Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Klima kompresor

Kompresor klimatizace 27. dub 2011 10:18 #71979

  • wangomery
  • Avatar uživatele wangomery Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0
Ahojky všichni,
mám problém na své T5 s kompresorem klimy, lépe řečeno se spojkou kompresoru. Je rozbitá tak sháním novou či zánovní za rozumný peníz, měla by to být DENSO a typ 7H0 820 805. Předem díky aspoň i za tipy.
Martin

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Klima kompresor 29. lis 2017 22:22 #181109

Ahoj,
po nastartování mi asi tak 30-50 sec. klepe v klima komresoru. Pak dobrý, jen u startu, když je to zahřátý, tak dobrý.
Jak hodně se mám stresovat?
VW Multivan T5 GP, 103 kw motor, ori.chip na 125 kw, manuál, rok 2010

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Klima kompresor 26. pro 2017 19:39 #181394

  • Paja01
  • Avatar uživatele Paja01
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Multivan 2,5 128kw
  • Příspěvky: 23
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Takhle mi to začalo.Teď po roce dělá rachot pořád a jen čekám, kdy se rozsype.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Klima kompresor 26. pro 2017 23:21 #181399

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
U 2.5 to může dělat i volnoběžka a uložení . U 103 Kw může být volnější řemenice a prokluzovat na tisícihranu hřídele - zpravidla u toho bývá povolený středový šroub . Ale samozřejmě to v obou případech může být i úplně jinak .
Měl by se na to podívat asi někdo , kdo ví co a jak .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kompresor klimatizace 14. lis 2021 18:59 #204180

Taky všechny zdravím, dnes jsem se dostal k tomu hvízdání, že vyměním řemen pohonů. Řemen není zlý a kladky taky nehucej. Volnoběžka taky dobrá. Řemenice KH od pohledu dobrý. Ale klimatizace řemenice je nějaká divná, řekl bych že to dělá ona. Radiální vůle je malá, do desetiny, ale vykle tak milimetr. Chtělo by ji sundat a zkouknout. Motor CFCA BiTDI.
postimg.cc/gallery/m28TJRP
Už jsem trochu nakoukal jak se to rozdělá.
Je tam matka nevím kolik cca 22sestihran a v ní je záslepka a pod ní další šestihran cca 10. Ale místo na povolení moc nebude a na stáhnutí ložiska už vůbec ne. Nechtěl bych vyndavat kompresor, musím to zkusit. Klíče naupravovat na Slim a přinejhorším kompresor jen povolit a posunout.
A spojka koupit, moc jich není.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Pavel4x4.

How to 15. lis 2021 13:24 #204187

  • genuvenue
  • Avatar uživatele genuvenue
  • Návštěvník
  • Návštěvník
If you want to know How to answer any questions, please visit our website and get answers to each and every question on our site.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od genuvenue.

Kompresor klimatizace 17. lis 2021 08:50 #204208

Děkuji cizincovy za odkaz, asi zkázy, nezkoušel jsem ho, nikdy a nikdo nebude ani, ale mám lepší odkaz.
webshop.nrf.eu/automotive/airco-parts/ccmc/audi-a4-a6-01.html

Tahle spojka bude potřeba vyměnit. Včera jsem ji sundal z kompresoru a jede na sucho. Je vidět na ní že se dost hřála. Ložisko je místy modrý a guma krajně napečená.
Zarazilo mě že tu spojku prodává jen výrobce NRF tak nevím neznám to. A nevím proč tam píšou 12V když tam žádná elektrika není...
Přikládám ještě ruské video na odsroubovani řemenice. Klíč velký 24mm na matici,ta se jen drží a klíč malý 7mm na hřídel kompresoru tím se točí. Povolit to šlo a ložisko šlo rukou dolů. Jo a ještě tam je segerovka.

Možná by stačilo vyměnit jen ložisko 35*52*20 , ale mám tu unášecí gumu vyhřátou, poteklou.. rozmyslím to. Na konci ruského videa je ukázka jak resp. z které strany lisovat ložisko z řemenice.

Edit: nebudu měnit všechno bez hlavě za celý nový sady. Tak jen vyměním ložisko, zbytek není rozbitý. Rozdíl 2000 nebo 300kč, práci si dělám sám. Přikládám foto z rozlisovani.
postimg.cc/gallery/8gqr4D4

Chtěl jsem ještě dělat rozvody a vodní pumpu, ale mají 120 000 a 6 let. Dva roky jim ještě dám. Dalo by se to koupit, ceny půjdou nahoru a nezkazí se.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Pavel4x4.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.177 sekund

Login