Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 02. úno 2010 14:30 #35175

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 34
já to hlučnější neměl...byl jsem spokojen.

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 18. úno 2010 19:26 #36913

Po výměně původních silentbloků za plné náprava ztichne a mlácení na výmolech téměř zmizí. U sportovního podvozku to bude znát o to více. Mj. se také znatelně zpřesní řízení.
Multivan 128kw

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 05. bře 2010 00:08 #38083

• Michal
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1

Hany.zvany napsal: Dovolte, abych se podělil o zkušenosti s boucháním od přední nápravy u Multivanů T5 . Četl jsem o tomto neduhu mnohokrát a příliš jsem tomu nevěřil. Po zakoupení nového Multivana jsem uvěřil. Reklamoval jsem to v různých servisech a obvykle mi bylo řečeno, že je to "standard". Bouchání pochází od zadních silentbloků v ramenech přední nápavy, které jsou tzv. programované. Toto je vhodné pro státy, kde mají normální silnice, nikoliv takové, jako máme u nás. Neduh lze částečně napravit pootočením silentbloků o 90°. Zcela jej lze odstranit výměnou za silentbloky neprogramované, klasické 7HO 407 182 . Krom toho, že nápravu neuslyšíte, se citelně zlepší i vedení vozu při sportovním způsobu jízdy.

Díval jsem se na ty silentbloky a opravdu jsou asi 2 typy, 7H0 407 182A jsou ty "měkčí" a 7H0 407 182 jsou tvrdší(mají gumu po celém obvodu). V druhovýrobě to asi moc nerozlišují, možná Lemforder,Febi...Já mám Transporter 2,5 96kW a mám tam 7H0 407 182A.
VW Transporter T5 TDI 96kW, 2006

www.myservice.cz
www.seas.cz

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 29. bře 2010 22:04 #39692

• Josef
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Potvrzuji výrazné zlepšení, a ještě k tomu fakt za pár korun! Díky za tip.
T5 Multivan 128 kW

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 07. čen 2010 17:19 #44316

• pico
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
... cav, cav :D tie silentbloky musim tiez menit, oba natrhnute :roll: zistujem ceny, takze kolko bolo tych par korun :?: , dik za info... :drunken:
VW Transporter T5, 96kW, ShuttL
OPEL Rekord 2,0L r.v. 1968 - predane
SUZUKI Intrude M800
KYMCO Agility 125 (miesto bicykla)

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 08. čen 2010 17:01 #44407

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 34
já myslím,že 1ks stojí cca 250-300Kč (plný silentblok)...také jsem je měnil (preventivně)

VW T1/09.1962/22kW

info@ahcl.cz

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 09. čen 2010 15:35 #44466

• Tifone
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
taky mám vyměněno za plné a je to o hodně lepší,zároveň jsem vymněnil i přední uložení ramen a taky to stálo kolem 300Kč/ks
VW T5 Transporter 2,5TDI 96kW +20%chip
Škoda Roomster 1,9TDI 77kW - 6ti rychlostní +22%TDIchip

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 26. čen 2010 15:10 #45734

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
tak tak vyměna za plne je jedine řešení pro klidnou jizdu.Jinak cena je opravdu kolem 300kč kus original dil D:_)1 mam dojem že je to s praci sundani,přelisovaní silenbloku a montaž neco kolem 2500kč.A ty plne silenbloky mam skladem bo je fakt delame furt.vyhoda jedina proti T4 nemusi se delat geometrie \:D/
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 27. čen 2010 21:50 #45769

• dive1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
tiez som menil silentbloky. Len zopakuem ... buchanie je prec a tiez sa zlepsilo riadenie.
Niekedy mozu buchat aj tycky stabilizatota. Kupil som nejake nahray a vydrzali tak 10tis.km.
Teda radsej origo potom.

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 27. čen 2010 22:59 #45777

• Tifone
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
tak origo kosti vydržej tak okolo 30tis.
kopil jsem "neorigo " v Auto Prima a po 50tis furt OK :-k
cena poloviční :drunken:
VW T5 Transporter 2,5TDI 96kW +20%chip
Škoda Roomster 1,9TDI 77kW - 6ti rychlostní +22%TDIchip

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 28. čen 2010 21:57 #45834

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 292
Také jsem trochu zapracoval na autě - nové všechny 4 tlumiče, nové kosti, uložení tlumičů, dorazy, malé i velké silentbloky ramen přední nápravy. Ty větší zadní samo výměna za plné.
Výsledek? Autí jako nové!!
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 10. čec 2010 09:56 #46425

• Hanz
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Taky bych to to rád nechal vyměnit, ale v VW na mě koukali jak na blázna a nakonec mi řekly, že to asi nepůjde, že to nebude pasovat. Mám na mysli to že silentblok 7H 407 182A prý nejde nahradit 7H 407 182, tento je prý do jiného ramena,které se dává do T5 s větším zatížením (1680kg) přední nápravy a do stávajícího zřejmě nepůjde. Jak to tedy je, měnily jste to někdo kus za kus bez nějakých úprav nebo jiných investic? A jen ty zadní, nebo je lepší rovnou i přední 7H 407 183? Musí se dělat geometrie? Dík.
VW Caravelle T6.1 - LONG 110KW DSG 4-motion, VW Caddy 75KW, VW Crafter 100 KW,

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 10. čec 2010 20:17 #46442

• miras68
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Silentbloky je možno zaměnit za plný bez úprav,jediný rozdíl je že jsou plný tudíž pevnější.Ty přední tak neodchází jestli jsou dobrý není nutno měnit.Geometrii je lepší udělat už kvůli stavu silnic.Ve VW ti budou nabízet ty co tam podle katalogu patří protože nejdýl za dva roky tam na výměnu budeš znova,budou znova natržený.
T5-Multivan 2,5TDi-96kw

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 11. čec 2010 19:33 #46461

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 34
pasuje to tam bez úprav.Měnit předni mi přijde zbytečné.

VW T1/09.1962/22kW

info@ahcl.cz

T5 - Bouchání od přední nápravy Multivan 22. čec 2010 18:02 #46979

• jirada
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj všem Mám zakoupená VW Transporter T5 2.0 TDI. Je 1/2 roku straý a mám problémy, které se jaksi nechtějí servisu řešit. Prý to nic není. Jde o to, že při rozjezdu vždy něco pod autem křupne. Dále při jízdě když rychle sundám nohu s plynu popřípadě rychle pln přidám tak to pod autem klapne. Dle servisu je to normální !!!! Že je motor silný a tak při takovém to způsobu ježdění se to musí ohlásit. Mne to připadá jako blbost. Začalo to tak 2 měsíce zpět. Do té doby nic a spokojenost. Je také slyšet slabé drnčení při jízdě, když stojím a auto je na neutrálu nic.. můžete mi poradit o co jde ? Nejsou to náhodou tolik diskutované silentbloky ? Pokud ano o které jde ? U převodovky, nebo jiné ? Děkuji za informaci
VW Transporter T5 Facelift, 75 kW, 2 TDI
Škoda Octavia combi, 85 kW,1984 cm3
KIA Sportage 1,7 CRDi 4x2 85 kW

Vygenerováno za 0.216 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/