Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Problém s posilovačem řízení Multivan

problém s posilovačem řízení Multivan 06. čec 2011 21:01 #75931

Není to takové klepání a vrzání? Pokud ano, horní uložení tlumičů, ale neboj, jak to vymění, na chvilku to přestane a za půl roku (ani ne) je to z5 #-o D:_)7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

problém s posilovačem řízení Multivan 06. čec 2011 21:39 #75945

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Jakmile ty horní ložiska tlumičů měníte,tak je třeba je rozebrat a pořádně promazat. Od výroby je mažou jako hodinový strojek,takže skoro vůbec a hodinové strojky bývají vodotěsné,o čemž by se dalo u toho ložiska pochybovat,to není ani vlhkotěsné a stačí jezdit v dešti,pak to začne vrzat,trhat,klepat,pazvuky no.
Ono dneska kvalitní pořádně namazaná ložiska jsou problém,výhodou je,pokud jsou mazaná ve skříni,ale když je to samomazné,tak s vazelínou šetří,hrůza.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Naposledy změněno: od Auto1.

problém s posilovačem řízení Multivan 06. čec 2011 21:41 #75946

Jo, to je sice pěkné, ale co fpřípadě, že je auto v záruce a v servisu to neudělají :-k Jak pak s tím dál pracovat? To by přece mělo být automatické ne #-o No jo, asi ne D:_)7

problém s posilovačem řízení Multivan 06. čec 2011 21:48 #75948

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Někdo dá auto do servisu (kolega),a až jde jeho auto na zvedák,tak dorazí,stojí u mechanika a říká mu,pořdně to dotáhni,ne na 20Nm ale na 30! Pořádně to namaž,ještě,ještě. Tuhle matku zahoď do koše,dej mi tam novou! :)
Mechanik je na prášky,ale dá se to domluvit s vedoucím servisu.

Já ho tam radši nedávám a dělá mi to jeden hodně spolehlivý člověk doma v garáži,ale má komplet vybavení jako servis včetně zvedáku,diagnostiky,ten mi 10x zavolá,než aby něco udělal jinak,než si to já představuji,a já si předstvuji právě i mazat nová ložiska atd.
Telefon mu pak zaplatím,ale mám klid i on.

Ale chce to nervy a v záruce oni nespektují,že jsi platil milion,oni drží záruku a dělají si co chtějí,musíš na ně tvrdě,věcně,ty jsi pán,né oni,když to nepochopí,změň servis.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

problém s posilovačem řízení Multivan 06. čec 2011 22:54 #75960

• maros
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
skôr mi to pripomina také vybrovanie ako keby ste tahali palicu po štrku a ono to zachrčí ale len v určitom uhle volantu. Nie som si istý či je to horné uloženie taký suchý chrapot a robí to len ked je zohriaty olej v serve respekt. ked je zohriate celé auto. Len ked stojím a točim na mieste.
Tak neviem. Dakujem.
VW Transporter T4 2,5 TDI Syncro bohužiaľ predané
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

problém s posilovačem řízení Multivan 06. čec 2011 23:12 #75964

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Vím co myslíš,dělá mi to také.
Budu servisovat celý podvozek,až to za měsíc bude čas měnit,tak napíšu výsledek,na sto procent to nevím,ale domnívám se.
Zkus zvednout auto na zvedáku,a uvidíš,zda to dělá i bez zatížení,tak je to servopumpa asi,pokud to přestane,myslím že ložisko uložení tlumičů.
Jinak servo se odvzdušňuje tak,že se kroutí volantem nadoraz doleva-doprava,desetkrát,mi to nepomohlo,a drhne to.Nepatrně,občas,ale není to ok a když to ložisko drhne,namáhá pružinu v krutu a umí ji to i prasknout,to se stává běžně u všech aut.

problém s posilovačem řízení Multivan 06. čec 2011 23:18 #75965

• maros
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
tak dík skusim to ked sa vratim domov. Ale je to nové auto ma cca 7 mes. a 15 tis km ale aj tak dakujem
VW Transporter T4 2,5 TDI Syncro bohužiaľ predané
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

problém s posilovačem řízení Multivan 16. říj 2011 08:47 #81159

Mam taky tento problem, motorovy olej v nadobce od serva, obcas si to odfoukne pres vicko. Musi se opravdu menit cele servo cerpadlo? nestaci pouze nejake tesneni? gum krouzek nebo neco takoveho?

problém s posilovačem řízení Multivan 07. úno 2012 23:10 #90424

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
K tomu vibrování volantu při jeho otáčení při stojícím vozidle a vrzání:Po nových tlumičích s novými ložisky jsem to testoval a vrže a vibruje to stále,a zjistil jsem,že to dělají pneumatiky,jak gumují o zem,je to takové tření,že volant vibruje a pneu vržou-gumují třením o zem :)
Možná to řeší i výměna oleje v řízení.
Ale kdo nemá nová ložiska,tak mu vrže asi buď ložisko tlumiče,nebo gumová miska,co je nad ložiskem.
Největší průser je,že pro výměnu ložisek je třeba sundat těhlici,tlumič a stáhnout pružinu...

Naposledy změněno: od Auto1.

problém s posilovačem řízení Multivan 02. úno 2013 23:00 #112850

• Jouda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 3
ahoj, nemám sice multivana, ale i tak se zkusím zeptat. Mám obyč Tř transportéra, dnes jsem se rozhodl svého miláčka zbavit nečistot. Ze silnice jsem odbočil na myčku ještě bez problémů, ale když jsem zajížděl do boxu, již jsem cítil odpor na volantu a vibrace. Předpokládám, že něco odešlo na posilovači řízení. Jen je mi divné, že to bylo bez nějakého upozornění, prostě najednou to nejde. Díky za radu co s tím

Tak jak se ukázalo, prasknul chladič servooleje. Já jsem ani netušil, že tam něco takového je, a překvapilo mne, proč tak zčistajasna prasknul. Naštěstí šel údajně zavařit
VW T5 2006 1.9 TDi 77 kW
Peugeot 405 break 1.9 td

problém s posilovačem řízení Multivan 21. led 2015 13:26 #150178

• Petr36
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 6
Tak koukám a mám v té nádobce na servo olej kapalinu černou jako botu, předpoklad, že olej z motoru jde přes servopumpu, jak se tu už psalo. Nehledě na to, že servo vydává opravdu jiný zvuk než tomu bylo dříve. Takže se chystám na výměnu serva. Chtěl bych se zeptat jakou značku servočerpadla jste dávali, pokud jste měnili? Originál by měl být jestli se nepletu Kayaba to je někde ve VW kolem 13 tis.bez slev a bez povinnosti dávat starý díl. Ostatní se pohybujou kolem 10tis. plus záloha na vratný starý díl. Značka TRW momentálně nedostupná, GKN? Někde ani značku pro jistotu nepíšou a starline to mám trochu pochybnosti. Jedná se o 2,5 128kw, klima. Díky za názory
T5 Multivan 2,5 128kw BPC, 2007

problém s posilovačem řízení Multivan 20. bře 2015 23:05 #152715

Pozdravujem vás a prosím o radu. Dnes ráno z ničoho nič som odchádzal z domu a vybočoval som do ľava na cestu a zrazu som cítil silný odpor v otočení volantu, ako keby nefungovalo riadenie. Potom tom nabehlo normálne a zase po čase som mal problém vybrať zátačku, pretože volant bol stuhnutý. Po chvíli zase bolo všetko ok a zase to vypadávalo. Čo môže byť s posilovačom riadenia, keď to takto raz nabehne a potom zase ok a zase nefunguje. Keď som doma stál a mal naštartované, tak som točil volantom na jednu aj druhú stranu a bolo počuť nejaký zvuk, ako zavíjanie zo spodu (keď bolo koleso vytočené, tak s tých miest išiel ten zvuk). Ďakujem za reakciu
VW T5 Caravelle 2,5TDi, 96kW, r.2007

problém s posilovačem řízení Multivan 21. bře 2015 06:10 #152720

• BLADE 2
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 12
pozri sa ci mas dost kvapaliny v servo nadobke ako prve
TRANSPORTER T5 96kW 2004

problém s posilovačem řízení Multivan 21. bře 2015 13:56 #152731

Dnes som pozeral nádobku posilovača riadenia a tekutina sa zdá byť celkom číra (viď.obr1). Na vrchnáku je mierka, na spodku je vypuklá a nad ňou sú nápisy cool a hot s mierkami, ja som to pozeral pri studenom motore a olej bol medzi spodnou vypuklinou mierky a nápisom cool (obr.2). Po ľavej strane od nádobky je konektor (asi na predné svetlo) a oproti vzduchový filter, tie sú trošku ofúknuté zrejme kvapalinou od serva (obr.3). Neviem teda, či mám doliať kvapalinu do serva, alebo je problém niekde inde. ...volant ide ťažko "zatiaľ" iba sem tam za jazdy. Pri odstavenom aute sa volant točí bez ťažkostí. Poprosím Vás aj o špecifikáciu danej kvapaliny do serva, akú mám kúpiť ... som momentálne mimo SK a preto by som prosil asi konkrétnejší popis.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc
VW T5 Caravelle 2,5TDi, 96kW, r.2007
Přílohy:

problém s posilovačem řízení Multivan 21. bře 2015 15:14 #152735

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4, LONG, SYNCRO+UZÁVĚRKA, 2,4D
  • Obdržená poděkování 42

Auto1 napsal: Někdo dá auto do servisu (kolega),a až jde jeho auto na zvedák,tak dorazí,stojí u mechanika a říká mu,pořdně to dotáhni,ne na 20Nm ale na 30! Pořádně to namaž,ještě,ještě. Tuhle matku zahoď do koše,dej mi tam novou! :)
Mechanik je na prášky,ale dá se to domluvit s vedoucím servisu. :woohoo: :woohoo: Z pozice zákazníka to tak trochu chápu, ale z pozice mechoše, pokud by mi tam někdo takovej přišel, zahodím vercajk, a se slovy "tak si to udělejte sám, když jste tak chytrej" bych okamžitě odešel. Jsem totiž dost nervák :cheer: :P :lol:

Naposledy změněno: od Jirka S.
Vygenerováno za 0.265 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/