Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Led osvětlení SPZ

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 09:14 #53791

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
Někde tady na webu jsem to četl a chtěl jsem to přidat i do příslušnýho vlákna,ale nemůžu to najít ,tak jsem to dal sem.Hned jak jsem auto koupil tak byl pořád problém se sufitkama nad spztkou.Nasra.o mě to tak ,že jsem si to takhle předělal a mám klid.Pokud by do toho někdo chtěl jít tak přikládám fotonávod .Hned nazačátek vhodím fotku konečnýho produktu.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 09:24 #53792

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
Začít se musí sundáním tapecu .A odmontováním celé plastové lišty.To co tam nejspíš nemáte je vidět uprostřed je to couvací kamera,jen pokud byste ji chtěli někam dát ,tak tahle lišta je ideální.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 09:31 #53794

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
K plastové liště se teď budu chovat trochu drsně ,začnu zlehka ,na řadu přijde napřed kreslení .
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od pavelbed1.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 09:43 #53795

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
To co jsem si nakreslil na kryt spz je rozměr krycí lišty ,kterou koupíte v každém OBI v sekci s regálama ,maj to většinou zahrabaný někde vespod ,ale je to plastová krytka na U profil nějakýho regálu.Stojí to pár korun a prodává se to po metru nakrácený.Je jen mléčná jo.
Na řadu přijde dreml a všechno nepotřebný čehož je víc než dost odřezat!Viz fotky.Pozor na spodní fotce je vidět co byste neměli dremlem přeřezat,protože by se to celý rozpadlo-nedrželo tvar zaoblení.Jsou to 4 ks držáků původních šroubků.Po vyřezání zabrousit a doladit šmirgl papírem.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 09:52 #53796

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
Na dalších fotkách ,je vydět to co se nesmí přeřezat a proč to tam je.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 10:03 #53798

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
Tak hotová je asi ta neblbější část práce a teď trochu informací.V elektro nebo na webu je potřeba si sehnat LED pásek ,nejlíp v krytí IP 68,tuším .Pozná se to tak že je celej zalitej do silikonu a zespod má 3M lepící folii.Jsou různí výrobci a různé ceny ,záleží jen na Vás.Osobně jsem použil pásek od BRILUM má 3 Led na 5 cm a po těch 5 cm se dá krátit.Připojení se provede tak,že se kousek toho silikonu na konci oddělá nožem a připájí se plus a mínus kablík a pásek se napájí přímo 12 v z auta.Odpory jsou už na pásku a není třeba se tím zabejvat.Někde na webu jsem viděl i zakočovací nesmysl ,ve kterým jsou nože co se do toho pásku zaříznou a jsou tam dva kablíky 30 cm.Tohle ovšem nedoporučuju ,protože v těch srač.ách co tam natečou v zimě by to asi nepřežilo.Potřeba bude taky tavná pistol na lepení a průhledná tavka.Pájka a cín.Ty pásky se dělají ve více barevnejch provedeních nejvíc ,ale svítí provedení cool white .Když už lítáme po obchodě je dobrý pořídit si tmel na plast .A kousek plastu na zadělání děr po původních světlech.Fotky toho pásku přiložím a tmel taky ,jak to nafotím ,páč mě to nenapadlo ,ale napravím časem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 10:10 #53799

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
No a z obchodu zpět do dílny .Tohle je fotka toho co se stane a co je potřeba vyřešit .Možná se dá sehnat i širší mléčná lišta ,já jsem však pátral marně .Takže vzniklá díra je potřeba zadělat.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 10:16 #53800

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
Takže jsem doma našel kus plastu z něho nařezal dva a dva obdélníky a natvrdo nažhavenou pájkou to tam natavil ,aby to dobře drželo .Potom jse to nožem ořezal a takhle to vypadá.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 10:23 #53801

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
Dalším krokem ,kterej nesnáším je tmelení ,myslel jsem si jednou to přetřu a obrousím a dobrý a omyl máchale ,tak 3 krát .To že broušením a tavením zničím původní lakování jsem už v tuhle chvíli přestal řešit a koupil jsem ještě černej pololesklej sprej na plasty.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 10:35 #53802

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
No a přichází další práce ,kterou obvikle nedělám jen jednou,nástřik.Všechno si dopředu pokusně spasujte a testněte to aby to po nastříkání sedělo.Ta lišta na obrázku je tam sice osazená ,ale nestříkal jsem to s ní.Musel jsem to dostříknout zezhora ,protože jsem si to poškrabal při dopilovávání při spasování.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 10:48 #53803

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
No a trochu elektrikářské práce ,to mám nejrači všechno je jednoduché a většinou to napoprvé taky funguje . :D Pásek má plus a mínus konec konců jsou to svítivé diody .Pokud to přehodíte nic se neděje ,krom toho,že to nebude svítit.Pokud si šikovně odstřihnete na začátku origo káblíky tak je můžete k pásku hned napájet na pásku je vyraženo plus a minus mínus je na origo káblících ten hnědej.Jinak celej pásek jsem položil 3m folií nahoru a zalil tavkou ,včetně konců,kde jsem připájel ty káblíky je to vidět na fotkách.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 11:20 #53806

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
Test na vozidle za dne hotovýho bazmeku.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 31. říj 2010 11:24 #53807

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
Na závěr ještě pohled v noci .
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 15. led 2011 13:11 #61413

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
Postupem času jsem dal na pár rad a provedl jsem tuning .Na fotkách je vše vidět.Jedna rada zněla trochu to zatmavit ať ta bílá lišta tolik nerazí,takže jsem koupil sprej na plasty DUPLI COLOR Transparent a dal jsem se do toho .Druhá rada nebo vítka byla moc to v noci oslňuje,tak jsem to částečně vyřešil tím zatmavením ,ale zapracoval jsem i na elektro stránce.Čas totiž ukázal ,že auto nenapájí ten led pásek právě optimálním napětím.Takže jsem potřeboval zajistit to ,aby do pásku teklo pod 12 V .Má to dvě pozitiva Led déle vydrží a míň svítí.Musel jsem trochu laborovat jak to udělat ,ale nakonec volba padla na předřadnej odpor,kterým snižuju napětí do led pásku.Zjistil jsem totiž ,že pásek moc svítil díky tomu ,že je napájen 14,4 V při nastartovaném autě,což značně zkracovalo životnost těm ledkám.
Zima mě taky pěkně vyučila a musel jsem vyřešit ještě jeden a to zásadní nedostatek .To jest ten ,že jsem dost podcenil slanou vodu ,která vznikne po solení silnic.Použití tavné pistole ,jako utěsnění se ukázalo naprosto fatální.Takže při tuningu jsem vsadil na silikonovej tmel transparent .Změnil jsem i Led pásek ten je od FK technics,pásek je zalitej ve speciální hmotě.Jako nejslabší místo se ukázal začátek a konec toho pásku ,kde jej musíte ustřihnout a tím pádem je to nutno dobře zatěsnit ,pozor na tento drobný detail.Dost jsem se rozepsal tak začnu fotkama toho co jsem musel koupit .
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Led osvětlení SPZ 15. led 2011 13:57 #61418

  • pavelbed1
  • Avatar uživatele pavelbed1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 231
  • Obdržená poděkování 3
K tomu Led pásku je od FK technics specifikace jsou následující.
4730536 DC 12V 3528(PLCC2) 8000-12000K studená bílá 250 lm
Jen připomínám ,že každej volt navíc je zkrácení životnosti ,což jsem na svém autě bohužel úspěšně ověřil na pásku od Brilumu,kterýmu 14,4 V nedělalo vůbec dobře ,ale držel se 3 měsíce.Jinak pásek je v návinu po 5 metrech ,ale dá se koupit respektive ustřihnout už po 5 cm .Na těch 5 cm jsou 3 ks LED diod i s odporem ,takže už tento kousek se dá přímo zapojit na 12 V .V autě kde je 14 V doporučuju ještě předřadný odpor 180 ohmu seriově s led páskem.Odpor se nehřeje mám ověřeno ve svém autě.Důležitej detail je ustřižené oba konce zasilikonovat ,nebo ještě lepším způsobem zaizolovat proti vodě.Osobně jsem použil lak na tištěné spoje ,taková zelená voda a pak silikon.Pokud konce nezaizolujete tak je Vám krytí pásku IP 68 naprosto k ničemu.Na obrázku jsou vidět na konci dvě plošky na které je třeba připájet plus a mínus vodič.
Odkaz kde se dá mrknout na novej pásek zalitej od FK technics.
http://www.elektroeden.cz/files/catalog ... i_2010.pdf
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.228 sekund

Login