namysli špatný přístup...
Aku ven a pod tím,nebo nárazník dolů (i povolit čelo a posunout?) a zepředu?
Nebo jak?

Naposledy změněno: od Auto1.

T5 převodovka - závady / problémy 11. lis 2011 00:46 #83132

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
Já ty šrouby nahmátnu normálně, nic nesundavám.
Hyundai Getz

Vygenerováno za 0.245 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/