Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 03. kvě 2015 08:44 #154598

O druhé baterce hodně uvažuji. Snad se do toho dám. B)
Matraci jsem už asi vybral:
www.molitan-metraz.cz/products/skladaci-matrace/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Konečný.

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 13. čec 2015 22:16 #157210

Ahoj všichni, pomalu dozrávám k druhé baterce a dalším zásuvkám v prostoru pro pasažéry. VW T5 rok 2015 2l (75kW), 9+ míst. Tak, situace pod sedačkou řidiče je na fotce p1, někde z motoru je přiveden tlustý kabel červený, který se dělí na několik menších. Dle mého amatérského názoru to vidím jak přípravu pro druhou baterku. Jeden červený končí na pojistkové svorkovnici 4F1941824 (ta je osazena jen z jedné strany a čeká na pojistky a piny na druhé straně) viz. obrázek k1 a k2. Na svorkovnici jsem naměřil proti kostře stálých 12,6V (i bez klíčku v zapalování). Myslím, že to je to správné místo k připojení druhé baterky, případně k připojení dalších 12V zásuvek, kabel má stejnou sílu jak kabel od baterky. V první kroku chci osadit další 12V zásuvku do zavazadlového prostoru. Uvažuji, že +12V dám na zmiňovanou svorkovnici, přes pojistku asi 10A (20A). Kostru přichytím ke šroubu sedačkové konzole.
Prosím o radu, zda uvažuji správně.
1) Stačí zásuvku odjistit 10A? (spotřebiče budou, lednice, případně nabíjení tabletu a podobné spotřebiče). Uvažoval jsem také o měniči na 220V do 300W pak asi pojistka cca 30A, že?
2) Mohu kostru ukotvit na šroub konzole sedačky obr. (kostra.jpg) (asi nejjednodušší cesta, pájecí oko a matice)?
3) Kde seženu do pojistkové svorkovnice 4F1941824 ty kovové piny?
4) Myslíte, že se opravdu jedná o přípravu pro druhou baterku, ostatní konektory nevím k čemu jsou?

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 14. čec 2015 08:45 #157221

• smrk
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Dám radu za všechny prachy.... nech to zapojit nekoho, kdo vi co delá ;)
- já bych to asi taky tak nejak zvladl, ale radeji jsem to nechal na místním odborníkovi :whistle: ....nez abych pak nekde zoufale pobíhal kolem hořícího téčka

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 17. čec 2015 23:03 #157325

Také bych chtěl dodělat druhou baterku do mé T5ky. Nehodlám se do toho pouštět sám, tak se ptám, je tu někdo, kdo by to odborně udělal ?
Volkswagen Transporter T5 2.5 TDI 96kW Long 4motion
Hyundai i10

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 18. čec 2015 20:04 #157331

• dusanhaya
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 105
JJirka !! bohužel odkaz na něj ti sem nemůžu dát,jelikož jako nečlenovi se ti stejně nezobrazí . Musíš hledat.
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)

Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 23. čec 2015 21:49 #157462

Tak jsem se do toho pustil. Našel jsem dokumentaci k pojistkové patici pod sedačkou a opravdu pozice -SF22- a -SF23- jsou určeny k 12V socket (15A). Celá patice je pod sedačkou řidiče a je připravená k osazení - je na ni přiveden kabel přímo od baterky. Ze stejného kabelu je na pozici -SF11- napájena zásuvka na palubní desce (15A modrá pojistka). Celé je to jako stavebnice LEGO, jen vědět co kam. Nic není potřeba stříhat rozpojovat, stačí jen sehnat piny a pak nacvaknout.
První úkol byl sehna piny do svorkovnice, trochu problém, ale sehnal jsem ve Škodovce, cena hrozná, ale je to origoš na drátu 2,5mm (bohužel drát je žluté barvy).

Pak jsem sehnal zásuvky, místo se nabízí přímo za sedačkou řidiče:

Pak už jen vrtat, šroubovat, svorkovat atd.

No a na závěr jen propojit.

červená pojistka je USB (10A) a modrá je 12V (15A)

Kostru jsem připevnil pod šroub sedačky. Všechny dráty mají 2,5mm. Piny proletované a samo smršťovací bužírkou chráněny proti nechtěnému zkratu. Vše funguje zatím dobře a napojeno přímo do origoš konektorů a na místa k tomu určená.

Přidávám schéma pojistkové patky + popis kontaktů (celý dokument je přiložen)

Poděkovali: prokyz

Naposledy změněno: od Konečný. Důvod: Přidání obrázků

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 24. čec 2015 07:09 #157466

Ještě přikládám ten soubor a obrázek svorkovnice:

Přílohy:
Poděkovali: prokyz

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 26. říj 2016 14:06 #171325

• oscar
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim, k čemu slouží ta věc na obrázku pod číslem 26. Mám ji na sedačce spolujezdce a vzadu. Nebo co se na to připojuje. Diky.
T5 Multivan, Bixenony, Highline, 2,5 - 128kW, 4x4, 2007
Přílohy:

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 26. říj 2016 15:44 #171337

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 190

oscar napsal: Zdravim, k čemu slouží ta věc na obrázku pod číslem 26. Mám ji na sedačce spolujezdce a vzadu. Nebo co se na to připojuje. Diky.

Třeba k připojení lednice z originálního příslušenství VW.

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 27. říj 2016 18:49 #171356

• oscar
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Diky je na to treba ke koupi nejaka redukce, aby se to dalo pouzit jako treba na nabijecku, nebo cokoliv jineho? Nevim, kde to treba najit v Etce. Diky za odpoved.
T5 Multivan, Bixenony, Highline, 2,5 - 128kW, 4x4, 2007

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 28. říj 2016 10:36 #171370

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Redukce neexistuje vyměnit ji za obyčejnou

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 29. říj 2016 18:26 #171385

Ja mel manual podsedackovych pojistek u klasickych ridicovych.Ale zase mam v aute jen jedinou zasuvku o ktere vim,takze vam ty dalsi tise zavidim :cheer:

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 29. říj 2016 21:32 #171389

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 190
V GP mám 4 zásuvky 12V.
1 vpředu u držáku nápojů.
2 v kapse sedadla spolujedce.
3 v kapse u zadních sedadel .
4 v kufru.

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 25. kvě 2020 15:23 #197756

V kufru a u spolujezdce mám magnetickou zásuvku.
Redukci na normální jsem si udělal. Ale teď si nechávám dělat vestavbu a truhlář mi pověděl, že by potřeboval abych si předělal zásuvku v kufru na normální (kvůli místu).
Nevíte někdo číslo přestavbové sady?
Loni mi ve VW Nutzfahzeuge řekli, že jí dělá přímo VW, ale dnes u VW osobní v ETKA nic nenašel.
Odkázal mě zase na VW Nutzfahreuge.
VW Multivan T5 Highline 4Motion 128kW AXE 2005

Zásuvka 12V v zavazadlovém prostoru 27. čec 2020 15:37 #198560

TDIchip napsal: T5 s jednou baterkou ma obe zasuvky napajene kazda zvlast pres 15A pojistky v pojistkove "skrini" vpredu pod radickou .. uz jsem to taky resil ..
Ale mam jiny problem .. pred 3 tydny mi na ne menic z 12/220V fungoval normalne a ted (treba vcera) kdyz ho pripojim, tak mi po par minutach pipa jako ze podpeti/pretizeni a zasuvka je dost zahrata .. resil to nekdo? Na aute zadne zmeny delany nebyly ...

Ahoj, prosím tě vyřešil si nějak ty nefunkční zásuvky v zavazadlovém prostoru? Včera se mi to samé stalo u T6. Zapojený měnič normálně funkční a za chodu motoru začal pípat jak kdyby podpětí baterie. Na přední zásuvku běží normálně. Připojil jsem nabíječku na zadní baterku, uvidím co to udělá? Všechny pojistky pod sedadlem ok...tu 15A na zadní zásuvky jsem překontroloval, dokonce jsem ji zkusil vyměnit a nic.

Vygenerováno za 0.636 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/