Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Pres noc se mi vybije baterka

Pres noc se mi vybije baterka 08. pro 2015 20:24 #160894

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
Mates 1 - tipoval bych na spínací skříňku - tedy el. ořech


Jinak jednoduchá kontrola baterky - odpojit jeden kontakt ( nechat v autě ) nabít nabíječkou , odpojit od nabíječky - za hodinu změřit napětí baterky ( zapamatovat nebo zapsat naměřenou hodnotu ) nechat v klidu 24 hod a znovu změřit napětí - pokud je rozdíl v napětí 1V a větší je baterka KO .

Klidový odběr proudu dost záleží na tom , co je domontované do auta mimo tovární věci , já osobně zbystřím pokud je klid. odběr nad 50 mA
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pres noc se mi vybije baterka 08. pro 2015 21:03 #160896

dík, nejsem auto elektr.Moc se mi to nezdá.co má společného spínačka skoro komfortem.Vše jinak maká.dodělával jsem radio 510 navy a koupyl jsem převodník.Vše maká,jen na vag mi píše že can bus nefunguje.Ale vše vpořádku.plně funkční.Mám auto 2 roky a jen pár maličkostí.Jen je to dva dny co jsem měnil zámek kufru.,,vše vpoho.Může starter snížit na tolik napětí aby baterka nevydržela?Opravdu v zimě toho moc nenajezdím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pres noc se mi vybije baterka 08. pro 2015 21:09 #160897

ještě kté baterce.Odpojit na 1 hod jaký koliv kontakt?+-?A po 1 hod naměřit hodnotu.Apak spátky vše zapojit a za 24 hod to změřit znova?Nic jiného než navy a převodník,vše orygo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pres noc se mi vybije baterka 08. pro 2015 23:04 #160904

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
I Tobě Šťastné a veselé................
Víš, někdy se dějí "věci mezi nebem a zemí". Takové nejjednodušší řešení, jak přimět systém aby zase fungoval, je odpojit alespoň na 15 minut baterku, vlastně takový malý restart.
Pokud to nepomůže, opravdu se jedná o poruchu a pak je třeba začít bádat.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pres noc se mi vybije baterka 09. pro 2015 16:42 #160917

ládíku dnes jsem nabyl baterku 4 hod na profi nabíječce.Tak bila asi vyklepaná.Dal spět a OK.Pak jsem se věnoval navy 20 min a skoušel jsem vypnout ty aktualizace.neuspěl jsem.Ale všiml jsem si,že když vypnu na tlačítku navy,tak mi opravdu jemně svítí displei skoro nevyditelné.A skoro pokaždé mi běží větráček,někdy 30 až 1 hod.Je to stejné při nastarovaném a i vypnutém motoru. vypnul jsem hodiny na displei a je to jako kdyby byla uplně vypnutá. Ale né vyndaném klíčku ze zapalování.Zjisti jsem,že když to vypnu ručně,tak auto druhý den lépe startuje.Tak uvydím za pár dní.Mezi mnou a košem....ha ha Ahoj

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Pres noc se mi vybije baterka 09. pro 2015 20:21 #160921

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
Tady čeština zase pláče ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pres noc se mi vybije baterka 09. pro 2015 22:36 #160924

ha..ha inteligent :sick:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pres noc se mi vybije baterka 10. pro 2015 03:12 #160932

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
No, chlapče, měl by ses nad sebou asi poněkud zamyslet............... :cheer: :cheer: ;)
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pres noc se mi vybije baterka 10. pro 2015 10:11 #160935

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
Já bych to nedramatizoval chyba tak je nejaka ale někdy za to muže chytrý telefon nebo tablet a když to znovu neprectes tak tam někdy ta chyba je
Než začneme kritizovat druhý začneme nejdřív u sebe

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pres noc se mi vybije baterka 10. pro 2015 13:49 #160940

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Mně tohle dělala Oktávka, dvoulitr, blahé paměti a nakonec se ukázalo, že to způsobovalo rádio, a to při vypnutém stavu. To rádio bylo nepůvodní, původní mi ukradli a já koupil nějaký krám v zastavárně. Takže jsem tam potom dal zase to samé, jako bylo původní a byl pokoj.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pres noc se mi vybije baterka 10. pro 2015 22:15 #160949

Jak už jsem psal,tak jsem vypnul hodiny na radiu a zdá se,že to pomohlo.Vše jako vypnuté.Ale mám strach,že mi odešel can bus.Je zajímavé,že vše funguje.Když vaga píšou porucha.Omlouvám se za tento příspěvek,,Navy" patří do jiného vlákna.Jen skouším vyřešit vybíjení baterie.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pres noc se mi vybije baterka 16. pro 2015 12:19 #161082

Ahoj jsme novy majitel Multivanu T5 ( 128kw, 4motion,2007). Mam obdobne problemy. Neco mi zere energii a zatim jsem neprisel na to co to je. Jak pise Mates, taky mam na aute dodelavany autoradio RDS 510, do toho jeste navic autoalarm. Od nedele spadlo napeti akumulatoru z 12,03 V na 11.55 V (Dnes mereno). Auto nejde vubec nastartovat.

Zkusim se zamerit na baterku, jestli neni kaput. ( Predchozi majitel rikal ze na jare kupoval novou).

Muze mit nejakou spojitost baterie v motoru s baterii pod sedadlem ridice, zkousel jsem nezavisle topeni (fungovalo) a hlasilo mi to pokles napeti motorove autobaterie (jak alarm tak i na buducich). Ta autobaterie pod sedadlem pry nikdy nebyla menena.
VW T2b Westfalia
VW T5 Multiwan 128kw, 4Motion
Poděkovali: jimi_91

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pres noc se mi vybije baterka 16. pro 2015 12:29 #161083

  • jimi_91
  • Avatar uživatele jimi_91
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 197
  • Karma: 7
  • Obdržená poděkování 19
Hele baterie pod sedadlem je jen pro živení webasta a zadních zásuvek pro camping. Motorová živí větrák a co si budeme povídat, ten má hodně veliký odběr. Takže není divné že baterie pod sedadlem drží. Pokud víš pin k RNS 510 tak ho odpoj a sleduj jestli se odběr nezměnil. Pokud ale pin nemáš, tak to neodpojuj, protože ročník 2007 má Can 1,6 a Rns 510 2.0 a auto si ho nebude pamatovat, protože to budeš mít přes převodník. Další problém by mohl dělat i ten alarm (na ten bych mrknu až po rádiu).

RNS 510:
často vybíjí baterii z důvodu špatné komunikace s Gateway jednotkou. Řešení je vyměnit Gateway jednotku ( pouze u aut Can 2.0). Nebo nahrát do RNS upravený FW, který to řeší. (to bude asi tvůj případ, pokud se ukáže, že to dělá rádio).
VW Transporter T5 SHUTTLE 2.5 TDI 96 kW
Poděkovali: bussman

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od jimi_91. Důvod: Doplnění

Pres noc se mi vybije baterka 16. pro 2015 13:14 #161085

Omlouvam se za hloupy dotaz, jak odpojim radio? da se nejak z predniho panelu radio vypnout a nebo musim na tvrdo vytahnout kabel ze zadu. (Jak se da dostat ke konektorum).

Ja mam i nezavisle webasto, ktere na dalku pomoci privesku na klicich poustim. Predpokladam ze to pak cele jede pres baterku pod ridicem. Proc mi to hlasi tedy pokles napeti na budikach (jsou snad obe baterky pripojene na budik) a i alarm mi posle zpravu ze doslo k poklesu napeti kdyz pustim nezavisle topeni.

Diky za jakoukoliv radu ci poznamku.
VW T2b Westfalia
VW T5 Multiwan 128kw, 4Motion

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od bussman.

Pres noc se mi vybije baterka 16. pro 2015 13:51 #161086

  • jimi_91
  • Avatar uživatele jimi_91
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 197
  • Karma: 7
  • Obdržená poděkování 19
Na rádio jsou speciální háky pro vyndání. Bohužel se musí odpojit natvrdo zezadu ( Quadlok konektor). Když by jsi vytáhnul pojistku, tak vyřadíš více věcí než jen rádio (pozor na ten pin k rádiu). Pokud se bavíme o teplovodním webastu, tak přední ventilátor jede přes motorovou baterii, proto to hlásí pokles napětí. Pokud ti auto nenabíjí nebo nepřebíjí, tak by ani né po roce neměla být špatná (kapacita baterie).
VW Transporter T5 SHUTTLE 2.5 TDI 96 kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.248 sekund

Login