Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 převodovka - závady / problémy

T5 převodovka - závady / problémy 02. úno 2011 21:17 #63421

• gjura
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
JJ,pročti si celé vlákno.
VW T5 Tamagoči 2006 (výbava Spartan)
Šfelicie D Bobina

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 převodovka - závady / problémy 08. úno 2011 22:56 #63974

• gjura
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj , tak převodovka půjde v pondělí zase na světlo boží.Mechanici se drbou na bradách a spekuluje se čím to.Tak jsem zvědav kolik pokusů jěště bude.
Šfelicie D Bobina

T5 převodovka - závady / problémy 15. úno 2011 18:48 #64932

• gjura
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,
tak převodovka je rozpůlená a verdikt zní vydřené futro uložení ložiska na předlohové hřídeli (mými slovy).Tzn.že je karter v pr... :-AD(A .Je několik návrhů jak tento problem odstranit a to za
a)vyvařit vysoustružit složit-zamítnuto v prvním čtení
b)vyměnit pouze zdevastovaný karter
c)vyměnit oba kartery
d)vyměnit převodovku za novou

Takže prosím ty kteří k tomu mají co říct nechť se zde vyjádří jakou variantu zvolit nebo je-li nějaká další pro mě schůdná.Situace je pro mě docela vážná takže prosím žádné srandy.
Děkuji Jura
Šfelicie D Bobina

T5 převodovka - závady / problémy 16. úno 2011 03:30 #64999

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
jirko asi bych to musel mit tady aby dal nejaky přesny verdikt co je ješte schudne ale to je asi nemožne tak ma rada zni. Kup starši nejlepe od roku 2007 nahoru a tu starou bych repasoval a měl ji do foroty převodovek pro T5 96kw neni niky dost. :-k
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

T5 převodovka - závady / problémy 16. úno 2011 07:53 #65009

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 141
od 2007 nahoru už je na tom něco lépe ?
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

T5 převodovka - závady / problémy 16. úno 2011 08:20 #65011

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
nevim co se změnilo ale od roku 2007 se měně serou a udajně po X zaručnich reklamacich se zmenil material hřidele nebo povrchova uprava. stare hřidele tu mam ale z novych 2007 zatim žadna katastrofa. Tudiš předpokladam změnu
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu

T5 převodovka - závady / problémy 16. úno 2011 09:28 #65023

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 141
Díky za info. Mně už občas, zejména za studena taky jakoby synchron na dvojčičce :(
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

T5 převodovka - závady / problémy 16. úno 2011 18:32 #65088

• gjura
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Tak po dnešní rozpravě s ,,převodovkářem",jsem se rozhodl,že to udělám jak mi radí Mašlo,ale trošku naruby.Původní se opraví a to výměnou karteru jen poloviny složí se a půjde zpátky do vozu musím jezdit a není čas na schánění.Možná se to rozchodí a bude klid,ale posychruju se raději náhradní.
Jěště se tady ozývali hlasy,že je lepší vymněnit oba kartery,ale převodovkář mi tvrdil,že třeba u fordů se to dělá automaticky a že ani se nedají koupit jednotlivě kartery je to prý něco jako tlumiče a pružiny ,taky po dvou.Ale Das auto ,tam se dušujou,že to nutné nejni a prodávají to zvlášť po kusech.Takže by se toho nebál protože ta druhá strana vypadá OK a už se toho na místní poměry ,v této převodovce vyměnilo dost(asi chtěl zohlednit ekon.stránku).Můj dojem z něj je asi takový,že už asi viděl větší kaši ,co setvářila jako převodovka, než je ta moje,a rozchodila to.A nebo se pletu a je zvyklý na to ,že se mu ty kukačky objeví na ponku třikrát-čtyřikrát než se rozhejbou.Pro mě lepší první varianta.
Mašlovi díky za radu.Čtu pohřebiště t4-t5,neválí se ti tam nějaká převodnice?

Jura
Šfelicie D Bobina

T5 převodovka - závady / problémy 17. úno 2011 01:53 #65287

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
:lol: jirko tak to tě zklamu.převodovek jako šafranu.mam sice slušny kontakt na Polskeho dovozce hlavně z Anglie ale ceny jsou okolo 25 000 a vyše za 96kw na T5. vozi jen převodovky a motory.U nekterych motoru hlavně BMW měli kopii TP servisky počet km a WIN auta !!! :-" na polaky jsou drazi ale je to tim že dily jsou OK a maji svou hystorii D:_)12 Jinak pokud vidim nekde prevodovku na jakekoli tečko beru ji.
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu

T5 převodovka - závady / problémy 22. úno 2011 21:18 #66294

• gjura
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
No to nevadí ,kdyby ale náhodou se nějaká objevila a já byl při penězích dej mi info.Jinak ta oprava to bude asi úplná rekonstrukce .Jěště stále mám kuře na heverech a bez skříňky zázraků.Ještě se objevilo trošku sedřené kolečko takže raději výměna.Kluci v dílně se snaží udělat s tím max.Už je to šťourání asi nebaví a jěště jim ke všemu blokuju hever.
Šfelicie D Bobina

T5 převodovka - závady / problémy 01. bře 2011 20:23 #66934

• gjura
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Tož ahoj,
téčko opět v pohybu.Vyměněn karter (levnější půle)jádro synchronu ,olej,a ještě pár blbin + práce převodovkáře celkem 16 114,- Kč vč dph.Demontáž/montáž servis dal grátis jako omluvenku (díky).
Opravdu to řadí jak má,šaltra se ani nehne,pětka a šestka tam jdou tak nějak lehce ztuha, tak jsem zvědav kolik km s tím najedu.
Šfelicie D Bobina

T5 převodovka - závady / problémy 04. dub 2011 21:37 #70272

• ada
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj všem problem s převodovkou jsem řešil nákupem jiné, prý v dobrém stavu. Nu nelenil jsem a odvezl panu Sixtovi. Ten řekl , že je to stejně na repas a tak se stalo. Mám ted na ni najeto cca 6000 km a je to super. Dal jsem zrovna spojku a setrvák . Budete li potřebovat mám doma tu svoji - ještě není opravena, ale bude. ada.

T5 převodovka - závady / problémy 23. dub 2011 01:46 #71717

• Zdenda
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Jarda napsal: Mám podobný zkušenosti s olejema do převodů VW.Vždycky nejlépe fungoval origo olej i když se dodrželi specifikace jiných olejářů.Zdá se ,že naplnit převody u T5 jiným olejem než originálním jsou vyhozený peníze.Objevil jsem přípravek který dokáže zlepšit řazení a ztišit převody.Zřejmě to i ošetří kola a sníží tření.Osobně vyzkoušeno.
VW má vzláštní olej pro šesti kvalt a jiný pro pětikvalt.U pětikvaltů dokonce dva druhy.

Jak s jmenuje a kde se dá koupit?
Já mám najeto 195 tis. řazení bych řekl bez větších obtíží, ale z převodovky se linou zvuky hlavně na jedničku. Olej měněný před cca 30 tis. Tahám velký karavan.
VW T5 Multivan Comfortline 2.0 TDI (103 kW)
r.v. 2010

T5 převodovka - závady / problémy 05. čen 2011 22:47 #74304

• kajo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Keďže moja prevodovka bola menená a technikom nedôverujem, rád by som sám skontroloval výšku hladiny oleja.
Jedná sa o 6 rýchlostný manuál.
Ak niekto máte návod, hoďte ho sem, vďaka
T5 - Vivaro - Transit - 307

T5 převodovka - závady / problémy 17. čen 2011 20:34 #74783

• čelda
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím.
Při jízdě se zařazenou rychlostí nejčastěji 3 a 4 a při přidání plynu a ubrání je znatelně pocítit ráz z převodovky a kovový zvuk.
Prostě něco jako vůle v převodech.
Na to že mám najeto 75 tis by na to bylo docela brzo.
Co vy na to,co by to mohlo dělat ???
VW T5 2.5 96kW 6kv.bufík,klima

Vygenerováno za 0.220 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/