Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Řízení

Řízení 09. čec 2013 14:55 #124237

• Jarin
  • Avatar uživatele Jarin Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Mám vůli v hřebenu řízení, můžete někdo doporučit dobrou firmu na repasování řízení, nebo je lepší koupit nové ?
Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od lada t5.

řízení 09. čec 2013 16:16 #124240

Ahoj me zaclo tect rizeni u hrebenu a kdy sem hledal kdo udela repas atd tak je to na dlouho a draha zalezitost zanovni rizeni sem sehnal za 5 tisic vymenil a mam klid na rizeni mam i samozrejme zaruku. Kdybys chtel mohu ti ho sehnat nebo dat kontakt

řízení 09. čec 2013 23:56 #124262

• Jarin
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Mě řízení neteče, ale je tam vůle, která už nejde vymezit ani tím šroubem.
Jestli máš někoho s kdo by měl řízení, tak mi pošli kontakt do SZ.
Díky

řízení 17. čec 2013 20:31 #124494

• Jarin
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Tapeta23, prosím pošli mi ten kontakt.
Díky

řízení 11. lis 2013 14:53 #129746

Pozdravujem Vás,
som po výmene servo riadenia (hrebeň) aj servo pumpy. Samozrejme nové axiálne tiahla a čapy riadenia. Vôľa v riadení ostala - zrejme vymlátený kĺbový prevod od volantu. Čo ma trápi viac, že otáčanie volantom ide ťažšie - niekedy treba použiť obe ruky. Nemám to ským porovnať - poraďte. Ďakujem.

řízení 11. lis 2013 15:47 #129748

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
To znamená, že pumpa asi málo tlačí. Je dobře odvzdušněno?
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

řízení 11. lis 2013 15:58 #129751

Výmenu dielov robili v servise (nie VW) preto myslím, že to spravili korektne.
Každopádne to skúsim odvzdušniť. Rýchly návod ako na to?

řízení 11. lis 2013 16:07 #129753

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
Nastartovat a několikrát otočit do krajních poloh. Servo se tím odvzdušní samo. Jestli to nepomůže a je dost kapaliny, tak asi reklamace. Může být někde skřípnutá hadice nebo i zploštělá trubka.
Koukám, máš 1,9 - řemen servopumpou otáčí?
Hyundai Getz

řízení 11. lis 2013 16:12 #129754

Ďakujem za radu. Aká je odporúčaná výdrž v krajnej polohe pri odvzdušňovaní? Viem, že by sa v krajnej polohe nemalo držať viac ako 15 sekúnd.

řízení 11. lis 2013 16:30 #129758

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
Přesně tak, nijak dlouho tam ten volant nedrž. Stačí plynule točit do krajní polohy a hned zase plynule zpět. Pokud tam je vzduch, měl by se v těch krajních polohách vyfouknout. Ještě bych povolil víčko vyrovnávací nádobky.
Hyundai Getz

Hydraulický olej do serva 03. čen 2014 16:28 #140750

• jimi_91
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 18
Zdravím všechny VW nadšence. Řeším problém s hydraulickým olejem v mém T-čku. Když jsem auto kupoval tak v nádobce byl světlý (nažloutlý) hydraulický olej. Bylo ho tam málo a tak jsem ho šel koupit ( viz. příloha). Koupil jsem ten samí co tam je ale teď jsem se doslechl, že tam má být tmavě zelený minerální. Od dolití (zhruba rok zpátky) se neztrácí ale furt to mám v hlavě, že je tam asi špatný. Tudíž dotaz zní: Jaký tam má být olej a co se všechno může stát, když tam je špatný. Má smysl ho měnit? Kluci na prodejně mi tvrdí, že podle norem tam můžou být oba.
Všem děkuji za rady a názory.

Jimi_91

VW Transporter T5 SHUTTLE 2.5 TDI 96 kW

řízení 19. led 2015 16:31 #150033

• pajos77
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Multivitamín byl od jakživa můj sen
  • Obdržená poděkování 0
Mám T5 128kw 2003 250tis km a řízení má vuli a auto jakoby honim po silnici abych jel rovně, tak se chystám koupit nové, jenom se chci ještě zeptat těch co měli stejný problém. Servopumpu jsem nechal vyměnit za novou a tím štelovacím šroubem jsem ted už taky zkoušel hejbat, ale na vůli to nemělo vliv, mám prostě vůli v řízení i když mám nastartováno nebo ne. Ale co mě udivuje, že když je auto na heveru tak se hrozně ztuha zatáčí (i když jsem zkusil povolit ten štelovací šroub na řízení - to pak šlo jenom o malinko lépe) volantem ze středu ven a z venku na střed to de mnohem lehčeji - je toto normální, ještě mě napadlo, že můžu mít to horní uložení tlumičů v háji a taky zkontroluji ty silentbloky jestli mám ty plné. Mě jde hlavně o to, abych nevyměnil řízení a ono to bude mít stejnou vůli, nevím jestli má být řízení když je v pořádku úplně bez vůle - prosím o radu. Děkuji moc
VW Multivan T5 128kw 6st. manual, kod motoru BPC (Béčková řada), comfortline edition

řízení 19. led 2015 17:05 #150037

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
Vůli můžeš mít buď přímo v hřebenu, nebo v axiálních táhlech a nebo v kulových čepech. Musíš na hever, někdo ať hýbá s kolem a ty hledej kde je vůle.
Hyundai Getz

řízení 19. led 2015 19:10 #150045

• pajos77
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Multivitamín byl od jakživa můj sen
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj Lado, ty vule v axialnich tachlech nemam zadne ani v cepech mel jsem to na heveru a mam vylozene vuli v rizeni protoze hejbu volantem a kdyz odhrnu manzetu nad rizenim ta co vede k volantu tak pak kdyz hybu volantem tak ma vuli a pri tom axialni tahla se nehybou, otazka zni jak velka ma byt originalni vule na hrebenu podle me by nemela byt zadna, a tim stelovacim sroubem jsem to uz zkousel opatrne pritahovat i povolovat ta vule v rizeni nejaka tam ma byt vzdycky? Neznam nikoho kdo ma multivana a malo najeto. Koho by jste mi doporučili sikovneho v okoli Prahy jsem z Prahy z Krče. Diky
VW Multivan T5 128kw 6st. manual, kod motoru BPC (Béčková řada), comfortline edition

Naposledy změněno: od pajos77.

řízení 19. led 2015 20:24 #150049

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
Koho šikovného hledáš?
Mechanika?
Hyundai Getz

Poděkovali: pajos77

• Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.285 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/