Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zadní výklopné dveře

Zadní výklopné dveře 31. kvě 2017 09:45 #177253

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Anebo i Mamut.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zadní výklopné dveře 10. úno 2019 18:38 #190556

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Kdo ma dotah - pri vyklopenych dverich ma byt oko posunute dopredu nebo dozadu?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Zadní výklopné dveře 10. úno 2019 19:00 #190559

Myslim ze ho mam vepredu ve smeru jizdy. Pri uzavreni dojizdi vzad a primackava cep dveri

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zadní výklopné dveře 17. úno 2019 14:18 #190682

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
No takze sem serval oblozeni zadnich vyklopnych dveri. Neprisel jsem na to jak soudruzi z VW mysleli, ze se to ma sundavat, keci z manualu ze tam clovek ma vrazit ruku a "nejak" to odtlacit jsou k nicemu. 6 cudlu 7L6868243 jsem znicil. na dvou mistech zlomil oblozeni, na dalsi min. dvou bylo zlomene uz z drivejska.

Nasledne jsem zjistil, ze problem je jen v mechanismu zamku 7H0827505J, ktery jde oddelal tisicihranem 9 (fakt nevim proc tam nemuze byt imbus nebo hvezdicka) a neni potreba sundavat oblozeni. Konektor je zcela nechraneny proti vlhkosti a vode a je navic udelany tak, ze co stece stece do nej, tzn. vsechny kontakty jsou zkorodovane. 2 ze 3 jsem jeste dostal ven z konektoru a ocistil, konektor 1J04973115A ma samozrejme ulomenou zapadku, takze drzel v zamku jen tim bordelem.

Problem ovsem je, ze nefunguje spravne spinac v zamku. Jsou tam tri kontakty - hnedy stred a dva krajni bile. Jeden je posun oka a druhy je spinani svetla. Pri otevrenych dverich ma byt podle me sepnuty hnedy stred na oba bile draty - tim se posune oko dozadu a rozsviti svetlo v kufru, ktere mi taky nestivi ale svitilo. Pri prvnim zacvaknuti zamku kufru do oka zhasne svetlo (rozpoji se hnedy stred a jeden bily drat) pri druhem se rozpoji vsechno. Tim se oko posune smerem dovnitr. Tzn. kdyz neni pripojene nic/vypadne konektor/uhnijou draty tak proste oko je zatazene dopredu a dvere jdou jen zabouchnout. Muj zamek pri otevrenych dverich nema kontakt na stred takze se tvari jako rozpojeny - auto ani nedetekuj otevrene dvere. Spinac v zamku je nytovany, tzn. je to nerozebiratelne/neopravitelne.

Pri te prilezitosti jsem okoukl i listu osvetleni SPZ, ktera je samozrejme taky v haji...

Je tu prosim nejaky dvorni dodavatel dilu? Mistni zastoupeni FauVe prodava dily za trojnasobek eshopovych cen, kazdy eshop ma ale zase neco jineho, rad bych nakoupil vsechno pokud mozno na jednom miste...
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zadní výklopné dveře 22. úno 2019 13:07 #190803

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Vi nekdo jak se konstrukter zamyslel funkci teto prichytky oblozeni vyklopnych dveri na mutlvainu:


ne jen ze jsem jich 6 znicil pri sundavani, ale pri na(n)davani dalsi 2, na dalsich se pri zarazeni do otvoru v plechu olamaly "okvetni" listky. Ma to zustavat zarazene ve dverich a jen na to "nejak" navlect to oblozeni, da se to nejak rozebrat aby to jeste fungovalo?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Re:Zadní výklopné dveře 22. úno 2019 14:23 #190805

Ma to zustat v oblozeni a funguje to tak, ze tenkou montazni vidlicku zastrcis do predni casti a tim se ten cvonc odjisti. Aspon tak to bylo v pripadech, ktere jsem videl...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zadní výklopné dveře 22. úno 2019 14:51 #190807

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Nektere ty vyndane cudly byly jakby zarazene dolu (ta cast s gumovym lemem), tak sem ted zkusil za pouziti vetsi nez male sily ho vratit do polohy kdy je to zase zastrcene pod bilou cepicku a ted ta cast s gumou jde posouvat asi o milimert nahoru dolu.
Tzn. poloha 1 je kdyz to chce clovek vyndat ze dveri nebo vratit, poloha 2 je zajistena ve dverich (protoze se roztahnou ty packy), poloha 3 je patologicky bezny stav ktery lze vylecit pouzitim znacne prstove sily a navratit prichytku do bezne pracovni polohy. Tak to me teda ve VW dostali...


Jo a to bych jeste dodal ze se to nezasouva do oblozeni tou spodni spirovalovitou casti, ale az do druhe mezery odspodu.. tak slozitou prichytku jsem snad este nevidel.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Zadní výklopné dveře 05. bře 2019 21:32 #191011

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Story ma bohuzel pokracovani. Po oprave zamku zadnich dveri, se porad obcas stavalo ze dotah dvere nedotahl... az prestal dotahovat uplne (a zustal samozrejme v poloze vystrcene ven). Duvod je simply clever - cely zamek lezi na dne prohlubne, kde se hromadi neskutecny bordel, ktery samozrejme leze i do vnitrku zamku a do motorku. Vsechno to bylo totalne zahnojene, ale ani vycisteni nepomohlo. Mechanika je sice OK, ale motorek uz funguje jen kdyz se mu chce a ted uz vetsinou nechce. Stacilo by tedy vymenit jen motorek - je tam Johnson, stejne jako treba v naradi, jen ma dlouhou tycku na ni nalisovaneho sneka, kdyby nekdo nahodou vedel jestli se to da koupit samotny (pro jiny auta to jde), jinak musim koupit cely zamek 7L0827511E. Nasel jsem ale jen bazary....
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Zadní výklopné dveře 07. bře 2019 08:08 #191031

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Pro "inspiraci" par fotek dotahu - vsem doporucuji odtrhout zadni plastovy kryt, odsroubovat dotah (opet je potreba tisicihran) a vycistit vsechno driv nez bude vypadat takto:


krom jineho v nem byla i plisen...:(
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Zadní výklopné dveře 09. bře 2019 19:31 #191071

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Vymeneno - motor se jako dil nedela, cely mechanismus "original VW" niemandovi za 2800,- varianta E uz se nedela, aktualne je na konci C, ale konstrukce je stejne "chytra". Abych to shrnul - jak u zamku tak u dotahu nechanika OK, zato elektronika KO - zamek spinac, dotah motorek - v haji s nejvetsi pravdepodobnosti kvuli vode/vlhkosti. Nicmene to aspon funguje. Jeste zbyva aby se odmlcela RJ....:(
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Zadní výklopné dveře 09. dub 2019 12:51 #191573

  • WIK
  • Avatar uživatele WIK
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 141
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 9
Zdarec, tak mne to také ,,neminulo,, Před pár dny na parkovišti v Mníšku si ,,borec,, který asi neubrzdil-či pozapomněl zajistiti své auto ...tak se mi trefil do 5 tých-zadních dveří. Už několik dní si ,,pingponguji,, s pojit´ovnou ,,Daskou,, a s několika opravnami. Pánové ,na pohled ,,bagatelní,, t´ukec, ale po odhadu 1, ca. od poj . chtějí hradit jen ca. 30.- t.kč. To ,ale není z mé strany a od několika nezávislých opraven-škoda, která by ,,touto,, částkou byla tkzv.umořena. Po zjištění a dalšího ,,dobrozdání,, by byla nutná druhá prohlídka a experti všici- řekli ….nové dveře ,takže cenové ,,relace,, by byly od...ca . 65.000.- - do ca. 80.000.- kč. Dnes se možná dozvím ,jak se k tomu staví ,,DAS,, ,která jako klienta ujistila, že to vyřídí ,počkám si na druhou prohlídku a likvidátora od ,,UNIQY,, a.s. Po ,,zhlédnutí,, fotek-nákresu ,dveří, je toho tam dosti a vše prý souvisí z centrálním uzavíráním a dalšími prvky, které jsou a budou drahé...a vč. lakování atd. Držte palce at´ ,,klubák,, bude spokojen s dalším ,,vývojem,, mé ,,škodné,, události od klienta ,,UNIGA,, poj. a. s. PS. A ještě malá ,,perlička,, na konec, od té poj. mi volali zda-li se nechci odhlásiti od mé ,,ALLIANZ,, poj. a přihlásit se k nim......ha-ha dobrý , co. Zdraví klubák WIK.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zadní výklopné dveře 03. kvě 2019 19:18 #192011

  • WIK
  • Avatar uživatele WIK
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 141
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 9
Zdarec klubáci, tak dnes jsem po ca. měsíčním ,,čekání,, dostal zpět svého ,,mazlíka,, T 5 , Po opravě zadních dveří, podařilo se sehnati přijatelný servis-opravnu a ke spokojenosti to přišlo ,,pojišťovnu jen na ca. 41.000.- Kč. Dveře jsou jako nové, jen kontrolka ještě svítí, anžto, chyběl o svátcích elektro fachman ,takže to bude jediná maličkost co se musí ,,dořešiti. Doporučuji ,,servis,, v P.Modřanech za ,,Billou a Asia občerstvením . Ahoj klubák Sl. D. - WIK.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zadní výklopné dveře 11. dub 2022 08:55 #205842

Zdar nevíte někdo jestli na 5tých dveřích je konektor na odpojení dveří ? Mám jiné a ty ten konektor mají a ty co tam mám origo tak ho nemohu najít.
Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.272 sekund

Login