Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: druhá anténa pro RNS 510

druhá anténa pro RNS 510 15. lis 2012 14:40 #107112

• klubo
  • Avatar uživatele klubo Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
Konečně sem se po roce od montáže RNS510 dokopal k tomu vyřešit druhou anténu, s jednou anténou byl v určitých místech horší příjem a někdy i nefungovalo automatické přeladění na silnější vysílač

existuje takový udělátko označovaný za kmitočtovou vyhybku (viz http://skodateile.cz/index.php?pg=produ ... Volkswagen ) ale za ty peníze to nic neřeší, lepší signál stejně nebude, takže sem začal hledat interní FM anténu s fakra konektorem, po dlouhým hledání jsem narazil na tudle za slušnou cenu http://www.ebay.de/itm/330825927801?ssP ... 1497.l2649 a k ní je potřeba dokoupit ve škoda servisu (ve VW neumí objednat) ještě toto

http://forum.skodahome.cz/index.php?app=core&module=attach§ion=attach&attach_rel_module=post&attach_id=197363

(objednací číslo 1Z0051551A), stojí to cca 200 kč

celkem sakumprásk to stálo asi 700 a dvě hodiny práce amatéra, podotýkám, že konektory na sebe pasují a nemusí se nic upravovat, napájení antény jsem nezapojil, jelikož i bez něj svítila ledka a podle servisního menu měla bez extra napájení lepší příjem

anténu jsem nalepil na čelní sklo za zrcátko do toho černýho pole, takže zvenčí neni vidět

tak snad to někomu pomůže
T6 Kombi TDI - koupeno 2016
T5 GP Kombi TDI - koupeno 2011, prodáno 2014
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

druhá anténa pro RNS 510 15. lis 2012 16:51 #107118

T5 GP má jenom jeden kabel na antenu?

druhá anténa pro RNS 510 15. lis 2012 17:24 #107120

• klubo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
moje jo, jelikož jsem tam z výroby měl jen přípravu na rádio, pokud si z výroby necháš dát nějaký rádio co potřebuje dvě antény tak je tam budeš mít

druhá anténa pro RNS 510 15. lis 2012 17:32 #107122

klubo: aha, už je mi to jasný. Akorát pořád nechápu, proč musí mít origo rádia dva vstupy, když neorigo stačí jenom jeden.

druhá anténa pro RNS 510 15. lis 2012 17:59 #107123

• klubo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
jo na to by ses musel zeptat ve VW ;) taky mi to neni uplně jasný

druhá anténa pro RNS 510 15. lis 2012 19:15 #107127

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Znáte RDS EON?
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Naposledy změněno: od Auto1.

druhá anténa pro RNS 510 15. lis 2012 21:42 #107150

• klubo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
přítelkyně jezdí corsou (s origo rádiem) a tam je samozřejmě taky rds/eon ale jen jedna anténa a přepínání na jinej vysílač funguje bez výpadku a fungovalo to tak už někdy minimálně před 14 lety v astře G, no a třeba insignia i nová astra má taky jen jednu anténu tak nevim kde udělalo vw chybu...

druhá anténa pro RNS 510 16. lis 2012 10:16 #107162

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
To není o počtu antén ale tunerů.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Naposledy změněno: od Auto1.

druhá anténa pro RNS 510 16. lis 2012 12:43 #107172

Auto1: ono ani základní dvoutunerové rádio v Passatu nebylo na příjem signálu žádný odborník, to už na tom byly líp běžný jednotunerový rádia střední třídy s prutovou anténou. Dotykové RCD 510, už je na tom líp, ale taky při srovnání žádný zázrak. Ale asi na to má vliv typ antény.

druhá anténa pro RNS 510 16. lis 2012 13:08 #107175

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Někdy na to má vliv ten aktivní rádiem napájený zesilovač,v kterém je prut antény zašroubován.
Ani nevím,kde je ten zesilovač u integrovaných antén.
Když vezmeš deset pašíků,oktávek,Golfů,tak většinou jich desetině nefunguje příjem kvalitně.
Autoelektrikáři to opravují v jednom kuse tak,že buď je špatné napájení zesilovače nebo mění ten zesilovač.
Pak to hraje supr.

druhá anténa pro RNS 510 16. lis 2012 15:54 #107179

Auto1: když se podíváš na VW-CLUB, tak to tam řeší každý, kdo nežije ve velkém městě. Ve většině případů pomáhá to co mě, výměna rádia. Možná by pomohla i výměna zesilovačů, ale komu by se chtělo investovat a mít tam tu starou šunku :)

druhá anténa pro RNS 510 14. srp 2013 10:48 #125507

• capri
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Jen pro informaci
VW antenní redukce z radii II generace na Radia III generace (RCD310, RNS 510 atd)

číslo dílu 7L6 051 551 cena cca 900kč

Škoda Redukce
číslo dílu 1Z0 051 551 A cena cca 250kč

Objednal jsem díl od Škodovky :)

druhá anténa pro RNS 510 19. srp 2013 06:01 #125621

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
To je dobrá informace.
Těch redukcí je více.
Dole je pár fotek:

Mě ale zajímá,zda má význam je kupovat a kterou?
Mám pocit,že totiž ta druhá anténa není v Multivanu FM ale GSM.
Je to tak,nebo není?
Protože já mám v rádiovém kastlíku tři antény.
GPS,ta se zapojuje samostatně a pak dvě vedle sebe,a to je právě na 510 sice 2xFM,jenže já mám v autě (se domnívám ) jednu FM a ta druhá je GSM.
Pokud nemám GSM modul,tedy bluetooth,tak tu GSM anténu ani nemusím zapojovat.
A teď se jedná o to,že 510 má v menu volbu,zda má auto jednu či dvě antény,to stačí nastavit a dá se žít s jednou anténou.
Teď by mě zajímalo,jestli má pro můj případ,smysl objednat tu redukci,kterou,a proč?
Přílohy:

druhá anténa pro RNS 510 19. srp 2013 08:09 #125623

• capri
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Nevim jak je to u RNS 510

Ale u RCD310 je zástrčka na Dvouantenu pak je tam samostatnej konektor pro DAB(digitální příjem rádia) a to je všechno :)

Nejsem si jistej ale radio jako takovy asi nebude mít GSM anténu jelikož přez BT se asi nebude posílat signál do telefonu :)

Nicméně redukce ze škodovky pasuje do radia přesně a k autu se musí udělat na jednom konektoru úprava a to seříznout výstupek co tam je na jinym místě jinak radio maká jak má :)

takže jsem ušetřil 550kč :) což docela jde :)

druhá anténa pro RNS 510 20. srp 2013 13:24 #125661

• capri
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
nový poznatek :) rádio hraje dobře nicméně je tam problém s praskáním na všech stanicích když běží CD tak nepraská tudíž předpokládám že někde frčí rušení anténou

zkusím prohodit konektory na anténě co se stane :) je totiž možné že u škodovky jsou konektory prohozeny (ještě nemám u radia přidaný převodník z Can 1.6 na Can 2.0 což by teoreticky mohlo také dělat)

Jakmile se mi povede (pokud se mi povede) tento nešvar vyřešit dám vědět čím to bylo aby si na to další dávali bacha :)

případně pokud toto někdo řešil dejte vědět :)

• Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.239 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/